Alkoholizem - zdravljenje

I

Izbrisan uporabnik #9334

Nadaljevanje : Graničarjev ni. Tudi slovenske vojske ni, ker smo se ji odrekli in imamo raje nekaj plačancev.
Temu bi se lahko reklo brezbrižnost in ležernost. Sedaj ko smo v Evropi - smo pri mamici in nimamo več skrbi ? :nigladek:

Mislim da sem dovolj lepo opisal. Če se pa ne brigaš za svojo zemljo, ti jo pa mimogrede sunejo. Če že na svoje lastne meje ne paziš na zemljiški knjigi - bo mimogrede kje kaj čez noč postalo javno dobro.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.765
2.645
113
hm... sem sel prov pogledat, a sem v pravilnem forumu... pa vidim da sem v zdravje in bolezni, demza pa mucijo migranti in granicarji v temi o alkoholizmu...
Danes je mal nazdravljal na rumeno, pa še kakšna trgatev je bla ta vikend, tako da verjetno ni čisto pri sebi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se opravičujem, toda debata je zašla v to smer, jaz pa po pravilu ne zijam vseskozi na naslov teme. Ni bilo prvič, pa tudi zadnjič ne, dokler bom sodeloval. In - nič bati glede alkohola. Se ga ogibam že ohoho let. Sem pa imel priložnost spoznati dva, ki sta se ozdravila pri Ruglju. Zadeva je fascinantna, če pa malce pomisliš, pa tudi edina logična. Samo jeklena volja te iztrga iz te razvade. Potrebuješ malce pomoči od zunaj, ker sicer te hipoma potegne nazaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
Po lastnih izkušnjah z bližnjimi in vsem kar berem se vedno znova sprašujem zakaj je alkohol legalen, tako lahko dostopen in praktično del kulture ogromno ljudi.
Nekateri arheologi so mnenja, da so se prve skupine ljudi začele zbirati skupaj, zato da so s skupnimi močmi pridobile enkrat v letu alkohol in potem imeli party, verske obrede ... Tako se je začela civilizacija in kultura. Ko bomo alkohol pregnali, bo to verjetno konec take oblike civilizacije kot jo trenutno poznamo. Ali bo naslednja boljša ali slabša?
Problem je, da noben od dosežkov civilizacije ni primeren za vse ljudi. Alkohol ni nobena izjema. Ljudje naredijo škodo drugemu z marsikaterim uporabnim orodjem. Ali bomo prepovedali avtomobile, ker nekdo ubije drugega z avtom? In tako naprej od sekire, noža, motike ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Dejstvo je, da smo v SLO izjemno tolerantni do uporabe alkohola in to v vseh generacijah. Če bi se slovenski "medijski zvezdniki" pol toliko ukvarjali z našo toleranco do alkohola in škodljivi posledicami med mladimi, kot se ukvarjajo z nošenjem mask, bi lahko postali vzornik, za cel svet. Tako pa smo pač tam kjer so vsi ostali. Zaradi alkohola imamo prometne z grozljivimi posledicami, nasilje v družinah, zlorabljene otroke in ženske,.....sistemsko pa precej malo naredimo za to, da bi družba začela drugače razmišljati.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
Karkoli v življenju vzameš, boš našel primere, da ljudje sebi in okolici delajo škodo, ker z nečim pretiravajo in tega niso sposobni v svojem življenju obvladovati. Jaz mislim, da se z alkoholom še vseeno malo ukvarjamo, s kakimi nekemičnimi odvisnostmi pa zaenkrat še manj.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Zadnjič sem poslušal po radiu, da se v Sloveniji rodi približno 80 otrok letno z alkoholnim fetalnim sindromom.

Babe butaste, še teh ubogih 9 mesecev ne morejo zdržati brez flaše? Poleg tega gre za mlade ženske (ne neke stare zapite coprnice). :nigladek:

2019 - alkoholizirani vozniki povzročili 1527 prometnih nesreč, umrlo v njih pa je 30 ljudi. Da ne govorimo o raznih nasiljih v družini, samomorih, boleznih itd. Vse to je v VELIKI meri posledica uživanja alkohola.

Se je za zamisliti.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Se opravičujem, toda debata je zašla v to smer, jaz pa po pravilu ne zijam vseskozi na naslov teme. Ni bilo prvič, pa tudi zadnjič ne, dokler bom sodeloval. In - nič bati glede alkohola. Se ga ogibam že ohoho let. Sem pa imel priložnost spoznati dva, ki sta se ozdravila pri Ruglju. Zadeva je fascinantna, če pa malce pomisliš, pa tudi edina logična. Samo jeklena volja te iztrga iz te razvade. Potrebuješ malce pomoči od zunaj, ker sicer te hipoma potegne nazaj.

Demz, ti ga po moje kar ornk cukaš, da te tako odpelje. Očitno nisem edini, ki je to opazil. ;) Vem, da si me enkrat nekaj nadrl za brez veze, potem se pa opravičeval, da si imel malo preveč pirov v riti. :)

Jap, jeklena volja, strukturirano življenje, prevrednotenje vrednot in podpora skupine. Zato so AA tako uspešni. Hudič je, ker te po navadi "strezni" kaka tragedija (ko zgubiš družino, službo, ko koga ubiješ na cesti itd.). Jaz sem se pijan nekje v hribih prevrnil s fičotom, se kotalil po bregu, avto se je vžgal in če ne bi po nekem čudežu takrat mimo pripeljal en Bosanec, ki je imel pri sebi spet po nekem čudežu gasilni aparat, me že zdavnaj ne bi bilo. Pijan kot kanta bi zgorel v zviti pločevini. Res super smrt. :poreden:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pa vseeno mislim, da se je kar precej premaknilo glede alkohola, od kar sem bila jaz otrok. Takrat je bilo praktično samoumevno, da kamorkoli se je šlo, so ta stari pili bolj ali manj, na koncu se je usedlo v avto in odpeljalo domov. Danes je folklora vseeno nekaj spiti, če se gre na festo, ampak tisti, ki vozi nazdravi pol pa fertik, se prespi ali kliče taxi. To analogijo lahko prenesemo v vse sfere. Alkohol na delovnem mestu. Včasih samoumeven, danes včasih je po koncu službe v posebne namene. Med delom nesprejemljiv in netoleriran. In tako naprej...

Se je premaknilo, brez skrbi, pa vendar se ne gremo prohibicije, kar je pa po moje tudi prav. Odrasel človek v zgornjem stuku bo znal obvladati to skušnjavo in marsikatero drugo, ki jo življenje prinese do te mere, da ne bo škodila njemu in njegovi okolici. Labilnezu ne pomaga nič, tudi če vsi ostali na tem svetu ne smejo piti npr, on bo... Dokler ne naredi preskoka v svoji glavi, če mu ga uspe, je problem. Po drugi strani pa imamo tudi na novo nastale težave "kulture pitja". Danes je vsak vrček piva že alkoholizem, namen je zgolj napiti se ga. Kar seveda ni res.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dostop do alkohola je pri nas preveč svoboden. V tujini mora imeti trgovec ali gostilničar za prodajo alkohola posebno licenco, ki jo v hipu izgubi, če ga zalotijo, da je prodal alkohol mladoletnemu. Skandinavci so tudi pokazali, da se poraba alkohola precej omeji s cenovno politiko.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Dostop do alkohola je pri nas preveč svoboden. V tujini mora imeti trgovec ali gostilničar za prodajo alkohola posebno licenco, ki jo v hipu izgubi, če ga zalotijo, da je prodal alkohol mladoletnemu. Skandinavci so tudi pokazali, da se poraba alkohola precej omeji s cenovno politiko.
Zato Skandinavci množično hodijo na trajekte do Estonije in nazaj, na katerih se ga na mrtvo nasekajo vsak vikend. Hud dosežek. Da o ilegalno varjeni robi niti ne govorim.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.699
113
Skandinavci so se odločili, da raje donirajo trošarino v proračune okoliških držav.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Zato Skandinavci množično hodijo na trajekte do Estonije in nazaj, na katerih se ga na mrtvo nasekajo vsak vikend. Hud dosežek. Da o ilegalno varjeni robi niti ne govorim.

Pač, fino je sekat dejstva, vendar je na tem mestu primernejše predlagati kakšno rešitev. V bistvu bi bilo celo koristno, glede na to, koliko gorja povzroča ta strup.

Sicer lahko rečemo: legalizirajmo vse droge in naj se ljudje giftajo, kolikor jih je volja. Pa naj se rojevajo defektni otroci, naj bodo ljudje psihično/fizično trpinčeni, naj ljudje umirajo po nedolžnem na cestah ... Saj je vse le zgolj Darwin. Bomo že, ane, dokler se sami ne zradiramo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zato Skandinavci množično hodijo na trajekte do Estonije in nazaj, na katerih se ga na mrtvo nasekajo vsak vikend. Hud dosežek. Da o ilegalno varjeni robi niti ne govorim.
Dvomom, da lahko trajekti vsak vikend prevažajo nekaj milijonov ljudi. :fredi: Sicer je pa poanta v tem, da ni alkohol dosegljiv za vsakim vogalom, tako kot pri nas.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Pač, fino je sekat dejstva, vendar je na tem mestu primernejše predlagati kakšno rešitev. V bistvu bi bilo celo koristno, glede na to, koliko gorja povzroča ta strup.

Sicer lahko rečemo: legalizirajmo vse droge in naj se ljudje giftajo, kolikor jih je volja. Pa naj se rojevajo defektni otroci, naj bodo ljudje psihično/fizično trpinčeni, naj ljudje umirajo po nedolžnem na cestah ... Saj je vse le zgolj Darwin. Bomo že, ane, dokler se sami ne zradiramo.
A ti res poznaš samo črno in belo v svojem življenju? Full retard mode v vsakem primeru. Vse prepovedat! Če ne pa vse pustit!
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Človek Božji, v prvem odstavku sem predlagal, naj se poda kakšna rešitev, v drugem pa izpostavil, kaj je potencialna posledica totalne svobode.

Iščem torej sivo. Je dovolj nazorno?

(žalostno je, da se o taki tremi sploh kregamo, veš, jest5?)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Saj rešitev je že tukaj, sama od sebe. V povprečju se kultura pitja izboljšuje iz leta v leto.
Nekaj zapitkov pa boš imel vedno in v vsakem primeru, pa če uvedeš še tako grozne restrikcije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo