Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
No to boš itak dobil ker je pri nas.
Pri meni je napisalo accepted by last mile carrier, lokacija pa se niti ne spomnim v kateri drzavi
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
Naročil eno stvar in plačal, čez par dni pa dobim tako sporočilo:

"dear friend, i'm sorry for telling about this, due to the current situation in the world, some of the logistics company has not resumed work. At present, some local logistics lines in Slovenia cannot be used normally, so we cannot ship your order.can you cancel this order with a reason that you don’t want it? because it is very important for me. Thank you for your understanding and so sorry for you again. "

Nisem storniral in zdaj sem dobil še en podoben mail:

"Dear friend, Sorry to tell you, now the shipment company is unable to send the parcel to your country because of coronavirus. Could you please cancel this order with "other reasons " ? I sincerely hope that you and your family are healthy and away from the virus. Best wishes "
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
825
495
63
zato ker je to bulšit kar je napisal. Sem isti dan naročil še en izdelek iz istega kraja, pa tam ni bilo nobenih težav s pošiljanjem in je stvar že skoraj pri meni. Ta prodajalc se pa izgovarja na bučke zato, ker je očitno nekje sam zajebal in zdej naj jst storniram namesto njega, da bo njegov rating ostal visoko ocenjen? Nope, kar sam naj stornira.

Poleg tega je sam označil, da je izdelek že odposlan.
Pa še ekstra sem doplačal za hitrejši shipping.
Istočasno pa lahko še vedno naročiš to stvar od njega, se pravi ni onemogočil prodaje v primeru pošiljanja v Slovenijo.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Eno vprašanje...

Ker po več kot dveh mesecih nisem dobil stvari iz Aliexpressa, sem odprl dispute. Aliexpress je odobril in kao zaključil dispute v polovični vrednosti naročila, s čimer se ne strinjam. Ker se s tem jasno ne strinjam, me zanima ali lahko na kakšen način oporekam temu in zahtevam vračilo celotne vrednosti - nikjer namreč ne najdem možnosti nasprotnega predloga...
Kaj uporabljaš aplikacijo za mobilni telefon? Potem poskusi še preko računalnikovega brskalnika.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Ne odpirat disputov preden poteče buyer protection ker jih po novem zavračajo. Jst sem pomoje v zadnjem mesecu cca 15 disputov odprl in sem pri vseh dobil povrnjen denar. Fejst imajo težave z dostavami saj niti en paket ki je prišel ni prišel prej kot v 7 tednih.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
danes odprl 5 disputov. slabo prihaja zadnje čase.
no kakšna stvar pride več al manj normalno kakšna pa tudi po skoraj 3 mesecih ne. pa piše že da je mesec v naši državi.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Je pa treba paziti, da se dispute odpre v roku 15 dni od izteka "buyer protection".
Nekateri prodajalci sami od sebe podaljšajo "buyer protection" obdobje, če vidijo, da se rok izteka. Sicer lahko tudi sam zaprosiš prodajalca za to.
Pred kratkim sem dobil povrnjen denar za nekaj nakupov, dve stvari sta pred dnevi prišli, sedaj pa se mi prodajalca ne javljata, da mi sporočita kako jima plačam.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Je pa treba paziti, da se dispute odpre v roku 15 dni od izteka "buyer protection".
Nekateri prodajalci sami od sebe podaljšajo "buyer protection" obdobje, če vidijo, da se rok izteka. Sicer lahko tudi sam zaprosiš prodajalca za to.
Pred kratkim sem dobil povrnjen denar za nekaj nakupov, dve stvari sta pred dnevi prišli, sedaj pa se mi prodajalca ne javljata, da mi sporočita kako jima plačam.

Meni je prodajalec dal paypal naslov sorodnika v EU, sem nakazal tja in je bilo OK. Seveda sem mu poslal prinscreen nakazila. Potem pa mi je dal kupon za 50% popusta pri vsem v njegovi trgovini...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman in Hanzi

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Tudi meni so se zelo zahvaljevali, ko sem po zelo pozni dostavi in odprtih disputih (eBay & Aliexpress) še enkrat plačal že povrnjen denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Bajkman

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Isto storil danes, ko je narocilo prislo po 5 mesecih. Nisem se dobil odgovora od prodajalca, a se bo ziher oglasil.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Pa ne Alixpress vsi paketni zamujajo da je kar groza. Bangood sem plačal 12.6. na artiklu je pisalo dostava 12-18 dni preko Eu priority line. Kmalu bo en mesec, pa paketka še od nikoder.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
po eu pa kar dobro laufa. v petek popoldne naročeno v nemčiji, danes v LJ, jutri pri meni
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
252
262
63
Iz španskega Ali centra je rabil paket 4 dni do Slovenije v mojem primeru.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
nekaj paketov čakam še od začetka marca....tracking je "zaštekal" na enem mestu....

no moram pohvalit aliexpress.....pri nekaj pošiljkah je vmes potekel čas za dostavo....odprl dispute....kljub temu, da je bil viden tracking in da je obviselo od aprila nekje.....je aliexpress priznl dispute in vračilo v celoti....v treh dneh dobil nazaj na kartico...

imel pa enako zgodbo z ebay.....odgovor sem dobil, da je pošiljak nekje v franciji že mesec in da je na poti....kejsklosed in nobenga ne briga....nisem imel več možnosti se žalit....
no na srečo sem po petihm esecih le dobil paket :)


tko da, če kdo mene vpraša....aliexpress je zelo prijazen do nas kupcev... :cheer: ebay pogledam sam oza stvari, ki ji hne najdem na aliju .....
čakam še 11 paketov in se sploh ne sekiram...:zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
naročil na aliexpressu 3 ovitke za telefone pri različnih prodajalcih 15.6.2020.

enga sem dobil včeraj. sem celo dobil email, da je ovitek prispel v mojo državo ampak ko sem kliknu gor je pisalo Liege.
druga dva še čakam.

lp
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
pri meni je nazadnje en mesec pisalo Liege, potem je pa vendarle prišlo. aliexpress standard shipping, 16 -25 dni dostava.

že 2 meseca pa čakam še 5 paketov z "economy" dostavo