Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem dobil ta teden 2 od 3 paketov. Za tretjega stoji vse že 2 meseca, tako da dvomim, da bo kaj. Sem hotel odpreti dispute, pa mi pravi, da je v moji državi že, čeprav ni. In mi ne dovoli odpreti dispute.
 

Priponke

  • Screenshot_20200722_180510.jpg
    Screenshot_20200722_180510.jpg
    152 KB · Ogledi: 201

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Na FB je nekdo napisal da je pred kratkim dobil decembrsko naročilo.
Jaz sem dobil marčevski paket, kakšno stvar pa dobim tudi v roku dobrega meseca
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Ma vse je zmešano. Tko da ja, potrpljenje. Če nekaj rabite na hitro potem bolje drugje kupit. Itak je pa zdaj še poštnina kar konkretna tako da vprašanje kaj se splača. Je treba pogledat pa primerjat.
Drugač pa če rečejo da je na poti je kar za verjeti. Po moje so glede tega kar fer. Mi je pa z naše pošte rekel da je zdaj tole čista loterija. Relativno malo stvari gre letalsko, ker je potniškega prometa malo in je veliko tega šlo s tistimi avioni. Cargo je pa večinoma zaseden, kakšno malo pošiljko že stisnejo zraven ampak to je bolj malo. Jaz sem do sedaj dobil praktično vse, razen ene baterije za katero pa ne vem če je šla sploh na pot.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
ŠE tukaj vprašam... kaj je pa zdaj ena "nov hec", zadnje dni naročam različne stvari pri različnih prodajalcih in dobivam v 1/3 primerov enaka generična sporočila.
Sorry, friend. There is something wrong with the product. In order to save your time, could you please cancel the order and choose the reason as [other reasons]? We will return the money to you. Thank you very much.
Gre za povsem različne produkte (niti v enako kategorijo ne spadajo) različnih prodajalcev.

A jih spet poštnina matra?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Jaz sem danes dobil pošiljko naročeno aprila. Vmes sem že dobil refund. Sem poslal sporočilo prodajalcu, naj mi javi, kako mu lahko plačam.
Kakšne so sploh opcije tukaj? Ker direkt njemu ne bi dajal kreditne kartice. Lahko on preko Aliexpressa zahteva plačilo?
Na Disputu ni nobene opcije za ponovno plačilo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Jaz sem danes dobil pošiljko naročeno aprila. Vmes sem že dobil refund. Sem poslal sporočilo prodajalcu, naj mi javi, kako mu lahko plačam.
Kakšne so sploh opcije tukaj? Ker direkt njemu ne bi dajal kreditne kartice. Lahko on preko Aliexpressa zahteva plačilo?
Na Disputu ni nobene opcije za ponovno plačilo.

Jaz sem ga tudi kontaktiral, ima posebno opcijo, narejeno kot artikel v vrednosti 0,50$, vendar pise, da gre za ponovna placila in da pac naklikas kolicino, ki jo placujes. Sem vzel kolicino 20-ih in placal.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Jaz sem pa prejšnjo teden neko neumnost naročil, pa je bla včeraj že v Luksemburgu, danes pa že v sloveniji.
Zdaj pa vedi?!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jaz sem danes dobil pošiljko naročeno aprila. Vmes sem že dobil refund. Sem poslal sporočilo prodajalcu, naj mi javi, kako mu lahko plačam.
Kakšne so sploh opcije tukaj? Ker direkt njemu ne bi dajal kreditne kartice. Lahko on preko Aliexpressa zahteva plačilo?
Na Disputu ni nobene opcije za ponovno plačilo.
To to se mi je že zgodilo in prodajalci se navadno ne sekirajo. Če pa se, jim lahko plačaš preko Paypala na njegov račun.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
To to se mi je že zgodilo in prodajalci se navadno ne sekirajo. Če pa se, jim lahko plačaš preko Paypala na njegov račun.
Mi je prodajalec poslal link do nekega x izdelka (DHL ali nekaj takega) z vrednostjo izdelka in sem enostavno plačal normalno znotraj aliexpressa.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Samo povej, koliko je bilo postnine :p

Jaz sem nekaj narocil na aliju, dobil tracking, kao v ciljni drzavi, po par dneh nov tracking iz Nizozemske do mene. Gre zadnje case res vse prek Nizozemcev.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
ovitek za telefon naročen 24.6 na aliexressje prišel danes.

gledam iz kot, pošta Taškent, Uzbekistan :zavijazocmi:, nikjer niomenjenaKitajska
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vsi, ki ste zahtevali refund, ste dobili denar vrnjen?
Konec junija sem dobil odobren 1 refund, pa v sredini julija še enega. Do danes znesek še ni bil vrnjen. Plačano je bilo s Viso od Nkbm. Kako do denarja?