Alibaba - nakup set Makita mašin

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem...

Kolega kupuje AKU Makita mašine in je naletel na en set Makita mašin za smešno ceno iz Alibaba strani.

Govorim o tem paketu: https://www.alibaba.com/product-detail/15-Pieces-Set-Makitas-LXT-Lithiu.html_62456589765.html

Heh, če bi bila ponudba resnična, bi še sam naročil en komplet... Oz. tak piše, da je minimalno naročilo 2 kompleta... ;-)

No, in sem jih kontaktiral preko maila in sem dobil odgovor, da stane 1 komplet 200$. Dobil sem tak odgovor (imajo celo napisano, da ob naročilu 2 kompletov dobiš enega gratis):

alibaba.png


Čeprav osebno mislim, da ponudba ni resnična (še sploh, ker če prav razumem, je plačilo možno samo preko "Western Union"), me zanima, če ste že kdaj kupili kakšno orodje preko Alibaba po res ugodni ceni?

Ker pač ne vem, kakšen model nakupovanja ima Alibaba (kako je kupec zaščiten proti morebitnim goljufivim ponudbam), sem vseeno vprašal tukaj, da dobim vaša mnenja... Pa nevem tudi, kaj pomeni, če je ponudnik "Gold supplier"...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Pa pozabil sem povedat, da je ponudnik iz Južne afrike...

Ve mogoče kdo za podoben set za podoben denar iz EU?

Ko sem malo iskal po Alibaba, se mi je med zadetki prikazal en ponudnik iz Nemčije, ko pa sem klikno na tisti oglas, pa se je znotraj oglasa prikazala zastavica iz Južne afrike...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Hej vsem...

Kolega kupuje AKU Makita mašine in je naletel na en set Makita mašin za smešno ceno iz Alibaba strani.

Govorim o tem paketu: https://www.alibaba.com/product-detail/15-Pieces-Set-Makitas-LXT-Lithiu.html_62456589765.html

Heh, če bi bila ponudba resnična, bi še sam naročil en komplet... Oz. tak piše, da je minimalno naročilo 2 kompleta... ;-)

No, in sem jih kontaktiral preko maila in sem dobil odgovor, da stane 1 komplet 200$. Dobil sem tak odgovor (imajo celo napisano, da ob naročilu 2 kompletov dobiš enega gratis):

Poglej priponko 32576

Čeprav osebno mislim, da ponudba ni resnična (še sploh, ker če prav razumem, je plačilo možno samo preko "Western Union"), me zanima, če ste že kdaj kupili kakšno orodje preko Alibaba po res ugodni ceni?

Ker pač ne vem, kakšen model nakupovanja ima Alibaba (kako je kupec zaščiten proti morebitnim goljufivim ponudbam), sem vseeno vprašal tukaj, da dobim vaša mnenja... Pa nevem tudi, kaj pomeni, če je ponudnik "Gold supplier"...

Ampak te pa žuli kaj pa če je res, sicer nebi tega spama naklobasal sem gor. Vsekakor si s kolegom zaslužita tole orodje, vsak po komplet. Oziroma prodajalca. Hočem rečt prodajalec vaju. Mislim, spamer vajin denar.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.837
113
pri taščici
1% dam možnosti da boš dobil karkoli, kaj šele original.makita in to iz južne Afrike....
Se bojim da je tistih 200 evrov glih da shiping prazne škatle od makite.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
To ze ampak to ni 1 ponudnik to je sam platforma. Bolj smisel bolha (sam za nove stvari) kot pa mimovrste...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Pošlji mail Pečečniku, bo on naročil zate. Človek rad pomaga.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.837
113
pri taščici
Brez provizije ;)
Sicer pa Gold supplier pa nič transakcij?
Kako ima to Alibaba narejeno?
Spremljam oglase strojev po Evropi na drugih straneh, pa so ponavadi samo ponoči vidni. Zjutraj jih že zbrišejo.
Ugotoviš jih tako da so za četrtino običajne cene.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
To nigerijec fejka da je neka firma iz južne afrike (dejanska firma) in pod njenim imenom prodaja robo. Alibaba preveri firmo in potrdi da je veljavna, gold supplier je pa plačana značka.

Sicer pa ko vidiš možen način samo preko plačila WU & kloni veš da je nateg.