Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ne smemo pozabiti, da je biti necepljen "normalno stanje v naravi". Tisti ki nima dobrega imunskega sistema, je logično da se bo cepil., vendar s tem preide na stran, (da ne bom preostro povedal in koga užalil), "invalidov", ker brez cepljenja ne more biti zdrav.
Cepjeni sedaj zahtevajo od "necepljenih" da se cepijo. Uvedli bi cepilne knjižice, s katerimi bi samo oni bili deležni določenih ugodnosti.
Kot v času stare Juge s Partijskimi knjižicami.

Tukaj že pridemo do tiste teme "bela krivda" (White guilt ), vendar bi jo tukaj imenovali "covid krivda".
Družba se vedno prizadeva, da bi invalide vključili v normalno okolje. Prilagajajo se stranišča, izdelujejo rampe za vozičke, piskala na semaforjih in podobno.
Cepljeni pa vsiljujejo nasprotno smer, da mi zdravi prestopimo k njim.
Kot bi invalid brez noge, zahteval od zdravega, da se vozi celi dan v invalidskem vozičku. Mogoče še da z berglami skače po pločniku na eni nogi. Slepec pa od zdravega, da hodi čez cesto z zaprtimi očmi in z belo palico.

Kako je AndY1 omenil, Grčija je za uvedbo cepilnih knjižic, ali temu podobno.
Podobno sceno nad "normalnimi" izvaja tudi LGBT druščina. Grčija ima za takšne otok Lezbos. Tam lahko organizirajo svoj kamp LGBT+Cepjeni. "Cepljeni" lahko imajo svojo kolonijo in pustijo nas normalne pri miru, da lahko gremo na Hrvaško :cool:
Cepiva niso enako učinkovita in bi lahko v kampu "pfezerji" imeli svojo kolonijo, "moderna" svojo, pa tudi "sputnjik" svojo kolonijo. Med sabo se nebi smeli mešati, zaradi različnega tveganja. Tukaj bi lahko med sabo eni druge neskončno utrujali z večnimi debatami, katero cepivo je boljše. Podobno kot imamo mi debate o tem, kateri procesorji so boljši, AMD ali Intel, Geforce ali Radeon... :rolleyes:

Januarja sem dobil obvestilo od Veterinarske zbornice Slovenije, za cepljenje pesike Brine proti steklini. Določen je datum cepljenja, pa tudi opozorilo, da ne bi slučajno zamudil roka, za en dan. To me je spomnilo , da bi lahko imeli "Covid zbornico", katera bi imela prek cepiva in dvakrat letno pošiljala obvestila o datumih cepljenja..vendar mi nismo psi.:evil:
Zmotno mišljenje. Cepljenje je isto, kot flajšter. Najti način za preživetje.
Tisti, ki so cepljeni NE zahtevajo, da se cepijo vsi! MI ne nasprotujejo cepljenu, tako kot VI nasprotujete cepljenju. Cepljenje JE prosta izbira, tudi med zdravstvenim osebjem in unimi iz DSO-ja. SIC!
In DA invalidi zahtevajo da se MI prilagodimo njim, ne oni nam. Piskala pri semaforju, klančine v zgradbe, itd. In MI jim gremo nasproti.
Kartico cepljena NE zahteva Slovenija, ampak Avstrija itd ... tisti, ki greš k njim. Nimaš, ni vstopa. Ne pozabit Hrvaške, ki ima tako nizko stopnjo problemov z covid. Kot Švedska s svojimi grafi.
Zakaj si cepil psa? Zato ker so tako rekli!? Imaš kohones, da živiš s svojim psom, ki ima steklino?
Cepljenje za steklino je zate samoumevno, tudi s kartico. In to cepljenje je zaradi ČLOVEKA, njegovega preživetja.
Ne nismo psi, smo ljudje, ki smo uspešno izumili cepljenje. TUDI za živali!
Če že govorimo o socializaciji - družina, blok, država, EU, svet se je pač treba podrediti večini. Če ne te izločijo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
1611222245467.png

In zakaj - po tvojem mnenju - niso prišli?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mogoče pa niso čist ziher, da je samo "prehlad".
Ali pa so ziher da je zanje prehlad, za njihove starše pa ne več samo to.
Jaz recimo trdim, da je ziher uporabljat plinsko gretje v prikoli ali AD, to dokazujem s tem da ga res uporabljam.
Ali pa, da je varno šlatat pralni stroj, čeprav je priklopljen na vodo IN na elektriko. To dokazujem s tem, da ga res šlatam, še celo takrat ko lufa.
A veš?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Tudi moji starši so preboleli kovid, kot da bi bil "prehlad".

Oče je sicer top zdravja, mama pa ravno ne.

Daleč od tega, da bi bilo potrebno zapirat državo zaradi takih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tudi moji starši so preboleli kovid, kot da bi bil "prehlad".

Oče je sicer top zdravja, mama pa ravno ne.

Daleč od tega, da bi bilo potrebno zapirat državo zaradi takih.
99,7% ga itak "preboli" mimogrede, največ kar opazi malo slabo počutje par dni. Si predstavljaš, da bi ob vsakem glavobolu vsi leteli v ZD na preiskavo prisotnosti vseh možnih do sedaj znanih virusov?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Poznam par dohtarjev ki so dobili drugo dozo in so vsi rekli da so imeli povišano temperaturo in glavobol, očitno je imunski odziv precejšen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
:nazdravje: Poročaj, ali bo reakcija na drugi odmerek intenzivnejša.
Ja, je tista teta pri cepljenju opozorila, da zna biti reakcija mocnejsa.
Drugace pa moj oce, po prvi dozi, ni imel nobene posebne reakcije, le dva tedna je bil malo bolj utrujen, ko se je z biciklom peljal do trgovine.
Javim, ce bo tokrat odziv mocnejsi. Za 1x je se vse ok.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Mogoče pri starejših odziv ni(ne bo) tako buren kot pri mlajših ki imajo močnejši imunski sistem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moja 88-letna znanka je imela po prvem odmerku dva dni temperaturo, glavobol in splošno utrujenost.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz sem bil tudi naslednji dan po drugi dozi bolj mlahav. Vročine sicer nisem imel. Čisto vsi s katerimi sem govoril so dan po drugi dozi Comirnatyja razvili neke simptome. Nekateri tudi 39 vročine. Laično sklepam, da je to zaradi odziva imunskega sistema, ki je v drugo že pravilno prepoznal vsiljivca.