Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Romzi; jaz nimam nič proti, če se ti cepiš, kdorkoli pač želi tudi. Mene pa prosim pustite pri miru s temi nebulozami. Če s tem da ste poskusni hrčki nimate težav; arhitekti družbenega mišljenja že izmislijomeni je prav. Ko pa me silite da sem (kao egoist, pa neodogovoren pa kakrkoli si že arhitekti družbenega mišljenja in obnašanja izmislijo)to tudi jaz pa se zame hec neha.
Pa prosim ne primerjat tega cepiva z uveljavljenimi za res hude bolezni.
Si že prebolel Covid?
Kako da selektivno "jemlješ" dobrobiti napredka samo tam in takrat ko tebi paše? Npr. internet?
Jaz se absolutno strinjam, če se človek izreče za "indijanca" (cigota, al karkoli že hočeš), da se mu to omogoči, se ga briše iz registra in omogoči da živi v hosti. Trenutno to ni mogoče in je IMO to v nasprotju z osnovnimi človekovimi pravicami. Še divja svinja ima to pravico, res pa je tudi, da ima pravico da ji kak jagr nekoliko skrajša bivanje na tej zemljici. :)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Si že prebolel Covid?
Kako da selektivno "jemlješ" dobrobiti napredka samo tam in takrat ko tebi paše? Npr. internet?
Jaz se absolutno strinjam, če se človek izreče za "indijanca" (cigota, al karkoli že hočeš), da se mu to omogoči, se ga briše iz registra in omogoči da živi v hosti. Trenutno to ni mogoče in je IMO to v nasprotju z osnovnimi človekovimi pravicami. Še divja svinja ima to pravico, res pa je tudi, da ima pravico da ji kak jagr nekoliko skrajša bivanje na tej zemljici. :)


Po kakšni logiki je aplikacija poskusnega cepiva na široki populacji dobrobit napredka? A se sploh zavedaš kaj govoriš in zagovarjaš? To je bilo v zgodovini narejeno vsaj dvakrat. Ni se najboljše obneslo.... Upam da se tokrat bo, ker ne želim nikomur nič slabega. Se bom pa pustil presenetiti.

Če sem prebolel? Ne vem. Lahko da sem. Nisem bil testiran, ni bilo potrebe. Sem se pa par tednov počutil ne najbolj rožnato. Doma seveda. A to da ima človek pozitiven test pa par dni vročino al pa nekaj težjega dihanja je vstopnica v kakšen elitni klub? Škoda vsakega (ali pa tudi ne) ki je umrl. Ampak a smo kdaj do zdaj objokovali umrle takole, pa je tudi že bilo hudo? Nismo.
Ne pripelje vam, da se gibljemo po načrtu, ki je bil pripravljen in uvajan že (najmanj) par let nazaj. Tukaj pa se koljete koliko okuženih je vsak dan sproti. Pa kje je logika (no, ni je). Točno po pričakovanjih družbenih arhitektov. Močno upam, da bodo odgovorni za tole sranje tudi zares odgovarjali.

Mah, ne da se mi več. Pejte nazaj gledat podatke pa se kregat kdaj bo kdo cepljen.

Sam toliko; oglašam se samo da pokažem, da se z norostjo ne strinjamo vsi. Da ne bo izpadlo da cvet človeštva (torej Alter :fredi: ) slepo sledi diktatu.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Lepo napisano. Tukaj se kragate za vsak drek oni zgoraj se vam pa smejijo. JJ ali pa Korl - za večino vseeno, kdor je pa pri koritu... cepit ali ne, vseeno vsi bomo prišli na vrsto ko ga bo dovolj, odprte šole ali na daljavo, vseeno ker jih bo kup v karanteni in bo še večja zmešnjava
Če grem na temo, ja zaenkrat ga ni dovolj za vse ko ga bo se boste še z veseljem da boste lahko hodli na morje in smučat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in kajpace

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne, zaradi takih kot sem jaz definitivno niste tam kjer ste. Se boš pač moral vprašat kaj počneš narobe da si tam kjer si. Meni se pač dozdeva, ampak boš že ugotovil. Ker ti nisi jokica. Mater kakšen vrtec je tole ratal. A rabiš dekco?
A to z dekcami maš kak fetiš, travme z otroštva?
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Imam občutek, da se bo pri nas cepljenje, prosto po Mazziniju, spremenilo v "rihtanje". To se pravi, večina se bo cepila po zvezah, bedaki brez zvez bomo pa čakali do drugega leta. :evil:

Rihtanje je v polnem teku. UKC Ljubljana cepi družinske člane zaposlenih. Danes se je cepil kolega cca 45 let.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče pa so to tiste kršitve na cepilnih mestih, ki jih je zaznal zdravstveni inšpektorat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Rihtanje je v polnem teku. UKC Ljubljana cepi družinske člane zaposlenih
Kar niti ni napačno, saj so le ti podvrženi tveganju. Oni od dohtarja in dohtar in posledično pacienti od njih (pa sploh ni važno da zboli, lahko se prenese magari na obleki).
Jasno to velja za isto gospodinjstvo. Stricev, nečakov itd se ne bi smelo