Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Želiš se cepiti, ampak cepilni centri NE sprejemejo klica.
Imajo preveč dela?
Kje so sedaj tisti, ki se nočejo cepit - antivaxerji!
Ti živiš po kamnom? Naročanje se dela preko eZdravje ali pa svojega osebnega zdravnika.

Ko boš enkrat prišel na vrsto, ti bo hitro jasno zakaj se cepilni centri ne oglašajo na telefon...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Naročanje v listo že, vse ostalo - če res hočeš bit cepljen pa po telefonu.
Ne bi rekel. Jaz sem se naročil pri osebnem zdravniku in nato še preko aplikacije, ko se je pojavila. Dobil najprej sporočilo od našega cepilnega centra, potem pa še od NIJZ za dan pozneje. Drugi termin bi moral potrditi z odgovorom glede na navodila v sporočilu. Obdržal prvi termin in ignoriral drugega. Kolikor vem, naš cepilni center sicer neke dni dela pretežno "svoje" paciente, ki jih je nabral preko svojih kanalov (pri nas osebni zdravniki, ponekod aplikacije), neke dni pa to, kar zadnje čase dobiva preko NIJZ aplikacije.
Ni pa pri nas nobenega problema, da sedaj prideš relativno hitro na vrsto, če si pravi čas izrazil interes. Med sodelavci so bili cepljeni že 30-letniki. Kdor pa bo pač špekuliral, če si na njegovi dopustniški destinaciji ne bodo do njegovega dopusta premislili in se bo hotel cepiti zadnjih par dni pred dopustom, pa bo mogoče res izvisel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej smo že ugotovili, da so ekstremne razlike med cepilnimi centri, posebej velika dva imata kar "kaos" pri naročanju. Še vsi, ki so se v MB zadnja dva tedna naročili preko klicnega centra so dobili poziv v par dneh, medtem pa že od februarja naročeni preko vseh ostalih kanalov še vedno čakajo. Eden od možnih vzrokov je tudi zavračanje prebolevnikov in lažno pozitivnih na HAGT.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kako zelo se motiš. Mogoče v tvojem cepilnem centru - povsod sigurno ne!
Navodila so jasna - ali eZdravje ali osebni zdravnik. Če pokličeš v ZD, ki je tudi cepilni center, potem te verjetno vežejo do tvojega zdravnika (oz. njegove sestre) in se lahko na tak način naročiš. Ampak to je enako kot če bi klical svojega zdravnika direktno :)

Imaš pa "satelitske" cepilne centre po raznih domovih krajanov ipd., kjer pa niti nimajo telefonske številke, da bi jih lahko poklical.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.353
8.717
113
Navodila so jasna - ali eZdravje ali osebni zdravnik. Če pokličeš v ZD, ki je tudi cepilni center, potem te verjetno vežejo do tvojega zdravnika (oz. njegove sestre) in se lahko na tak način naročiš. Ampak to je enako kot če bi klical svojega zdravnika direktno :)

Imaš pa "satelitske" cepilne centre po raznih domovih krajanov ipd., kjer pa niti nimajo telefonske številke, da bi jih lahko poklical.
To ni res. To je pravljica za javnost. Cepilni centri še vedno uporabljajo svoje spiske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oprosti - pojma nimaš kaj se dogaja v resničnosti.

Večina ZD še vedno vodi svoje interne sezname za cepljenje. Ljubljanski še vedno ni usklajen z eZdrav,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Konec

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki so prišli zelo, zelo hitro na vrsto po tem ko so poklicali v cepilni center. So bili pa vsi ti že od prej na tem ali onem seznamu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ravnokar: https://www.zd-mb.si/Storitve/Obvestila/Obvestilo?id=27199

Spoštovani, v Zdravstvenem domu dr. A. Drolca Maribor se lahko prijavite za cepljenje proti COVID 19.

Občani se lahko za cepljenje proti COVID 19 prijavijo:
- na elektronskem naslovu https://prizdravniku.si/#/vrsta/07883/475 vnese se naslednje podatke : ZZZS št. zavarovanca, datum rojstva, kontaktno mobilno telefonsko številko in elektronski naslov (ki pa ni obvezen)
Pomembno: (Preko spletne aplikacije se lahko prijavijo pacienti, za katere obstajajo podatki v lokalnem informacijskem sistemu. To so pacienti, ki imajo izbranega osebnega zdravnika v ZD-MB in tisti, ki so v obdobju zadnjih nekaj let opravili v ZD-MB kakršnokoli zdravstveno storitev ali preiskavo.)

- preko epošte: cepljenje.covid@zd-mb.si
- od 7. do 15. ure na telefonski številki 02/ 22 86 200, nato izberejo številko 1.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki so prišli zelo, zelo hitro na vrsto po tem ko so poklicali v cepilni center. So bili pa vsi ti že od prej na tem ali onem seznamu.
Tudi sam sem bil cepljen že v začetku marca, ker sem se direktno pri osebnem zdravniku prijavil. Pa sem star dobrih 30 let, torej niti približno v ogroženi skupini.

Ti ločeni seznami "cepilnih centrov" so dejansko seznami od osebnih zdravnikov. Govorimo o enaki stvari, ampak napačne termine uporabljamo.
 
  • Žalosti me
Reactions: brane_new

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi sam sem bil cepljen že v začetku marca, ker sem se direktno pri osebnem zdravniku prijavil. Pa sem star dobrih 30 let, torej niti približno v ogroženi skupini.

Ti ločeni seznami "cepilnih centrov" so dejansko seznami od osebnih zdravnikov. Govorimo o enaki stvari, ampak napačne termine uporabljamo.
Daj reci, da si iz Kočevja, pa smo zaključili debato. ;)