Ali res rabimo umetnike?

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ali res rabimo zupnike? Prepricajte me zakaj rabimo zupnike?

Oni so zaposleni pri svetovni firmi RCC S.p.A. s sedežem v Vatikanu. Delavci, po domače...
Žal je ta firma ogromna in razširjena kot hobotnica v vse plasti družbe... Obvladujejo del sveta in se z ostalimi firmami, ki delujejo na tem področju, bori za prevlado na svetu, ker želi imeti monopol...
Župnikov ne moremo ukinit, ker bo firma ukinila našo državo...
Moraš si zapomnit, da je vera eno, cerkev pa firma, ki izkorišča vero... :cool:
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Saj, imajo svojo firmo, zakaj bi se karkoli dobivali iz proracuna? Zakaj dobivajo mesecno placo in vse prispevke placane iz proracuna? Tako kot umetniki...

Za vero pa zupnikov ne rabis. Jezus je povedal svoje mnenje o farizejih in zlatnih teletih.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Saj, imajo svojo firmo, zakaj bi se karkoli dobivali iz proracuna? Zakaj dobivajo mesecno placo in vse prispevke placane iz proracuna? Tako kot umetniki...

Za vero pa zupnikov ne rabis. Jezus je povedal svoje mnenje o farizejih in zlatnih teletih.

Glej:
- Vsaka firma, ki je dovolj pomembna, "zahteva" nekaj iz proračuna. In dobi...
- Župnikov seveda za vero ne rabiš. Kot sem napisal, oni so delavci firme, z imenom Rimsko Katoliška Cerkev...
- Zelo se strinjam s tvojim zadnjim stavkom...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Poleg tega bi dal roko v ogenj, da zadrogirancu "iz Kranja", ki v svojem prostem času mimogrede naredil še otroka kakšni 14-letnici, država A&O sigurno ni plačevala prispevkov ali ga na kakšen drugačen način financirala iz davkoplačevalskih sredstev.
Samo za to gre.
In glej, kam jo je to pripeljalo. Razpadla je.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Že pri prvi koronakrizi sem se zapletel v besedno vojno z sodelavko. Pri kafeju jo poslušam kako je IJJ grdi grdi, kako nič ne poskrbi za kulturnike in umetnike. Pa ji pribijem, da pa umetnost je v katerikoli krizi zadnja stvar na natero je potrebno polagat pažnjo. Umetnosti se ne da zraven črnega kruha narezat in niti namazat, da bi človek bil sit.
Nakar izvem da je njena hčerka diplomirana umetnostna plesalka (karkoližetopomeni). Ja fak no, celo 4 leta življenja si zastonj podaril za študij za neko dejavnost, ki veš da borza dela ne ponuja niti enega prostega delvnega mesta. Potem pa bogpomagaj, če si neumen je pač trepa (po)trpet.
Najboljši baletni plesalci na svetu zaslužijo več četrt milijona na leto. Malo premalo da bi si kej na kruh namazal I guess
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Najboljši politiki na svetu vodijo par 10 (100?) milijonov ljudi, naši si domišljajo da vodijo dva milijona, v resnici pa samo peščico opranoglavcev.
Ali res rabimo politike?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ali res rabimo zupnike? Prepricajte me zakaj rabimo zupnike?

Seveda jih rabimo :zavijazocmi: !
Župnik je tu zato da tvojo dušico očisti posvetne umazanije in jo prijazno pospremi na pot k zveličarju.

To je pomembna dejavnost, vsak dober gospodar ima štiri prijatelje : odvetnika da ga izvleče iz škripcev če že pade vanje, policaja da ima manj težav kadar ga začne oblast kaj šraufat, dohtarja da mu naredi vsake toliko časa pošten klistir in župnika, da mu dušico pošlje k vrhovnemu zveličarju takrat, ko je tretji prijatelj preveč zašuštral.

Če pogledaš zelo natančno, je ravno ta tačetrti prijatelj najbolj zanesljiv, saj nikoli ne greši :fredi: . Tvoja dušica na koncu nezmotljivo pride pred obličje najvišjega :rolleyes: .
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Mr_Wolf

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Najboljši politiki na svetu vodijo par 10 (100?) milijonov ljudi, naši si domišljajo da vodijo dva milijona, v resnici pa samo peščico opranoglavcev.
Ali res rabimo politike?

Ma, s politiki je podobno kot z umetniki. Verjetno se bomo strinjali, da jih rabimo, ampak ne glih te in take kot jih mamo...

Kaj, vem... jest bi mel recimo Maggie pa Dalija, dobil bom pa Kahla in Zlatkota... lucky me...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kaj, kako, aaa ... je Magisterij iz sociološke antropologije. Kaj bi to lahko bilo?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Prepričajte me zakaj rabimo umetnike?
Je lazje. Zakaj? Graditev dodatnih umobolnic je drazja, tukaj je dodatno zdravstveno osebje, vzdrzevanje infrastrukture, zdravila... vse potegne za seboj, tukaj jim das en univerzalni dohotek iz proracuna gre zepnina v primerjavi z vzdrzevanjem psihiatrije. Pac skrbis za ravnotezje.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Podobno je z dostopnostjo alkohola in ostalih psihoaktivnih stvari. Everyone has their vices pravi pregovor.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Socialna antropologija je tudi ugotavljanje, da smo Slovenci na vrhu top liste po samomorih in da smo zelo pasivno agresivni, svojo agresijo pa najraje usmerimo navznoter. Mogoce bi nam bilo kaj boljse, ce bi nas vec bilo umetnikov.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ksz...

umetniki, hja odvisno, Zlatko ni umetnik pa lahko to obrneš za 180 stopinj , če jih ne bi bilo, sem spadajo tudi kulturniki, bi našemu narodu manjkalo kar precej, tudi lasten jezik, glasba, slikarstvo, je pa nekaj, kdo se po navadi sprašuje take stvari, že iz zgodovine znano? po navadi umetnost in umetnike najmanj razumejo ljudje z nizko izobrazbo , kako recimo nekomu , ki je komaj končal OŠ ali srednjo poklicno razložiti kaj pomeni vivaldi, cai lun, da vinci...
pa ne mislim nič slabega ampak postaviti vprašanje , če jih res rabimo je naravnost bedasto, in to rečeno z največjim spoštovanjem do sočloveka, že to , da nekdo postavi vprašanje prepričajte me zakaj jih rabimo, hja morda zato, da nismo vsi zabiti in nerazgledani
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Pasivna agresija je tudi zloraba opojnih substanc. Ki pa je spet ravno v umetniškem svetu precej pogosta. Bodisi pri tistih s statusom, kot pri tistih brez statusa, ki se z umetnostjo ukvarjajo zgolj za hobi, v zidanici ob bolj poznih urah. Recimo, da gojijo ljudsko umetnost bolj ali manj ubranega zborovskega petja, z občasnimi lovskimi vložki ala klicanje jelenov...

Dvomim, da je manjko umetnikov kriv za samomore, prej obratno.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
ksz...

umetniki, hja odvisno, Zlatko ni umetnik pa lahko to obrneš za 180 stopinj , če jih ne bi bilo, sem spadajo tudi kulturniki, bi našemu narodu manjkalo kar precej, tudi lasten jezik, glasba, slikarstvo, je pa nekaj, kdo se po navadi sprašuje take stvari, že iz zgodovine znano? po navadi umetnost in umetnike najmanj razumejo ljudje z nizko izobrazbo , kako recimo nekomu , ki je komaj končal OŠ ali srednjo poklicno razložiti kaj pomeni vivaldi, cai lun, da vinci...
pa ne mislim nič slabega ampak postaviti vprašanje , če jih res rabimo je naravnost bedasto, in to rečeno z največjim spoštovanjem do sočloveka, že to , da nekdo postavi vprašanje prepričajte me zakaj jih rabimo, hja morda zato, da nismo vsi zabiti in nerazgledani
Vsekakor je nekaj smisla v tvojem pisanju. Morda je le vprasanje napacno in bi moralo biti "zakaj moramo financirati umetnike"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in Mr_Wolf

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Vsekakor je nekaj smisla v tvojem pisanju. Morda je le vprasanje napacno in bi moralo biti "zakaj moramo financirati umetnike"?

Vsekakor bi financiranje kulturno-umetniškega opismenjevanja mladine pa tudi starine imelo in ima veliko smisla.
Ampak, kot rečeno, Zlatkotovi plačani prispevki nimajo nič s tem. Razen če bo začel repat na 4 letne čase.