Ali res rabimo umetnike?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
sam res... taksno butasto temo lahko odpre samo... butl, s cca 35 pikami v glavi.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Zdej lahko ynos to budalaštino doda v podpis. Da ga ne bo samo op je*al v glavo :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Npr. jaz sem umetnik. Kvaliteten. Sem zelo ustvarjalen pozimi ko je sneg in lahko rišem umetniške grafite po njem.
Toda - moje umetnosti nihče ne zastopi :oops1: . Razen mojega psa ...

Pa bi bilo prav, da bi imel status svobodnega umetnika, se strinjate? Ker je moja umetnost vrhunska in neponovljiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Npr. jaz sem umetnik. Kvaliteten. Sem zelo ustvarjalen pozimi ko je sneg in lahko rišem umetniške grafite po njem.
Toda - moje umetnosti nihče ne zastopi :oops1: . Razen mojega psa ...

Pa bi bilo prav, da bi imel status svobodnega umetnika, se strinjate? Ker je moja umetnost vrhunska in neponovljiva.

tukile na forumu statusa ne boš dobil
baje je komisija za te reči na ministrstvu za kulturo... glede na do sedaj videno imajo podoben okus kot tvoj pes, tko da, kar korajžno :zmaga:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Npr. jaz sem umetnik. Kvaliteten. Sem zelo ustvarjalen pozimi

Lej.....

Glede na to kaj je tvoja profesija......če začneš predelovat šasije......in postaneš produktiven tudi poleti....

Te bomo 4x4 skupnost in avtodomarji tudi podpirali!
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.966
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
celo za slogane "Delu čast in oblast", "Delo osvobaja", "Vsakomur svoje", "Kdor ne dela naj ne je" itd. potrebuješ nekakšne umetnike
Ampak tile so iz časa "komunizma", ki je poveličeval delo in zanemarjal intelektualno sfero, kamor nedvomno paše umetnost.
Tako da pravi komunisti so umetnost vedno zavračali, ker samo trdo, fizično delo je tisto, kar prinaša uspeh. No pa kake pesmi ali knjige voditeljev. Veliko prikritih komunistov je med nami.

Glede "zadrogiranih" umetnikov iz Roške. En zadrogiranec je bil v Kranju, pesmi je pisal, drug alkoholik je pa na Rožniku pisaril.
PA še zddaj se morajo ubogi otrci učiti o njihovoh delih
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Ampak tile so iz časa "komunizma", ki je poveličeval delo in zanemarjal intelektualno sfero, kamor nedvomno paše umetnost.
Tako da pravi komunisti so umetnost vedno zavračali, ker samo trdo, fizično delo je tisto, kar prinaša uspeh. No pa kake pesmi ali knjige voditeljev. Veliko prikritih komunistov je med nami.

Pfeej pa taka revolucija......včasih so delal....zdej bi pa sam krivine hvatal pa pudral si nosove.....
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ampak tile so iz časa "komunizma", ki je poveličeval delo in zanemarjal intelektualno sfero, kamor nedvomno paše umetnost.
Tako da pravi komunisti so umetnost vedno zavračali, ker samo trdo, fizično delo je tisto, kar prinaša uspeh. No pa kake pesmi ali knjige voditeljev. Veliko prikritih komunistov je med nami.

Glede "zadrogiranih" umetnikov iz Roške. En zadrogiranec je bil v Kranju, pesmi je pisal, drug alkoholik je pa na Rožniku pisaril.
PA še zddaj se morajo ubogi otrci učiti o njihovoh delih

no ja, komunističen je samo prvi slogan, druga dva sta nacistična četrti je pa celo krščanski...

je pa skupno vsem tem trem sistemom to, da ne da so umetnost zavračali, ker jo seveda niti približno niso, ampak da so tolerirali samo umetnost po svoji meri in okusu... za totalitarne sisteme seveda čist normalno in razumljivo

dons ... so pa drugi cajti... no vsaj bili naj bi

p.s.

a ja... še to, tist zadrogiranc je v kranju več al manj samo umrl... dobri dve leti je živel v kranju pa nič več, vse povsod drugje ga je blo več
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.423
5.406
113
Umetnost potrebujemo.

Ali res vsi umetniki dosegajo tako izjemne rezultate, da si zaslužijo plačevanje prispevkov, stanovanje in druge ugodnosti, pa je drugo vprašanje. Violeta Tomić je v parlamentu sicer govorila, da jim to po zaključku študija pripada, da je to pravica umetnikov in ne privilegij. Ampak kriteriji, kdo je izjemen, so se zelo spremenili in število prejemnikov se je iz nekaj deset povečalo na 3000+.

Režiser Mitja Okorn jim je lepo postavil ogledalo in marsikoga od "zaslužnih" razburil s svojim intervjujem.

 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
no ja, komunističen je samo prvi slogan, druga dva sta nacistična četrti je pa celo krščanski...

je pa skupno vsem tem trem sistemom to, da ne da so umetnost zavračali, ker jo seveda niti približno niso, ampak da so tolerirali samo umetnost po svoji meri in okusu... za totalitarne sisteme seveda čist normalno in razumljivo

dons ... so pa drugi cajti... no vsaj bili naj bi

p.s.

a ja... še to, tist zadrogiranc je v kranju več al manj samo umrl... dobri dve leti je živel v kranju pa nič več, vse povsod drugje ga je blo več
Poleg tega bi dal roko v ogenj, da zadrogirancu "iz Kranja", ki v svojem prostem času mimogrede naredil še otroka kakšni 14-letnici, država A&O sigurno ni plačevala prispevkov ali ga na kakšen drugačen način financirala iz davkoplačevalskih sredstev.
Samo za to gre.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Poleg tega bi dal roko v ogenj, da zadrogirancu "iz Kranja", ki v svojem prostem času mimogrede naredil še otroka kakšni 14-letnici, država A&O sigurno ni plačevala prispevkov ali ga na kakšen drugačen način financirala iz davkoplačevalskih sredstev.
Samo za to gre.

seveda ne, je pa za osminko merlota narimal marsikaj nesmrtnega
rajš ne razmišljam, kako debele bi bile poezije samo za en mesec Zlatkotovih plačanih prispevkov...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Mr_Wolf

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.994
113
Že pri prvi koronakrizi sem se zapletel v besedno vojno z sodelavko. Pri kafeju jo poslušam kako je IJJ grdi grdi, kako nič ne poskrbi za kulturnike in umetnike. Pa ji pribijem, da pa umetnost je v katerikoli krizi zadnja stvar na natero je potrebno polagat pažnjo. Umetnosti se ne da zraven črnega kruha narezat in niti namazat, da bi človek bil sit.
Nakar izvem da je njena hčerka diplomirana umetnostna plesalka (karkoližetopomeni). Ja fak no, celo 4 leta življenja si zastonj podaril za študij za neko dejavnost, ki veš da borza dela ne ponuja niti enega prostega delvnega mesta. Potem pa bogpomagaj, če si neumen je pač trepa (po)trpet.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Pravijo, da je umetnike težko razumet. Jst to vlado vsak dan manj razumem, vsak dan več idiotizmov sproducirajo, se pravi so umetniki. Počas razmišljam, da res ne potrebujemo umetnikov, saj mamo že politikov preveč, oziroma pokvarjenih al pa tumpastih.