Ali res rabimo umetnike?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
celo za slogane "Delu čast in oblast", "Delo osvobaja", "Vsakomur svoje", "Kdor ne dela naj ne je" itd. potrebuješ nekakšne umetnike
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Ne razumem pa zdaj a govorimo o zadrogiranih konceptualnih zajedavcih tipa Rog ali o umetnikih tipa Cankar, Michelangelo itd., ki na različnih področjih prispevajo k napredku človeštva in delajo svet lepši? Gcovorimo o umetnosti, ki se preživlja sama ali o umetnosti, ki je sama sebi namen? A smo sploh sposobni ločit umetnost od navadnega sranja?

Meni se zdi dokaj enostavno, umetnost preprosto rabimo. Ne pravim pa, da ne rabimo hudih filtrov za standarde kaj je umetnost in kaj ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
A mi pokažeš enega umetnika, ki se preživlja sam? Oziroma, da je za časa začetka svojega ustvarjanja, imel dovolj, da ni bil lačen in bos.

Drugače pa nazaj k osnovnem vprašanju - tisti, ki postavljate vprašanje ali potrebujemo umetnost, si niti ne zaslužite odgovora, ker ga dejansko ne boste razumeli.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj to , mamo umetnike v stilu Zlatkota in tiste ki je psa dojila. Pa slovenske filme ki jih noben ne gleda.
Cankar je bil sam en.
Potem bereš da so metali v stavbo kolturnega ministrstva barvo?
Al pa če gledaš med športniki. Maš vrhunske ki so se namatrali da so do tega prisli in kvazi šahovski klub pijančkov ki se dobivajo pred lokalno oštarijo...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A mi pokažeš enega umetnika, ki se preživlja sam? Oziroma, da je za časa začetka svojega ustvarjanja, imel dovolj, da ni bil lačen in bos.

Drugače pa nazaj k osnovnem vprašanju - tisti, ki postavljate vprašanje ali potrebujemo umetnost si niti ne zaslužite odgovora, ker ga dejansko ne boste razumeli.
Ja ampak koliko se jih šlepa na tole?
Kaj je zate je tista ki je psa dojila?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
,, (za prejšnji post, ker je onih od prej očitno zmanjkalo)

Daj mi, pa prosim čisto počasi, tako da bom za zih razumel, razloži kaj ima tvoje zadnje vprašanje veze z osnovnim vprašanjem.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
A mi pokažeš enega umetnika, ki se preživlja sam? Oziroma, da je za časa začetka svojega ustvarjanja, imel dovolj, da ni bil lačen in bos.
Drugače pa nazaj k osnovnem vprašanju - tisti, ki postavljate vprašanje ali potrebujemo umetnost si niti ne zaslužite odgovora, ker ga dejansko ne boste razumeli.

Umetnost je torej šiht za 8 ur dnevno, ki ga moramo plačevati davkoplačevalci?
Zakaj umetniki nebi mogli opravljati nekega poklica in svojih "umetniških vizij" udejanjati v prostem času?
Ker jim "pripada" davkoplačevalski denar?
Takoj ukiniti plačevanje iz proračuna, preko raznih NVO-jev itd...
.
Če npr. vzamemo raperje: 6-pack Čukur je keramičar - ploščice polaga - in to menda zelo dober, dela čez glavo.
ZŁatko pa pravi, da je že njegovo razmišljanje delo za katerega smo mu davkoplačevalci dolžni plačevati.
Sicer nisem strokovnjak za glasbo, za rap še posebej ne, ampak komadov od 6-pack Čukurja poznam kar nekaj in so, priznam, všečni.
Kaj pa ZŁatko? Princ fužinc... :nigladek: ...kreten.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Moje mnenje je da umetnikov ne rabimo. Potrebujemo pa glazbebinike in podobna šov razvedrila. Ampak obstoj le teh naj določa trg. Torej ponudba in povpraševanje. Preživi naj tisti ki je dober. Prihodke pa si tudi naj sami urejajo, nobeden med uspešnimi pa danes ni nek revež. Če to nisi, se ne prodajaš, nastopaš, spremlja te le peščica podobno mislečih, potem je seveda fino biti pripet na državne jasli. In take je potrebno odrezat, borza dela, nato pa socialka... Tudi SAZAS bi potrebno nemudoma ukinit. To je ene vrste obvezni davek, ki ga plačujemo, napajajo pa se vemo kdo. Če omenim Predina bom verjetno izpadel kot stara lajna, ni edini je kar nekaj takih, katerih glasba se ne vrti, oziroma se vrti v nočnih urah, da se zapolni kvota slovenske glasbe. Poslušalcev pa je blizu ledišča. Ampak živijo pa fajn, koliko jih jaz poznam. Za razliko od mene ko se vstanem ob 6.00 in grem v službo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Če se proda, se bo tudi delalo. Pa makar lesen štedilnik!
Dokler pa bo nekdo trdil, da je njegovo delo pomembno in da za to rabi denar pa malo morgen.
Meni je indijec zatrjeval, da rabijo vesoljsko tehnologijo zaradi razvoja telefonije.
Tud Avsenik je najboljšo idejo dobil za predilnim strojem v tovarni....
A to pa ni res. Za najbolj znano(!) Najboljših je imel kar nekaj.

p.s. magnifico je trdil, da že 10 let piše besedilo za golico. 10 let
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Je lepo krožno križišče pr Lescah. To je t'm k se gre na Bled :) Začne se z majhnimi koraki!
Pa da ne pozabimo gostilno. Ta se imenuje tudi po Avsenikih.
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Predvsem se pa vprašam, kdo smo mi, ki potrebujemo umetnike? Družba, generacija, era, posameznik?

Npr kot posameznik že potrebujem kakšne glasbene izvajalce, seveda ne govorim o slovenskih. Potem kaki designi avtomobilov morajo biti podkrepljeni z umetniško žilico.

Slike 2020 je pač bullshit oz bolje human shit.

Kot era pa verjetno bodo čez 300let gledali na leto 2020 in njihove Picassote, ki so za nas npr en zmazek, na glasbo ala cigumigu kot Bethovne..

Pa zame je vsak umetnik top, ko gre pod rušo. Torej čimveč jih pod rušo spravt pa bo :)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
begunje_avsenik_01_KBeton_r1.jpg