Ali Navigon 8110 opozarja na prekoračitve hitrosti

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Kupil sem Navigon 8110 v upanju, da ima funkcijo opozarjanja na prekoračitve hitrosti.
Včeraj sem se vozil 1 uro po magistralni cesti in ni bilo nobenega opozarjanja (sem nastavil, da me opozori, ko presežem za 5 km/h). Danes sem se peljal po avtocesti in se je levo zgoraj na zaslonu pojavil znak, da je dovoljeno peljati 130 km/h, ko sem to prekoračil, se je zraven pokazala rdeča ikona, ni pa bilo zvočnega opozorila.

Torej, najbolj pogrešam, da me ne opozori (slikovno in zvočno, lahko samo beeb, beep), če se po magistralni peljem več kot 40, 50 , 60 km/h ...(npr. skozi naselje, kjer se malo spozabim in pozabim bremzati).

A je to možno na Navigon 8110 ? A se lahko kakorkoli pomaga z vnosem POI (kot omejitev oz. stacionarni radar?) Tako kot sem to bral, da je možno pri Garminu. Samo nisem še čisto domač s tem..

Prosim za pomoč.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Nekatere ceste še nimajo vnešenih omejitev hitrosti. Navteq pač. Pri TeleAtlasu je to malce drugače rešeno.

Povsem drugače je v tujini, tam te bo kar fajn opozarjalo
smile-1.gif
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
A se lahko kakorkoli pomaga z vnosem POI (kot omejitev oz. stacionarni radar?) Tako kot sem to bral, da je možno pri Garminu. Samo nisem še čisto domač s tem..
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
nekako ne vidim smisla da bi vnašal 500 POI točk za ceste po katerih se voziš...
Poleg tega stacionarni radar dela na tistih 100, 200m.. kaj pa če je cesta dolga 2km? Po pomurju imamo nenazadnje nekaj cest ki so ravne, dolge par kilometrov... koliko POI - stacionarcev bi moral potem nastaviti, da bi te cel čas opozarjalo?

Malo nesmiselno.. se ti ne zdi? Stacionarec te namreč opozori 500m prej... ne pa tudi na prekoračeno hitrost, ampak zgolj, da je tam radar..
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Čisto praktično bom razložil. Malo prej sem se peljal v Mariboru, po Tržaški, iz katere se potem cesta spremeni v avtocesto proti LJ.
Nekje pred OBIjem sem se peljal mimo znaka za 80 in na Navigonu se je levo zgoraj pojavil znak Omejitev 80. Namerno sem pospešil, da sem se peljal preko 90 in :
- ob znaku 80 na displeju se je pojavila neka rdeča ikona, (mislim, da)
- glas pa je rekel: CAUTION.
Še malo dalje sem se peljal mimo znaka za 70 in hitro se je znak na displaju spremenil iz 80 na 70 (oglašal se ni več, ker sem se peljal že pod 70).

Torej, ves čas vožnje piše na displaju, koliko je omejitev na cesti, po kateri se vozim, če jo pa prekoračim za npr. 10 pa se začne dreti.

In to funkcionalnost bi rad imel na navadnih, magistralnih cestah. Se da to kako "urediti" npr. s tem:
- http://www.navigating.de/cms/index.php?id=3142

Ker to pišem v službi, v tem trenutku še nisem uspel vsega prebrati. Mogoče vi veste iz prve roke.

Ali pa bo vaš odgovor, da takšno fukcionalnost lahko zagotovi samo kvalitetnejša karta, kakršne pa Navteq za Navigon in Slovenijo še nima?
A na Garminu pa je takšna funkcionalnost možna? So omejitve zapisane na cestah v mapi od AdriaRoute?

ps: Katere pa so zadnje oz. priporočljive karte, da si jih naložim na Navigon 8110 ? Sedaj imam samo eno, v imenu ima "q2", ne spomnim se točno imena. In kje dobim mape?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
POI-Warner is tistega linka ne dela na MN7, tako da to lahko pozabiš.

Mapo pa itak že imaš najnovejšo (Q2). Navteq mape imajo podatke od Monolita (tud na strani od Monolita lahko prebereš, da je Monolit partner Navteqa), samo so verjetno kakšni starejši, saj marsikaj manjka oz. ni posodobljeno. Bomo vidli, kaj se bo dogajalo v prihodnosti, nove Q3 mape menda pridejo konec avgusta. Upam, da bodo uporabili kakšno novejšo karto od Monolita.
 
Nazadnje urejeno:

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
ampak, jaz mislim, da imam MN6, ne MN7.

To sklepam zato, ker se na ekranu pojavi slika, ki je enaka prvi sliki na tem linku:
http://www.navigating.de/cms/index.php?id=636. (kako se točno pogleda?; na PC navigacije še nisem priklopil, ker sem jo včeraj, ko sem jo kupil, dal direkt v avto)

Kako je zdaj s tem?
- Če imam MN6, a mi bo potem delal POI-Warner?
- Če imam MN7; zakaj na kasnejši verziji ne dela POI-Warner? Butasto mal...

Ali je sploh POI-Warner rešitev za to, kar sem opisal v mojem zgornjem postu ali
pa je potrebno počakati na kvalitetnejše karte (Q3)?

Bil sem na Monolit strani. Da dela za Navteq sem že vedel prej. Od kod informacija, da bo avgusta Q3? Se da kaj v naprej izvedeti, kaj bodo novosti v Q3?

Hvala za odgovore.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ti imaš MN7 in ne MN6. Predvidevanje na podlagi uvodne slike je seveda napačno. Verzija programa se drugače pogleda v samem programu (v glavnem meniju pritisneš options in pol product information)

Informacijo o tem kdaj pride Q3 sem dobil na neki drugi strani. Za novosti pa verjetno noben ne ve.

Kaj dela POI-Warner pa itak piše na njihovi strani.