Kazen za prehitro vožnjo

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik veronika65 pravi:
Ne, ne bom šla 40, kjer je vedno bila omejitev 50, raje razbijem radar.
bonk.gif


mislim, da nima smisla sploh še bilo kaj komentirat...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik veronika65 pravi:
Vprašala sem tudi, če lahko plačam na obroke, ker sem brezposelna, pa so rekli, da lahko -- ampak samo celoten znesek -- 250 €.

Iz Zakona o prekrških ZP-1

Citat:

Rok plačila globe in stroškov postopka
18. člen

(1) Če se izreče globa, se v odločbi oziroma sodbi o prekršku določi tudi rok, v katerem mora biti plačana. Ta rok ne sme biti krajši od osmih dni in ne daljši kot tri mesece.

(2) Če izrečena globa presega trikratni znesek najnižje globe iz prejšnjega člena, lahko storilec najpozneje do poteka roka za plačilo globe predlaga, da se globa plača v obrokih. V tem primeru se s sklepom določita način odplačevanja in rok plačila. Ta rok ne sme biti daljši kot eno leto. Zoper sklep o obročnem odplačevanju ni pritožbe.

(3) Če storilec zamudi s plačilom posameznega obroka za plačilo globe, z dnem zamude zapadejo v plačilo še neplačani obroki. Storilca je treba opozoriti na posledice zamude.

(4) Določila o roku za plačilo globe in o načinih prisilne izterjave veljajo tudi za stroške postopka. Če je dovoljeno plačilo globe v obrokih, se na predlog storilca lahko dovoli, da na enak način in v enakem roku plača tudi stroške postopka.


Uklonilni zapor
19. člen

(5) Storilec, ki zaradi premoženjskega stanja ali svojih možnosti za plačilo ne more plačati globe, lahko predlaga, da se plačilo globe nadomesti z opravo določene naloge v splošno korist ali korist samoupravne lokalne skupnosti.

(6) Obseg in vsebina nalog se določita na podlagi seznama, ki ga vodi sodišče, v trajanju najmanj 40 in največ 400 ur. Rok, v katerem morajo biti naloge opravljene, ne sme biti krajši od enega in ne daljši od treh mesecev.

(7) Če storilec opravi določene naloge v celoti, se uklonilni zapor ne izvrši in globa ne izterja. (delno razveljavljen)

Lahko zaprosiš plačilo na obroke (POLNA GLOBA) ali pa za opravljanje nalog v splošno korist.

Drugače pa, po ZP-1, če se ZAKON spremeni se lahko upošteva za kršitelja milejši ukrep. Če pa se spremeni prometna signalizacija.... Sem že tudi jst plačal na delu ceste kjer so nekaj dni po radarski kontroli spremenili omejitev iz 50 na 70 km/h. S tem nimajo niti redarji niti policiste kakšne zveze. Prometno signalizacijo ureja DRSC na državnih in lokalna skupnost na lokalnih cestah.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik veronika65 pravi:
Vprašala sem tudi, če lahko plačam na obroke, ker sem brezposelna, pa so rekli, da lahko -- ampak samo celoten znesek -- 250 €.

Iz Zakona o prekrških ZP-1

Citat:

Rok plačila globe in stroškov postopka
18. člen

(1) Če se izreče globa, se v odločbi oziroma sodbi o prekršku določi tudi rok, v katerem mora biti plačana. Ta rok ne sme biti krajši od osmih dni in ne daljši kot tri mesece.

(2) Če izrečena globa presega trikratni znesek najnižje globe iz prejšnjega člena, lahko storilec najpozneje do poteka roka za plačilo globe predlaga, da se globa plača v obrokih. V tem primeru se s sklepom določita način odplačevanja in rok plačila. Ta rok ne sme biti daljši kot eno leto. Zoper sklep o obročnem odplačevanju ni pritožbe.

(3) Če storilec zamudi s plačilom posameznega obroka za plačilo globe, z dnem zamude zapadejo v plačilo še neplačani obroki. Storilca je treba opozoriti na posledice zamude.

(4) Določila o roku za plačilo globe in o načinih prisilne izterjave veljajo tudi za stroške postopka. Če je dovoljeno plačilo globe v obrokih, se na predlog storilca lahko dovoli, da na enak način in v enakem roku plača tudi stroške postopka.


Uklonilni zapor
19. člen

(5) Storilec, ki zaradi premoženjskega stanja ali svojih možnosti za plačilo ne more plačati globe, lahko predlaga, da se plačilo globe nadomesti z opravo določene naloge v splošno korist ali korist samoupravne lokalne skupnosti.

(6) Obseg in vsebina nalog se določita na podlagi seznama, ki ga vodi sodišče, v trajanju najmanj 40 in največ 400 ur. Rok, v katerem morajo biti naloge opravljene, ne sme biti krajši od enega in ne daljši od treh mesecev.

(7) Če storilec opravi določene naloge v celoti, se uklonilni zapor ne izvrši in globa ne izterja. (delno razveljavljen)

Lahko zaprosiš plačilo na obroke (POLNA GLOBA) ali pa za opravljanje nalog v splošno korist. Polovička je samo možnost, ni pa nujna.

Drugače pa, po ZP-1, če se ZAKON spremeni se lahko upošteva za kršitelja milejši ukrep. Če pa se spremeni prometna signalizacija.... Sem že tudi jst plačal na delu ceste kjer so nekaj dni po radarski kontroli spremenili omejitev iz 50 na 70 km/h. S tem nimajo niti redarji niti policiste kakšne zveze. Prometno signalizacijo ureja DRSC na državnih in lokalna skupnost na lokalnih cestah.

[/QUOTE]
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik veronika65 pravi:
Ne, ne bom šla 40, kjer je vedno bila omejitev 50, raje razbijem radar.
bonk.gif


mislim, da nima smisla sploh še bilo kaj komentirat...

Ma brez veze se je prepirat z ženskami. Na koncu imajo tako ali tako vedno prav.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.697
113
Pritoži se, če imaš kak smiseln razlog, ki gre pravno skozi zaradi prometa. To, da si brezposelna, nima s prometom nobene zveze. Mogoče je možno priti v Lucijo po kaki cesti, kjer ne naletiš na znak, da je naselje z omejitvijo 40 km / h. Če tega ne najdeš, plačaj polovičko. Če pa misliš, da ne boš nikoli imela 250 € premoženja, ki bi ga lahko rubili, pa ne plačaj nič.
Mogoče, če živiš v Luciji, pa bi moralo iti skozi, da se nikoli v zadnjih mesecih nisi peljala izven Lucije in ne veš, da so dodali znak 40 na tablo naselja
smile-1.gif
.
Za razliko od drugih, ti jaz ne privoščim kazni. Mislim, da so po eni strani daleč previsoke, nadzora pa je tudi premalo. Da ima neko naselje generalno omejitev nižjo od 50 km/h pa bi tudi moral biti nek elaborat zakaj je tako in časovnica, KDAJ bodo kaj v prometu spremenili, da temu ne bo več tako. Ne pa delat ležeče policaje, pločnikov in kolesarskih stez pa ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.545
8.897
113
Pol Lljubljane je na podoben način omejeno na 30. Ne vem, kako noben izmed moralistov ni še naletel na mino v obliki škode Romster.
 
Nazadnje urejeno:

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Citat:
Uporabnik veronika65 pravi:
Šla sem v Piran (v upanju, da ne dobim še eno kazen, ker itak nimaš kje parkirat), ....

Pred Piranom imaš na levi strani ogromno garažno hišo, kjer se izven sezone vedno najde prostor. Do centra pa nato prideš z brezplačno krožno linijo.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Inkasantsvo občinskih redarjev v Piranu je več kot očitno. Radarji vsakodnevno postavljeni in to niti ne toliko okoli za varnost bolj občutljivih predelov (šole, ipd.), pač pa na točkah, ki so posebej "strateške" za ujeti kršitelje.

Glede župana pa... že vrabci čivkajo da je maskota nastavljena od šiptarske mafije.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Za obisk redarstva je dovolj 1-2h. Ne rabiš celega dne.
Od centra Lucija do centra Pirana vozi tudi lokalni avtobus. Mraz pa tudi še ni takšen, da ne bi šlo s kolesom.
 

veronika65

Pripravnik
12. jul 2011
32
0
6
Danes zjutraj sem opazila, da so postavili nov prometni znak tik pred radarjem!!

Lahko recem, da prej ni bilo tistega znaka in je bila omejitev 50 (naselje). Drugace pa so mi upostevali 55, ne pa 60.
Se nikoli me niso ustavili zaradi prehitre voznje, imam pa 18 let izpit.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik azeed pravi:Glede župana pa... že vrabci čivkajo da je maskota nastavljena od šiptarske mafije.
Nastavljen zanesljivo ni, ker gre za voljeno funkcijo. Če je pa povezan z njimi, je to stvar kriminalistov (I wish) in pa volilcev. Ali pred 2014 ni bil povezan ("nastavljen")? In če, zakaj so ga še 1x volili? Lahko je 3.14zdit, ampak v resnici je usoda bolj v naših rokah, kot si mislimo - samo rt je treba dvignit, pa glas, pa se mal zavzet za stvar.

Če pa je dovolj volilcev zadovoljnih, da je župan "naš" in ne "njihov" (pa čeprav je na koncu, pravite, "od onih tretjih" - ampak spet ne "njihov", bo že dovolj dobro), in če svojo kriminalno rabotoopravlja tako, da ga nihče ne more zasačiti, potem ... spet župan čisto paše v okolje.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik veronika65 pravi:
Danes zjutraj sem opazila, da so postavili nov prometni znak tik pred radarjem!!

Lahko recem, da prej ni bilo tistega znaka in je bila omejitev 50 (naselje). Drugace pa so mi upostevali 55, ne pa 60.
Se nikoli me niso ustavili zaradi prehitre voznje, imam pa 18 let izpit.

Enkrat se mora začet in ne boš rekla,da v 18 tih letih nikoli nisi peljala prehitro?

Glede kazni so pa res previsoke,sploh pa za nekoga ,ki ima 600 evrov plače ali je celo brezposelen
tongue-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Župan in redarji bodo veseli tvoje pritožbe, ker bodo namesto polovičke pokasirali celo kazen in še stroške postopka,
Nov znak in radar za njim se jim očitno dobro obrestuje.
 

veronika65

Pripravnik
12. jul 2011
32
0
6
Ma očitno niste razumeli. Radar je bil samo tisto jutro (v četrtek prejšnji teden). Potem so ga odstranili. Ni ga več tam.
Včeraj pa so dodali nov prometni znak (40) tam, kjer bi moral (očitno) bit že prej.
Mislim, da so narobe opravili postopek. Prej ni bilo razvidno, koliko je tam omejitev.
Tam pa, kjer je bil prej znak Lucija in spodaj omejitev 40 so pa zdaj odstranili spodnji znak 40. Kr neki...
Kaj se res ne morem pritožit glede napačne postavitve prometnih znakov?
In zakaj niso pustili radarja, če je vse ok?
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Radar je ali pa ni. Znak je ali pa ni. Na veliko mestih so omejitve pretirane ali brezvezne. Ali pa znaka ni in je kriva neprilagojena hitrost- Vse za večjo varnost! (in za krpanje luknje v proračunu).
Pred rondojem v Šmarci je tudi znak, da je spremenjena prometna signalizacija, čeprav je že eno leto enaka. Me že ima, da bi nanj grafitiral: VSAK TEDEN! AKCIJA! PREDNOVOLETNI POPUST!
Shit happens.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če si prej lahko v Lucijo (oz. do tistega radarja) prišel brez da šel mimo znaka 40 (pod tablo za naselje) potem imaš neko osnovo za pritožbo, sicer pa ne.

To da so radar in znak vmes prestavljali nima popolnoma nobene veze s tvojim prekrškom in kaznijo.