[PRIROČNIK] POI WARNER 3 za NAVIGON 6

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
p3UgOtO1FJ9cjr2TL3kxb.jpg


Odločil sem se, da spišem tale priročnik za tiste, ki se srečajo z programom Navigon 6,
in bi si želeli naložiti dodatne POI točke, katere prikazuje program POI Warner, kateri deluje v ozadju programa in nam točke, katere smo dodali prikazuje ter nas nanje
tudi zvožno (po želji) opozori. Torej, začnimo z namestitvijo ......

Na svojem računalniku, kjer imamo program POI Warner (v nadaljevanju PW) enostavno kliknemo na .exe fajl za zagon in začetek namestitve na napravo.
Na zaslonu naprave nas vpraša, kam želimo program inštalirati. Izberete mesto namestitve in program se bo inštaliral. Najbolje je, da se nahaja na SD kartici. Ko se nam program namesti ga registriramo z kodo, ki smo jo dobili ob nakupu programa. Po vnešenem ključu izdelka se nam program zažene. Kako zgleda vsebina SD kartice, ko je program nameščen se vidi na sliki spodaj.

QKUc-IaOEs62ECFbY_ILU.jpg



Z programom, ker nimamo naloženih POI točk si ne moremo začeti popolnoma nič, zato je potrebno v program PW naložit točke katere nas zanimajo.

Ikona programa se nam doda tudi med programe od koder ga štartamo, kadar želimo sprminjati kakšne nastavitve za naše točke, bodisi razdaljo opozarjanja ali zvok, ki ga želimo slišati ob prebliževanju k naši točki.

q_fEH-Xwo6GX9NTlCvMpg.jpg



Vsaka kategorija POI točk je sestavljena iz dveh datotek in sicer:
* .asc
* .bmp

.asc je datoteka, v kateri so koordinate točk na karti, .bmp pa je slikica, katera nam bo prikazana na karti, kjer se te točke nahajajo.

POI točke, ki si jih snamemo iz strani POI PLAZA so v .zip fajlu in si jih prenesemo na svoj računalnik. Pozorni moramo biti, da so točke, ki jih prenašamo iz te strani namenjene za program Navigon. POMEMBNO: .zip fajl razpakiramo direktno v mapo POIS, ki se nahaja v mapi PoiWarnerNavigon. Če .zip fajl razpakiramo na računalniku, ter potem vsebino dodamo oz. prenesemo v mapo POIS nam jih POI Warner nebo pokazal.
Kako zgleda po odpakiranju in nameščene v mapi lahko vidite na naslednji sliki:

cUy9cr0Vh4GMJeqVsrQu-.jpg


Ko smo prenesli oz. odzipali kategorije POI točk v mapo POIS od programa POI Warner na SD kartici, zaženemo program PW na ikoni v PROGRAMS.
Takrat bo program samodejno prebral in si naložil vse točke, ki smo jih dodali v mapo POIS.

Najprej kliknemo : POI MANAGER

p5wZNTlfQzTa0zXFcDeDE.jpg


Nato kliknemo POI SETTING, ter nato ACOUSTIC ALERT in odpre se nam okno, kjer določamo vsaki posamezni točki kdaj nas program opozori, v kakšnem radiusu glede na smer vožnje, ter z kakšnim zvokom ...

G5eQx7FEFmw0AY8PP4naN.jpg


PRsM9e7S5G1WgtmmjySiH.jpg


Nato kliknemo ježiček First warning in za posamezno točko nastavljamo še ostale parametre.
Zvočne datoteke PW samodejno zazna popolnoma vse, katere imamo na napravi.
Lahko jih posnamete tudi po želji (.wav) in jih potem iz spiska dodamo, da nas opozori z zvokom, katerega smo sami posneli.

Ko to vse naredimo, zapremo program POI Warner.
Zaženemo program Navigon in avtomatsko v ozadju bo deloval program PW, kar lahko vidimo na tak način, da nam v spodnjem levem kotu gori zelen kvadratek, kar je možno videti na spodnji sliki. V primeru, da PW ne deluje v ozadju je kvadratek rdeče barve.
Takrat kliknemo nanj in kliknemo veliki gumbek Start Monitoring.

mtKjPL7yWzrDiZqTs2oZ0.jpg


Tako, to bi bilo zaenkrat vse. Upam, da sem komu pomagal z izdelavo tega priročnika..
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Če ste POI točke pravilno inportirali v program POI Warner, se vam ob prvem zagonu
po vnešenih POI točkah mora prikazat takšno okence, kjer jih POI Warner obdela
za prikazovanje in vam kasneje ponudi spisek vseh, da si jih lahko prilagodite po
lastnih željah (Kakšno opozorilo, daj ... itd)

-W3FBvlH9POhfyDEaKe97.jpg


Pa še najnovejši radarji :

NAVIGON D-A-CH Radars 2.2.2008

V priponki !
 

Priponke

  • 248609-247558-NAVIGOND-A-CHRadarji2.2.2008.rar
    506,8 KB · Ogledi: 570
Nazadnje urejeno:

bibaleze

Zelenc'
28. feb 2008
2
0
1
Hitman odlično! Po nekaj odgovorih, ki si mi jih dal mi je uspelo POI Warnerja instalirati na PNA.
priden.gif

Vidim, da si Navigona naštudiral v nulo in zato pričakuj še kakšno vprašanje.

Za ostale: postopek je isti kot ga je opisal Hitman za PDA, s to razliko, da je potrebno intstalirati ActiveSync program (jaz sem uporabljal Microsoftovega)

Še enkrat hvala ti za priročnik!
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ni kaj, ti samo vprašaj. Če imam čas rade volje pomagam.
Zdaj me pač malo čas "baše" - obveznosti.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Nagrajeni posti imajo itak uporabno vrednost.
zmaga.gif



Zahvala s strani uporabnika je pa tudi lahko "nakazilo" kakšnega ALTa tistemu, ki se je, v dobro vseh nas, potrudil.
grims-1.gif

251739-hit.jpg
 

Priponke

  • 251739-hit.jpg
    251739-hit.jpg
    14,5 KB · Ogledi: 570

bibaleze

Zelenc'
28. feb 2008
2
0
1
Jap, drži. Sem mu hotel dati nekaj ALT -ov, ampak moram najprej narediti 10 postov.
Takoj, ko to dosežem dobi ALT -e.
zmaga.gif
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Tudi v mojem imenu hvala za ta priročnik, zadeva resnično deluje tudi na PNA napravah ( garantirano ), hvala HITMAN.