Ali mi kasko krije tole...?

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Z avtom (pre)pogumno zapeljal čez en manjši kupček snega, mislil sem da bo šlo normalno čez. In glej ga zlomka, hudič mi je polomil zaščitno plastiko ki je pod motorjem.
Še zdaj mi ni jasno kako se je lahko to zgodilo ampak ok, zdaj je kar je.

Zanima me ali polni kasko krije to škodo in če ja, kaj vse moram narediti (policija, slikanje pri zavarovalnici...)?
Če grem na policijo ali bo potem še kakšna kazen?

Sama ta plastika stane 166eur, pri kasku nimam odbitne franšize oziroma imam samo 5% soudeležbo pri popravilu torej bi se mi splačalo v vsakem primeru ampak če bi mi kasko to kril?
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Ja, kasko to krije-brez dvoma.
Praviloma potrebno imeti policijski zapisnik, oziroma zaradi prevelike kazni ob prihodu policajev le uradni zaznamek, ki si ga zagotoviš s klicem policajev, toliko da so obveščeni.
Nato pa na zavarovalnico izpisat obrazec in pogleda cenilec, pa na servis in popravit.

LP
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kasko to krije, seveda izgubiš bonus (3 premijske razrede) in je tudi odbitna franšiza (v tvojem primeru kot praviš soudeležba).

Če se splača, bi bilo treba izračunat. Npr. premijski razred, da bi prišel v določenem času na istega, kot bi ga imel, če ne bi uveljavljal škode, v določenih primerih traja več let. Če nimaš doplačila za odkup prve škode in če nisi v 1 premijskm razredu, se po mojem, tako na oko, ne splača.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Rajko0028: Citiram "Al pa mal "povečaj" škodo."
-------------------
Kje bi pa tukaj profitiral?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citiram Pongota: Praviloma potrebno imeti policijski zapisnik
-------------

Jaz pri ZM, lansko leto nisem rabil nobenega policijskega zapisnika, bil pa je podoben primer - zaščitna plastika pod odbijačem.

Seveda sem imel plačan odkup prve škode in brez odbitne franšize, zato se je splačalo uveljavljat, saj druge škode v tistem letu nisem imel.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Rajko0028: Citiram "Al pa mal "povečaj" škodo."
-------------------
Kje bi pa tukaj profitiral?

Profitira če se znajde - te ne smem učit neumnosti lahko dobim
10.gif


Samo namig - maš kaj malega načetega kar bi se lahk ozgodil pri naletu na sneg pa to popraviš zraven, pa ležaji se zelo radi oglašajo če priletiš v kaj trdega, pa kaka guma se rada precvika, pa .........
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ker nimam pojma o kasku me zanima sledece, avto je na lizing torej ima tudi kasko, zanima me ce na avtu recimo razbijem vrata ali to lahko krije kasko,standardno je pa vrjetno odbitna fransiza 1%, ali je kasko samo ce ti drug povzroci skodo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Standardno, 1% franšiza + izguba PR.

Neuradna (in nezakonita) opcija je na parking, a zadnje čase glede tega precej komplicirajo.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Če ti drugi razbije ne boš rabil plačati nič, če pa sam bo pa 1% odbitna franšiza od vrednosti tvojega avtomobila + izguba % za drugo leto, torej dražje zavarovanje prihodnje leto.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Aha torej lepo recm da sem sam razbil pol avta, dam popravt preko kaska in placam 1% in ni nobenga problema
Ok hvala
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
za manjše škode in poškodbe zavarovalnica ne komplicira, če boš pa avto fajn sesul, pa vsekakor pokliči policijo, da se potrdi da nisi bil vinjen, v nasprotnem primeru ti lahko zavrnejo izplačilo.
 

B81

22. jul 2007
34.540
8.982
113
Reči kakemu znancu s staro kripo, da se ti nasloni na avto...mu nekaj daš in konec...
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik Pongo pravi:
Ja, kasko to krije-brez dvoma.
Praviloma potrebno imeti policijski zapisnik, oziroma zaradi prevelike kazni ob prihodu policajev le uradni zaznamek, ki si ga zagotoviš s klicem policajev, toliko da so obveščeni.
Nato pa na zavarovalnico izpisat obrazec in pogleda cenilec, pa na servis in popravit.

LP

Zakaj bi pa kazen moral plačat?