Nadomestno vozilo

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Torej uveljavljal sem kasko pri Triglavu. Avto sem dal popravljat na pooblaščen servis (Opel), ki ji hkrati tudi pogodbeni servis zavarovalnice (tudi pogodbeni za nadomestna vozila). Hkrati sem še uveljavljal delni kasko za nadomestno vozilo, dobil sem potrdilo da lahko dobim nadomestnega za 3 dni. Na servisu mi nadomestnega niso mogli dati, ker ga kao niso imeli na razpolago. Rekel sem, ok bom bil brez avta ta čas. Po 3(!) tednih sem popravljen avto prevzel. Potem sem zaradi šlamparije avto naslednji dan zapeljal nazaj, se totalno razpizdil in hotel takoj še nadomestni avto. Spet so rekli da ga nimajo in da ga sedaj ne morem dobit, da kao naslednji teden. Kako je potem s tem, so mi ga dolžni zagotovit nadomestnega preko delnega kaska? Ali so ga dolžni dat v vsakem primeru, če pri njih delam servis, slpoh pri reklamaciji?

Pa še eno glede odbitne franšize. Pri kasku imam 1% odbitne franšiže. Ko sem avto prevzel, so mi za plačilo franšize, amortizacije za gumo in stroške hladilne tekočine računali okroglih 200 EUR ( 120 EUR bo menda odbitna franšiza, za opel corso l. 2006, stari model, čeprav ni bila nikoli vredna 12.000 EUR) plačati pa sem moral z gotovino! Se res to plačuje na servisu, z gotovino, ko pa zavarovalnica naredi izračun dobim razliko povrnjeno? Pa še v tem primeru bi moral fizično po razliko na servis. Zakaj ne plača zavarovalnica stroške celotnega servisa, potem mi pa pač izstavi položnico koliko moram pač plačat svojih stroškov? Tukaj si pa podajamo denar iz roke v roko. Te zavarovalnice in servisi so čisti kretenizem!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Nadomestno vozilo ti pripada in če ti ga ni mogel zagotoviti servis (slab servis), bi ga pač najel sam kjerkoli in dobil plačilo povrnjeno s strani zavarovalnice.


Običajna praksa je, da odbitno franšizo plačaš direktno servisu, način plačila je pa odvisen od servisa (mene tam nikoli več ne bi videli, če nimajo plačila s kartico). Ravno to bi bilo podajanje, če bi denar (franšizo) zalagala zavarovalnica, pa še pri določenem % bi nastala težava, ko bi avto imeli, franšize ne bi hoteli poravnati, drugo leto bi pa zamenjali zavarovalnico. Kako je pa s sodišči pa itak vemo. Skoraj zagotovljen odpis terjatev.

Če so ti zahtevali 120 € franšize, potem to res pomeni, (če ni bil še eden od njihovih nategov), da je bil avto zavarovan za 12.000 EUR in če tvoj nima take novonabavne vrednosti preveri pri svojem agentu ali pa na sklepalnem mestu kjer si sklenil zavarovanje.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Imam Corso l.06, starejši model in nov avto nikoli ni bil več kot 10.000 EUR, prej malo manj. Nekdo me nateguje, sej verjetno dobim natančen izračun od zavarovalnice in bom videl...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Izračun česa?


Pokliči agenta in naj pregleda polico, za koliko je zavarovan avto. Če je za močno preveč zahtevaj popravek police in vračilo premije, če je pa prav, boš pa vsaj vedel na čem si.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Izračun stroškov, ki jih moram plačat (franšiza, amortizacije, material, ki ga zavarovalnica ne plača - žarnice, hladilna tekočina...).
Ker na servisu mi je 'upalil' okroglo cifro 200 EUR, potem pa reče da bom dobil vrnjeno, če je kaj preveč, to bo pa verjetno povedala zavarovalnica, ker na servisu mi je na roke napisal kao nek račun, brez rezčlenitve kaj moram plačat in koliko vsaka stvar pride. Tej postopki so mi čudni.

Se bom pa pozanimal še pri agentu...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Najmanj kar bi moral dobiti na servisu je razčlenjen račun.
shocked-1.gif


Če dobro razumem, gre za poškodbo vozila in ne za servis pri določenih kilometrih.
sprasujem se.gif

Kaj za vraga ti imajo potem za računat razne žarnice, hladilno tekočino itd, razen, če dotočenje NI posledica poškodbe na vozilu.


Zavarovalnica bo plačala račun, ki ga bo servis izstavil in bo manjši za odbitno franšizo. Npr. če je popravilo stalo 2.500 EUR, lastne udeležbe je bilo za 120, zavarovalnica bo plačala servisu razliko 2.380 EUR in s teboj nima ničesar več in niti pod razno ti ne bo nič vračala, tako da so to servisne buče.
Bo pa zavarovalnica zahtevala in tudi dobila od servisa v nulo razčlenjen račun za popravilo tvojega vozila.

Pri agentu se lahko pozanimaš samo za višino zavarovalne vrednosti vozila in če je previsoka, potem to urejaš z zavarovalnico ter zahtevaš vračilo preveč plačane premije in previsoke franšize plačane na servisu.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
No jaz sem na servisu dobil razčlenjen račun, s postavkami kaj je vse zamenjano, nisem pa dobil natančnega računa kaj vse moram sam krit (torej franšiza, amortizacija gume, ostali material, ki ga zavarovalnica ne plača,...), samo plačal sem servisu 200 EUR v gotovini. Gre pa za avto poškodovan v prometni nesreči.
Danes sem bil na zavarovalnici, dobil sem podatek da je zavarovalnica plačala servisu znesek, ki je za 185 EUR manjši od računa servisa, to razliko verjetno plačam sam. Torej sem servisu plačal preveč 15 EUR in moram ta denar dobit nazaj. Čeprav še sedaj ne vem koliko pride odbitna franšiza za moj avto in ostali moji stroški, ker od servisa niti od zavarovalnice nisem dobil nobenega pravega računa za stroške, ki jih krijem sam...
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Poglej,

če ti ne veš, kako naj mi, ki nimamo nobenega drugega vpogleda.

Je res tako težko na zavarovalnici povprašati cenilca:

- kolikšna je moja franšiza (če imaš 1% potem veš za koliko je avto zavarovan)
- zakaj niste plačali 185 € servisu, če znaša 1% franšiza yx eurov in kateri materiali poleg franšize so v tem še vključeni.

Na servisu pa:

- bi mi razčlenili znesek, ki sem ga moral sam plačati ker drugače pokličem inšpekcijo ter zakaj je razlika med fakturiranim računom zavarovalnici in mojim gotovinskim plačilom 15 eurov.

Potem boš vedel vse.
cheer.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
Da se pridružim....

sicer nimam police zdajle pri sebi ampak imam nekako v glavi, da piše "avto enake kategorije".... Kaj s tem smatrajo? Jst imam kabrioleta in kaj lahko pričakujem? Ponujajo mi polota.... Nekako ni enake kategorije.... ali pa se motim?

Hvala

Igor
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Jaz na tvojem mesto nebi komplciral, kaj bi šele naredu če ti ga nebi hotli dat tako kot meni
confused-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Jaz sem namesto mojega 13 let starega polota dobil 6 mescov starega megana....