Akumulatorski vijačnik, vrtalnik. Makita ali..?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
tisti bosch ali kaj podobnega bo za pohištvo že prek teklo.

Imam točno tega bosha in za samo pohištvo je že to overkill. Sem z njim poleti šraufal en tedn skupaj colarce na barako in notranje police in se ni pritozeval.
Kar se nastavkov tiče, več kot 4 različne ne rabiš. Zato kupiš posamično točno tiste ki jih rabiš, ker kompleti so precenjena neuporabna bedarija.
Imam tudi neko igračo iz lidla za male pare. Za pohištvo še je to prek zadosti
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Tako kot so ti že rekli....nastavki/svedri morajo biti kvalitetni...nobena mašina te ne reši, če boš imel slabo kvaliteto nastavkov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
tako naredi. Kupil lidl zadevo, pa bolj zajebane nastavke. Resno se mi ne zdi smisleno zakaj bi 100€ več dal za nekaj kar dejansko ne boš potreboval. Tudi za sestavljenjepohištvakot imaš zdaj idejo, bo dosti roka pela, in ne samo vijačnik.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kar rabiš nastavkov dobiš zraven v kufru. Za pohištvo čist dovolj.
Po pravici nevem kaj bi za omare iz iverke rabil aku vijačnik.
Tole bo še pestro. Saj iz zaloga imaš bauhaus blizu.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Štekam. Ne vem pa kje je ločnica med slabo in dobro kvaliteto nastavkov :)

Ali je tisti mali bosch komplet že na dobri strani? https://www.mimovrste.com/dodatki-e...avkov-robust-line-l-max-grip-25-mm-2607002582

meni zadošča.. prešraubal že kar nekaj - robovi so še vedno ostri (nič požvečeni)
je pa res, da tko kot je eden zgoraj napisal - rabil sem jih cca 1/2 kompleta.. je pa tud res, da je bila v casu nakupa zadeva v akciji cca 16€ komplet
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kar rabiš nastavkov dobiš zraven v kufru. Za pohištvo čist dovolj.
Po pravici nevem kaj bi za omare iz iverke rabil aku vijačnik.
Tole bo še pestro. Saj iz zaloga imaš bauhaus blizu.
Ja.... sem se že spraševal, kaj rabite ne vem kakšne vijačnike za sestavo pohištva. Pa je očitno ženska velik večji mojster od vseh vas.
V takšnimi vijačniki boste pohištvo prej uničili, kot pa sestavili.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če znaš (pravilno) obrnit nastavitev na sklopki za nastavitev navora ne uničiš nič.

Ampak je res, z vrtalnim (po možnosti udarnim) vijačnikom se greš s topovi nad vrabce, delo je precej manj ergonomsko kot bi lahko bilo. Za pohištvene vijake rabiš navadni električni izvijač (tamali vijačnik), karkoli več je samo odvečna masa in velikost.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ma daj nooo.... nekdo sprašuje kakno mašino naj kupi za sestavo iver pohištva in so odgovori, da naj bo čim boljša. In ti naj bi znali sklopko nastavit. In dokler bo nekdo nastavil sklopko, bo že uničil vsaj pet lukej vijaka. Stavim, da jih pol ne ve, kaj je ta sklopka.
In za kaj se lahko pri pohištvu uporavlja takle vijačnik???
Za sestavo iver pohištva rabiš navaden šraufciger, križni šraufciger, imbus ključ, ki ga dobiš zraven, manjši bat in to je to. In še s tem orodjem moraš biti zeloooo nežen, da ne bo iverka letela okol.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če nimaš kondicije te bo po prvo sestavljeni omarici začelo bolet zapestje, po četrti boš pa že moral končat z delom!:D

Kupiš kaj takega:
cordless-screwdriver-bosch-go-146539-06019h20k1.png


... problemi rešeni, pa nikoli več ne primeš klasičnega izvijača v roke!;)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
boleti zapestje??? :eek:
Jaz sem pa mislil, da večino alter populacije hodi v fitnes, dviguje uteži, vsak večer laufa, skrbi za zdravje.....;)
Lej, vsi ti pripomočki so super zadeva, ampak če znaš uporabljat in za katero stvar uporabljati.
Klasični izvijač bo pa še kar treba v roke vzet. Ko treba nekaj z občutkom privijačit, (da ne zavrti vijak v prazno) ga ni stroja, ki bi klasiko zamenjal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sej teli palični vijačniki so vsi po vrsti hibridi, lahko tudi na roke precizno zateguješ ali pa ko potrebuješ večji navor kot ga da orodje od sebe. Je pa tudi res da je tole več ali manj profi orodje namenjeno profi uporabnikom in stane več kot pa klasični vrtalnik.

Ne vem za ostale, ampak sam da vidim več kot 5 dolgih vijakov ki jih moram na roke zavit sem že slabe volje, tako da več ali manj zaradi lenobe uporabljam vedno tako orodje. Ko ga enkrat imaš enostavno ne moreš več brez tega. Delo je zagotovo lažje in hitrejše, a se "splača" mora pa vsak sam premislit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
In za kaj se lahko pri pohištvu uporavlja takle vijačnik???

Če nič drugega, za montažo pantov. Jaz tudi zadnje stene raje pritrdim z vijaki kot z žeblji (kadar je potrebno), pa včasih med seboj povežem več kosov (npr. regalov). Mi ne pade na pamet, da bi to delal na roke. Sicer se strinjam, da je potrebno malo pazljivosti, vseeno pa to ni neka raketna znanost. Tistemu pa, ki bi se sestavljanja pohištva lotil z udarnim vijačnikom, pa jaz v roke ne bi dal niti navadnega izvijača. Za vsak slučaj.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Utisevalec , pri sestavi pohištva nekih dolgih vijakov ni. Sej imaš prav, da pomaga takšno orodje. Jaz pa dodajam, da pomaga, če uporabnik zna z njim delati.
Zebdi res ni raketna znanost, ampak če nekdo nima niti malo občutka in znanja, se zgodi, da se takšno pohištvo niti ne da več sestaviti. Nekaj dni nazaj ne nekdo tukaj spraševal, da je lukna za vijak od panta prevelika in kako naj popravi. Do tega pride takrat, ko se premočno steguje takšne vijake. (pa še iverke so v qurcu)
Samo hočem vam povedati, da pri današnji kvaliteti pohištva, ko je vse bolj kot ne narejeno iz slabih iverk, ni preveč za igrati z nekimi vijačniki, če nisi vešč sestavljanja in vijačnikov. Navaden šraufciger pa sihurno ne naredi škode.....

PS. En znanc je pred leti hotel vrtati luknjo skozi zid. Fi 8 ali 10. Dal sem mu navadno električno "bormašino". Pa je ni hotu. Hotel je udarni vrtalnik. OK.
naslednji dan me je spraševal, če poznam koga, ki bi mu popravu na notranji strani del stene. Ja... pol kvadrata ometa je ruknu iz stene pa še luknja na drugi strani je bila enkrat večja.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Avtorja posta zanimajo aku vijačniki in sprašuje za mnenje..., če pa bo znal delat z njim, pa je to samo njegova domena.... "če bi spraševal o tem kako naj dela z mašino", pa bi mogoče pomagali tvoji nasveti.:)