Akumulatorski vijačnik, vrtalnik. Makita ali..?

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Jaz sem pa mnenja, da je potrebno gledati dolgoročno...
Imam od Makite baterijsko: vrtno kosilnico, nitko za košnjo, sesalec, ter škarje za živo mejo. baterije imam dve 18 V 5 Ah in dvojni polnilec. Glede na to, da pašejo te baterije na 160+ naprav, pri nabavi znamke nimam kaj razmišljati. Če pa bi sedaj začel iz nule, pa bi gledal še Milwaukee. Poznam tudi vrtalke in vijačnike obeh omenjenih znamk (v firmi). Daš tistih 50€ več za vijačnik-vrtalnik, pa še baterije s polnilcem (tam 3 Ah) in si zmagal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Če rabiš za domačo uporabo, vijačenje, vrtanje ipd.. pa da niso ekstremnih dimenzij, potem kupi nekaj lažjega ala čunga lunga z 3-5 letno garancijo, če pa hočeš vijačit kaj močnejšega, potem pa se ve, da mora biti mašina močnejša.

Jaz imam 12 v Lidl izvedbo in je čist dovolj. Vem pa, da z njo ne bom vijačil 200 mm vijakov, ker takrat bom moral gledati za nekaj močnejšega in biti pripravljen tudi več plačat.:)
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Jaz govorim za dolgoročno, kjer lahko dokupiš čez toliko in toliko let nove akku, ki pašejo na tvoje orodje, ne pa da moraš potem kupovati novo poceni orodje in si spet na začetku. Kupiš cenejšo udarno vrtalko-vijačnik renomiranega proizvajalca in si zmagal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Nov aku čez toliko let bo stal več kot nov Hoferjev vrtalnik v kompletu. Imam Black and Deckerjevega letnik 2002. Baterije sem že enkrat menjal. Sam zaspajkal kupljene v Conradu. Sedaj ohišje nosilca baterij poka in čaka da ga bom zalepil. Imam pa še dva Hoferjeva baterijska v kufru. Tista rumena "workzone'". Sta težka, vendar neuničljiva. Za domačo rabo ne kompliciraj in vzemi tistega z daljšo garancijo. Ko bo baterija crknila, kupiš novi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Glede da opremlja stanovanje kjer bo živel 5 let in naj bi hitro opremil vse skupaj se bi rajši temu posvečal ne pa študijo o tem kakšen vijačnik naj kupi.
Pri nas doma in večina odgovorov tukaj je za poceni varijanto ker delajo za občasno uporabo ok.
Za samo montažo rabiš še kup drugih stvari in sam vrtalnik je najmanj pomemben. Spomnim se da smo sami tiste vijake s šraucigerji zavijačili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
bravo sandra . Že skoz hočem enako dopovedat, pa še kar pišejo kdo ima večjega.... in kolk velkega bi rabu... :rolleyes:
Še enkrat.
Za pohištvo sestavit ne rabi nobenega vrtalnika/vijačnika. Zato, ker ga očitno še nima in tud posledično ne bo znal z njim vijačiti tisto slabo iverko. (mogoče tisti palični vijačnik, ki ga je nekdo nalepil sem.Pa še tega ne preveč... )
Če vijačiš neke dile, nimaš kaj zahebat. Pri pohištvu pa marsikaj.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Sem nabavil nekaj 12V, 2A, 1KG, od Boscha iz AUT, drugi dan po odprtju teme. Samo še pohištvo mora priti, da sprobam zadevo. :D

BMK, če je overkill za moje potrebe. Nekaj čez 100 EUR je bilo, zdaj mam mir, pa še svojcem grem lahko kaj pošraufat. Na roke pa se mi enostavno ne da drkat npr 5 krilne 3m x 2,5m Pax omare z žnj predali in elementi. :bonk:
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Nov aku čez toliko let bo stal več kot nov Hoferjev vrtalnik v kompletu. Imam Black and Deckerjevega letnik 2002. Baterije sem že enkrat menjal. Sam zaspajkal kupljene v Conradu. Sedaj ohišje nosilca baterij poka in čaka da ga bom zalepil. Imam pa še dva Hoferjeva baterijska v kufru. Tista rumena "workzone'". Sta težka, vendar neuničljiva. Za domačo rabo ne kompliciraj in vzemi tistega z daljšo garancijo. Ko bo baterija crknila, kupiš novi.
No vidiš... Tvoj B&D je z začetkov baterijskih vrtalnikov, pa tudi firma ni ne vem kaj. Poleg imaš še dva Hoferjeva praviš. zakaj že? Za enkratno delo si izposodiš, za kaj več sem pa napisal. Ko so pričeli Obiji, Baumaxi, Bauhausi prodajati poceni orodje, so obrtniki drli v trgovine po to orodje, saj je v dolgi garanciji in ga samo zamenjajo, so komentirali. Sedaj tega ni več. So ugotovili, da je to orodje za delo preveč utrujajoče, ker je premalo moči, ali pa so na primer pri udarni vrtalki premalo močni udarci za resno delo. Sedaj ima vsak resno orodje, za hobi pa pač kupimo malo cenejše. Ni brez veze izrek: nisem tako bogat, da bi poceni kupoval...
Sicer pa vsak ve zase. Samo rabimo malo usmeritve ;-)
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Slab nakup.
Zakaj sprašuješ po forumu, pol pa narediš čisto kontra in kupiš klump z nalepko?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Se boš sam prepričal.
Tudi sam sem se moral, da sem ugotovil, da so izdelki renomiranih proizvajalcev, ki so v spodnjem cenovnem razredu, slabši od cenovno enakih ostalih proizvajalcev. Že to, da je samo 12V pove veliko.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sem nabavil nekaj 12V, 2A, 1KG, od Boscha iz AUT, drugi dan po odprtju teme. Samo še pohištvo mora priti, da sprobam zadevo. :D

BMK, če je overkill za moje potrebe. Nekaj čez 100 EUR je bilo, zdaj mam mir, pa še svojcem grem lahko kaj pošraufat. Na roke pa se mi enostavno ne da drkat npr 5 krilne 3m x 2,5m Pax omare z žnj predali in elementi. :bonk:


Ah kaj potem sploh sprašuješ-. Kar boš res rabil za šraufat je kuhinja. Omare lepiš in šraufaš iverko s tistimi bogimi šraufki. Ker ko boš šel ven jih boš laahko šenkal nasednjemu. beri to se ne radira in sestavlja.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Se boš sam prepričal.
Tudi sam sem se moral, da sem ugotovil, da so izdelki renomiranih proizvajalcev, ki so v spodnjem cenovnem razredu, slabši od cenovno enakih ostalih proizvajalcev. Že to, da je samo 12V pove veliko.
Govoriš kar nekaj. Kaj veliko pove da je 12V? To, da so močnejši kot teli 18V iz Lidla in Hoferja? 30Nm za 12V je malo?
Poleg tega se 12V (prej 10,8V je samo preimenovano) kar veliko uporablja v profi vodah.
12V je glih prav za vijačenje in vrtanje majhnih fijev. Za velike pa pač veliko vzameš ali pa kar na kabel. Poleg tega je zelo lahek in priročen!

Jaz imam GSB 10,8V (sedanji 12V) in je močnejši od fotrovega čip šit hofer/lidl, ki še zavrta ne večji sveder v les...
http://www.bosch-professional.com/si/sl/cordless-combi-gsb-12v-15-226567-06019b6906.html
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ah kaj potem sploh sprašuješ-. Kar boš res rabil za šraufat je kuhinja. Omare lepiš in šraufaš iverko s tistimi bogimi šraufki. Ker ko boš šel ven jih boš laahko šenkal nasednjemu. beri to se ne radira in sestavlja.
Pri vijačnikih lepo nastaviš kako močno vijači predno sklopka zagrabi. Omare z drsnimi vrati se kar nekaj navijačiš s profili, drsnim okovjem...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Si povedal vse. S takimi se nima smisla pogovarjat....
Spet neumen odgovor, ko ne veš kaj bi napisal. Tipično za forume...

kaj ne razumeš? Da z malo kilsko naredim vse kar rabiš delati z baterijsko. Da je močnejša od večino 18V lidl/hofer variant(koliko Nm ima tvoj model)?
če bi dokupil 18V bi izključno ekstra močne katere so okoli 100Nm, kar je enkrat več od omenjenega dekota. Pa to bi imel za to da bi nadomestil udarno vrtalko sds-plus na kabel.

še vedno čakam na argument. Nobeno trditev mi nisi ovrgel ali se ji zoperstavil.

jaz z baterijsko malo vrtam v železo do fi 5-6, za več itak uporabljam na kabel. V steno (cegel) tudi do fija 5 oziroma max 6, za beton in večje fije pa na kabel.

za les ne rabiš več kot KVALITETNIH 12V, pa za hobi je vrh glave, saj kot ava ugotovila je enako močno če ne bolj od VEČINO poceni kitajčkov. Poleg tega je veliko prijaznejše delati z majhno baterijsko dlje časa, kot z veliko.
Če ne veš je trg 10,8 oz. 12V zelo zaželjen med profiji, kjer trenutno najbolj prednjači Milwaukee.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

10.8V ni enako 12V. Niso samo preimenovano. 10.8V je 9 NiMH celic, medtem ko jih je pri 12V 10 kos. In višja je napetost, bolje je. Zakaj? Ker za enak vrtilni moment pri nižji napetosti potrebuješ večji tok, kar pa povzroča večje gretje celic in njihovo hitrejšo obrabo. Večji tok pomeni tudi večji stres za motor.

Napetost baterije ti o dejanski moči ne pove čisto nič. In ja, v splošnem so 18V naprave boljše in vzdržljivejše. Po večini so to tako ali tako že LiOn baterije (ki so pravzaprav 18.4V), so tudi lažje, življenska doba je večja, lahko jih polniš hitreje, ni memory efekta itd...

Med profiji so zaželjene 10.8V oz 12V??? Ne se hecat...