Akumulatorski vijačnik, vrtalnik. Makita ali..?

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Od kod je avtor? Da vidim, koliko stran od mene. Bi lahko prisel pogledat kitajca. Vrtanje sten, lesa, masive, ni da ni.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
moje mnenje je da je za občasno vrtanje kitajc vrh glave, z enkrat na leto nekaj pri vijačit pa je izvijač vrh glave.
Za večkrat na mesec pa se že mogoče splača pogledati po kvalitetni robi.

poleg tega, vidim, da večino ljudi niti ne loči med križnim PH (philips) in križnim PZ (pozidrive). Pa imajo vse vijake postrgane. Pri nas so v trgovinah itak že skoraj vsi pozidrive in ne klasični križni philips.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Enako tudi sam imam najcenejšega kitajca iz obija, ki kar noče crknit. Pa si prav želim kupit eno "boljšo" mašino, ampak ne bom dokler ta ne gre.
Zadnjič se je fejst matrala z vijačenjem v bukov les, da se je začel še kadit iz nje, ampak ne ni šla, še naprej dela.

Tudi moj glas gre, da se "ne špara" pri nastavkih.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Hej. Rabim nekaj za sešraufat skupaj večji del stanovanja. Nič preveč profi, ne bom odpiral mizarskega SP. Gledam Makite, ki so pri Mimovrste v akciji.


Kaj pravite na tole?
https://www.mimovrste.com/akumulato...ski-vrtalni-vijacnik-df457dwe?src=bestsellers

18V, 2 x 1,5A bateriji

Kaj drugega v tem cenovnem rangu?

Hvala.

Tole mašino sem imel jaz za profi vsakodnevno rabo. Se super obnese za lažja dela. Baterije so sicer Li ion vendar so neka cenejša izvedba. Ne pašejo na druge Makita mašine.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
bravo.... Primerjaš pa 50Nm z 42Nm... Imaš tudi enkrat močnejše Makite v 18v segmentu! Bosch vem, da ima 85Nm na 18V.
S tem posnetkom in zgornjim komentarjem si dokazal, da mešaš hruške in jabolka
V tem posnetku je razvidno samo to da je Deko kar solidno močan. Sploh za ceno.
zdaj je vprašljivo kakšne so baterije in kako bi se za profi uporabo obnesel (koliko časa bi zdržal).
Torej bi bil za hobi uporabo odličen!
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
bravo.... Primerjaš pa 50Nm z 42Nm... Imaš tudi enkrat močnejše Makite v 18v segmentu! Bosch vem, da ima 85Nm na 18V.
S tem posnetkom in zgornjim komentarjem si dokazal, da mešaš hruške in jabolka
V tem posnetku je razvidno samo to da je Deko kar solidno močan. Sploh za ceno.
zdaj je vprašljivo kakšne so baterije in kako bi se za profi uporabo obnesel (koliko časa bi zdržal).
Torej bi bil za hobi uporabo odličen!

Daj ne serji, kaki profi. Je odpiralec teme profi? Gledal sem izkljucno cene teh zadev in ja, makita je drazja. Saj pa nekaj takega avtor isce ali?

edit:
Zraven dobis 2 bateriji in hitri polnilec. Baterije drzijo super.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ti raje ceno primerjaj... mislim, da je point v tem. (ne glede na video)
Jaz sem samo komentiral video, da primerjava ni smiselna.
Daj ne serji, kaki profi. Je odpiralec teme profi? Gledal sem izkljucno cene teh zadev in ja, makita je drazja. Saj pa nekaj takega avtor isce ali?

edit:
Zraven dobis 2 bateriji in hitri polnilec. Baterije drzijo super.
Kot sem napisal primerjava ni smiselna. In komentiral sem samo tebi in ne avtorju saj mu tudi nisem predlagal Makite. Ker če bi bil profi, sploh ne bi po forumu spraševal, vsaj ne v tem.
Če ne razumeš, sem večkrat že napisal da je verjetno Deko super za hobi (ga ne morem komentirati, ker nimam izkušenj z njim).

Nazaj na temo: Dobiš baterije tudi čez 5 let? Oz. Imajo kakšno garancijo koliko časa bodo dobavljive?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vidim, da ima samo 1,5Ah baterijo, no za hobi bo dosti, moraš pa potem nujno dve bateriji vzet. Vrtanje velikih vijakov hitro popapa tako baterijo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Ok, se razumeva zdaj.

No glede na to, da dobis 2 bateriji in hiter polnilec, ki napolni baterijo v 1 uri, mislim da ni blema.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.543
-255
83
Za sestavljanje pohištva, kar rabi OP je 1,5Ah baterija dovolj. Meni najbolj ubije baterijo(3.0Ah) vrtanje v železo, se mi zdi da jo kar zmankuje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
je kamot za domačo uporabo.

men je po 2,7letih baterija začela neki sr*t, pa sem z računom nesel nazaj, so mi dali dobropis (do 50€sploh ne pošiljajo na servis, sam denar dajo nazaj), v tistem je pa že žena z novim čakala na blagajni in sem ji samo dal denar, da je novega plačala.