ABS je ves čas vklopljen?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Avto mi je stal cca 1 mesec pred hišo, brez da bi bil kaj vožen in so se mi seveda pakne "zalimale" na diske. No tisto sem rešil tako, da sem malo potolkel pa je spustilo.
Zdaj pa je pojavil problem, namreč tudi če se čisto malo dotaknem zavore se čuti na pedalu kot, da bi se vklopil ABS. Torej stopalka močno podrhteva, sem mislil da je mogoče samo malo rje gor, pa sem parkrat konkretno zabremzal, pa ni nič kaj boljše.
Je že kdo že imel opravka s takim problemom?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po moje ni to zaradi ABS-a, temveč zato, ker se je na disku naredil manjši ''hribček'', in sicer v obliki robov zavorne ploščice (se zapeče). Zato podrhteva. Če boš še malce bremzal, bo izginilo. Vsekakor se pa to na disku zelo lepo vidi, tako da poglej, če je to.
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Meni se vsako toliko med vožnjo prižge lučka, da ne dela, to je šele problem. Na servisu pravijo, da je šla pumpa z oljem. Upam, da mi ne bo zatajil, ko bo mokra cesta.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Tnx. Moram itak gume zamenjat z letnimi, pa bom pogledal še če lahko kako odstranim "hribčke".
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nič jih ne bo odpravilo boljše kot bremzanje, je pa moteče. Meni se obloga naredi ko imam avto 2 dni na dežju in je potem občutek kot da bi bil celi zavorni sistem zanič
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Nič jih ne bo odpravilo boljše kot bremzanje, je pa moteče. Meni se obloga naredi ko imam avto 2 dni na dežju in je potem občutek kot da bi bil celi zavorni sistem zanič
tongue-1.gif
To mene vedno zanima zakaj se pojavi na enih diskih, na drugih pa ne? A je to tudi ena od posledic različne kvalitete?
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Lahko pa je tudi obroček od ABS-ja. Moj oče je mel problem z tem, ampak takrat se je ABS vklaplal vedno ko je bla hitrost nižja od 40km/h. Na obročeku je manjkal en zob in senzor pri nizki hitrosti ni dobival dovolj pogosto signalov, pa je mislo da kolo blokira in se vklaplal ABS.

Vrži se pod avto pa poglej še to. Obroček je verjetno na polosi tak da dvigni avto pa zavrti kolo.
 
Nazadnje urejeno:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Žal ni nujno, da je tako kot praviš. Nekateri novejši avtomobili imajo ABS senzor narejen tako, da štejejo kako hitro se premikajo kroglice v ležaju. Pri teh, če crkne senzor, crkne tuljava, ki detektira štetje teh kroglic. Žal je potem potrebno menjat cel ležaj in vse kar spada zraven. To kar sem napisal velja za prednji par koles. Za zadnji par pa nisem prepričan. Po mojih izkušnjah je, tako da če crkne en senzor bo kmalu še drugi. Na te senzorje je privezan tudi merilnik hitrosti.

South parku zelo verjetno ni crknila tuljava, ker potem bi mu skozi svetila lučka za ABS. Lahko, da mu je izpadel kakšen zob, če ima tako izvedbo senzorja, drugače bo pa verjetno res pumpa ali pa kaj tretjega.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ni ABS, se vidi čez nekaj časa rja od diskov - parkrat pošteno zabremzam, pa je mir (ni tisto blokiranje kot pri ABS-u ampak tak da se sliši malo hrrrrr
grin1.gif
).. Ali so že znucani tak, ali pa so neka čudna roba.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zamenjaj pumpo, prej pa preveri, če ni morda težava v ABS senzorjih. Felicia ima verjetno še star način, ko je senzor ločen od ležaja (ima svoje kroglice), preveri, če je tisto kaj poškodovano.

A ti takrat, ko se prižge lučka za ABS pade kazalec za hitrost na 0 potem pa nazaj
17758-icon_confused.gif
Če se ti to dogaja, potem je lahko tudi senzor. Meni se je pri Astri isto zgodilo, ko je senzor izgubil kontakt. Zadeva se potem dogaja čedalje pogosteje
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Felicia je letnik 96. Pumpo se mi ne splača menjat ker stane 1200€ brez dela, malenkost več pa je vreden avto. Na servisu so samo ščistli neke obročke pa rekli, da če se spet prižiga je najverjetneje šla pumpa. Lučka se prižge čisto spontano, števec in obrati čisto normalno delujejo, nič ne pade dol, ni pa to tako pogost pojav, recimo 2 x na teden se prižgeta obe lučki (tudi tisti ! istočasno). Je pa zanimivo, da če ugasnem avto in čez kakih 15 min spet prižgem spet deluje. Že dvakrat pa sem opazil, da sta se prižgali pri nagli vožni in hitrem zaviranju, vendat dvomim da bi bilo kaj na temu...
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pri feliciji je števec še mehanski prek zajle. Potem takem je verjetno senzor (ni nujno da je hin lahko ma slab kontakt).
 

Tex

Pripravnik
22. maj 2008
33
0
6
Kakšen avto imaš ?
Sam sem imel enak problem na 3000 GT-ju. Ko sem bremzal, oziroma najbolj potreboval bremzo, se mi je vklopil ABS brez razloga ! ( Stopalka je delovala kot da ABS bremza, toda tam je tudi ostalo, zavore niso bremzale ! )
Enak problem je imel tudi prijatelj pri Alfi 147, in je baje napako odpravil z menjavo akumolatorja jaz pa z menjavo avtomobila
frown-1.gif
! ( sliši se butasto, toda tako naj bi bilo)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.394
1.356
113
ABS senzorji na kolesih prenašajo signale o hitrosti z električnimi impulzi, če pa napetost v avtu zelo niha ali je že pod kritično mejo, se zna ABSu zblesti; včasih se ob tem prižge tudi lučka za ABS včasih pa ne. Če je to vzrok res pomaga menjava accuja ali obnova alternatorja.
zmaga.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Problem je očitno bil samo v rji na disku. Sedaj se je namreč situacija že toliko zboljšala, da se podrhtevanje skoraj ne čuti več.