abs nubira

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
Zdravo

zanima me če ima kdo izkušnje s temi "korejskimi mercedesi" glede ABSa
evil.gif

do sedaj sem imel fiata in opla z abs sistemom in pri obeh je bilo zaviranje normalno.

pri tem daewooju je pa tako da ko pritisnem bremzo (večinoma se dogaja ko se počasi peljem in zabremzam, npr. pred semaforji; na avtocesti se še nikdar ni zgodilo, večinoma pri nizkih hitrostih) se stopalka strese oz. zavibrira - da nek feedback, nazaj malo udari - pač da čim točneje opišem.. in to bi naj bila posledica da se vklopi ABS - nisem verjel, dokler nisem prebral v navodilih in dejansko piše da ko se vklopi ABS da se čuti vibracije in zvok (tega sicer nisem slišal)

čudno pa mi je da včasih butne ko čisto malo zabremzam včasih pa ko globoko pritisnem..ni logike.

kaj je to kaj narobe? ali je pal posledica korejskega ABS k se ga je treba navadit
confused-1.gif
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ne vem...meni je zelo čuden občutek..sem imel prej fiata in opla in ni bilo nič od tega za čutiti

tukaj bom pa jutri v gužvi pred semaforjem pri 10km/h malo zabremzal pa bo vibriralo
bonk.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Kaže, da je to odvisno od znamke. Z Lancio Kappo sem lani v snegu lezel dol po klančku od hiše na glavno cesto. Je malo slabo pregledno, zato je treba res centimeter po centimeter... skratka ko sem gledal desno, sem že skoraj speljal in vidim avto, ki prihaja iz leve. Jasno, pohodim zavoro, ampak glej ga zlomka, je kar lezlo naprej... kaže, da je bil spodaj led in so gume blokirale, ABS pa je začel delat svoje delo. K sreči sem se dovolj hitro zbrihtal in zategnil ročno, kantica pa se je ustavila.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Kolikor vem pedalo zavore zavibrira pri vseh avtomobilih, ki imajo ABS. Možno pa je da imaš slabe gume pa še mastne ceste so trenutno in ABS deluje že pri manjših hitrostih oz. manjši sili pritiska na pedal.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
gume so nove...ja, fora je v tem da npr. na avtocesti ko zabremzas cisto lahkotno ni nobene vibre začutit..bolj se pojavlja pri manjši hitrosti - možno kot posledica da bolj pritinsem na bremzo...ne vem..verjetno bom kar do mehanika šel da zadevo vidi...
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Sem prejšni mesec po naklučju vozil Nubiro. Moram reči, da tega nisem opazil pri nizkih hitrostih. Nubira je bila precej zmatrana, 250 000km. Zaviranje iz privišji hitrosti (ne sunkovito) ravno tako ni prožilo ABS-a, ki bi ga čutil na stopalki. Čutil pa sem treslaje na kolesih, po moje, kot posledico uničenih diskov.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
kaj če je s tem kaj povezano - da so bili verjetno menjani diski in ploščice - vendar neoriginal, in kolker sem slišal rado zeza tisti senzor za abs če ni z orginalom zamenjano; in da zaradi tega morda prihaja do tega?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to je normalno.Verjetno ti tako drsi po cestiscu da se vklopi ABS.Na avtocesti pri vecji hitrosti pa nimas tako mocnih zavor da bi blokirale, razen ce stisnes res na polno.
Ko zajebava senzor ABS ponavadi ne dela in gori tudi lucka za ABS.
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
Precej nenavadno je, da pri mali hitrosti in nesunkovito zaviranje. Sproži ABS do te mere, da bi ti začutil prijemanje in pojemanje elektronike. Tega jaz nisem zaznal pri nobenem avtu.
17758-icon_confused.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Parkrat ob 100-0 na polno zavirat (takrat boš res čutil ABS) ... če se težava še kar pojavlja potem je to tvoje tresenje znak da je nekaj narobe na zavorah (krivi diski, zamaknjene ali celo nepravilen ploščice itd.). Lahko pa da imaš res tako zanič gume, da ne primejo nič ...
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
abs se vklopi zgolj ko tako pritisneš na zavoro, da zablokira guma (vsaj naj bi...).

Torej pri lahnem zaviranju, se ti abs nima kaj vklapljati oz. je narobe nekaj drugega. Razen če vednos kočiš na zavoro na polno, pda ti potem ABS vklaplja da ne drsiš.