A so jemalci kreditov v frankih bogi?

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Ma mel so izbiro,bančne uslužbenke so te na to opozorile,kdor govori nasprotno laže,tudi sam sem imel takrat kredit in vem da so povedale,zaradi tega nisem vzel v frankih in sem bil na slabšem takrat in sedaj kakor vidmo po vsem tem.Gdo bo pa nam vrnil preplačilo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
Slovenski politiki naj nehajo ščititi svoje prijatelje

Ravnanje Švicarske centralne banke je v nekaterih državah (tudi v Sloveniji) povzročilo težave posojilojemalcem v frankih in pri nas je to postalo tudi politično vprašanje. Kako gledate na (zame presenetljiv) razvoj dogodkov, po katerem kaže, da posojilojemalcem celo uspeva pri prizadevanju, da stroške tega pokrijejo banke ali da bi na pomoč priskočila država?

Vsa zgodba s švicarskimi franki se je začela na Madžarskem, kjer so banke na široko posojale v frankih. Nato se je podobno zgodilo še na Poljskem, kjer pa so te kredite večinoma jemale politične elite in najvišji družbeni sloj. In ko je zadeva postala problematična, so tem najbogatejšim ljudem na pomoč priskočili politiki. Povsem enaka zgodba je pri vas v Sloveniji. Pripadniki slovenske elite z velikim vplivom so obtičali v kreditih v frankih, njihovi prijatelji politiki pa so jim priskočili na pomoč. In vašo državo to stane kredibilnosti. Žal mi je, da to rečem, a ne morem povedati drugače.

Močna izjava. Lahko poveste kaj več? Kdo so to?

Rekel bom le še, da gre za elito iz Ljubljane, le nekaj jih je iz drugih regij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Apollo,če to leti name,ne bom bral njihove ga komentarja,ker vem kako je bilo jemanje kredita takrat,imel si izbiro,opozorjen si bil sedaj pa ne jokat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Ne, leti na drustvo Frank. Ker glede na tipicnega clana, bi verjel da jim bo clanstvo mocno upadlo ce se tecaj CHF spet obrne v prid kreditojemalcev
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Saj po volitvah bo bolje

Vrhovno sodišče je razveljavilo sodbi sodišč prve in druge stopnje v zadevi glede ugotovitve ničnosti posojilne pogodbe v švicarskih frankih ter zadevo vrnilo sodišču prve stopnje v novo sojenje. Potrdilo je, da sklenitev pogodbe v tuji valuti ni nasprotovala prisilnim predpisom, da podlaga posla ni nedopustna in da ni šlo za oderuški posel.

https://siol.net/posel-danes/novice...eljavilo-sodbi-glede-posojil-v-frankih-467818
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aha TOP, in zdaj mora sodišče prve stopnje zgolj na pravi način obrazložiti da je bil ta člen pravilno napisan in zadosten? Pa iz koga se ta sodišča delajo norca? Samo da se cirkus vrti, da se pobirajo takse, služijo odvetniki. Fuj.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Naj se malo umirijo. Vmes, ko je frank padel, pa tudi niso konventirali v EUR.

Razmisljam, da ustanovim drustvo Eurobor in tozim drzavo, ker je sel Euribor gor in imam draznji kredit. Se Niko Kovac in Teo Jarc povabim zdraven, pa nekaj kolesarjev in ni hudic, da me se Luka the Moon podpre.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in zakon

masevc

Guru
2. sep 2007
3.434
859
113
Naj se malo umirijo. Vmes, ko je frank padel, pa tudi niso konventirali v EUR.

Razmisljam, da ustanovim drustvo Eurobor in tozim drzavo, ker je sel Euribor gor in imam draznji kredit. Se Niko Kovac in Teo Jarc povabim zdraven, pa nekaj kolesarjev in ni hudic, da me se Luka the Moon podpre.
Se ne poglabljam v globino. Vceraj je bil na TV prispevek, kjer je par vzel kredita 130.000 eur leta 2008, redno placuje zadnjih 15 let obroke in ima se vedno 130.000 eur za odplacat??
 
  • Wow
Reactions: msenjur

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
EU sodišče je odločilo, da so banke odgovorne in navadnim smrtnikom ni potrebno posebej dokazovati, da so banke to delale v dobri veri.

No pa da vidimo kaj bo s tem.
Upam da dobim za kakšen dopust nazaj. Ker sem sicer bil v tem ampak samo eno leto, ker sem najel samo malo kredita.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
EU sodišče je odločilo, da so banke odgovorne in navadnim smrtnikom ni potrebno posebej dokazovati, da so banke to delale v dobri veri.

No pa da vidimo kaj bo s tem.
Upam da dobim za kakšen dopust nazaj. Ker sem sicer bil v tem ampak samo eno leto, ker sem najel samo malo kredita.
No pa naj zena s tabo hodi ko je kaj za podpisat. Ocitno sebi ne mores zaupat.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Se ne poglabljam v globino. Vceraj je bil na TV prispevek, kjer je par vzel kredita 130.000 eur leta 2008, redno placuje zadnjih 15 let obroke in ima se vedno 130.000 eur za odplacat??
Ja in? A jih je kdo s pistolo na celu prisilil, da vzamejo kredit v CHF? A so povedali, kaksen naval in pritisk s strani kreditojemalcev je bil, da hocejo kredit v CHF? A so povedali, da N Banka / prej Sberbank in takrat Volksbank sploh ni imela produkta, kredita v CHF in so ga uvedli zaradi odliva strank, ker so komitenti zeleli kredit v CHF? Ali so povedali, kolikokrat je bila moznost kredit CHF po ugodnih pogojih konvertitati v EUR pa tega niso storili?

Res tega ne razumem. Vsi se izgovarjajo; nismo vedeli, se je spoznamo, ipd. Ce se v naselju, kjer je omejite 30 km/h pejes 100 km/h te tvoja nevednost ne resi.

Je pa zanimivo, da navadno isti ljudje poznajo vse trike davcne optimizacije, pa kako placati manj vrtca, ipd., ampak tukaj so bili pa zavedeni. Moj kolega, direktor vecjega podjetja je v tistih casih kupil Mercedes za cca. 100.000 CHF na kredit. Slo ke za cisto spekulacijo, nic drugega. To, da ni vedel, naj razlaga komu drugemu.

Me pa bolj skrbi to, da je “priznani” ekonomist in profesor, Joze P. Damijan vzel kredit v CHF. To marsikaj pove o njem.

Drugace pa ZKP pravi, da se zadolzuj v isti valuti, kot dobivas placo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
Damijan je zaradi tega tudi odletel kot kandidat za guvernerja Banke Slovenije. Model bi nujno rabil ta položaj, da bi reševal svojo zapufano rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik