a res rabimo avtocestno policijo?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
8888 je ocitno nekdo zacinkaril, zato mu zadnje case to gre tako na organ..
Pa ceprav sporocanje vinjenega voznika na cesti ni nobeno cinkarjenje ampak skrb za ostale udelezence v prometu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a
5. apr 2015
1.335
691
113
Mene ni nihče cinkaril. Sem proti cinkarjenju in takim vožnjam.
Če lahko spremenim situacijo. Npr da ta ne pokliče 113, prehiti pijanega in gre naprej s svojim življenjem, ta pijani pa potem trči v dve najstnici v starem klijonu, kjer itak ne preživita... in ta potem potoži na forum, da je vozil za njim in ni nič ukrenil; sem 97% prepričan, da bi potem ti oz. slej ko prej nekdo, ki mu ni všeč "cinkanje", napisal, kako da ni kaj ukrenil, kaj se je zdaj zgodilo, da mora javit itd itd...

Pa še vprašanje zate, kaj se bi pa moralo dogajat na cesti, da bi poklical 113? Kje je limit?

Meni je ta poteza, da se javi na 113 čisto sprejemljiva, če ne kar obvezujoča, ko se kako tako ravnanje dogaja po cestah. Lahko pa seveda tudi na 080 1200, pa ne rabiš dat podatkov, kdo si ti, ki si špecal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.290
2.273
113
113. SIC.
Sem javil, pa je ženski glasek najprej vprašal: Kaj tam delam?. Sem rekel, da delam prijavo in prekinil. In takoj! je bila tišina :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ko je meni nasproti pripeljal po AC,sem cinkaril na 113. Kasneje sem jim celo video poslal in voznika spravil pred sodnika.
Ce bom naslednjic vedel da je 8888 za menoj, bom razmislil ce bi klical 113.
Zelim ti toliko srece/prostora na desni kot sem jo imel jaz.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
"a res rabimo avtocestno policijo?"
1. rabiš eno civilno, do konca iztrošeno škodo karavan, ki že vsaj 1 leto ni videla avtopralnice;
2. namontiraš kamero spredaj zadaj levo desno, Provido, itd.,...
3. greš na avtocesto ko je največja koncentracija tovornjakov;
4. tovornjake prehitevaš s 135 km/h po navigaciji;
5. v manj kot 5 minutah boš na centimeter varnostne razdalje dobil samomorilskega napadalca ki ti bo neusmeiljeno blinkal da se mu umakni;
6. vklopi znak "policija - vozi za menoj" in opravi postopek.

Ko se novica razširi, ko opaziš da se za tvojo zjahano škodo tudi BMW-ji in Audiji vozijo na ustrezni varnostni razdalji, bognedaj da bi kdo blinkal, jo pelješ na odpad, opremiš pa do konca iztrošen civilni karavan neke druge firme, in ponovi vajo od vključno točke 3 naprej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
"a res rabimo avtocestno policijo?"
1. rabiš eno civilno, do konca iztrošeno škodo karavan, ki že vsaj 1 leto ni videla avtopralnice;
2. namontiraš kamero spredaj zadaj levo desno, Provido, itd.,...
3. greš na avtocesto ko je največja koncentracija tovornjakov;
4. tovornjake prehitevaš s 135 km/h po navigaciji;
5. v manj kot 5 minutah boš na centimeter varnostne razdalje dobil samomorilskega napadalca ki ti bo neusmeiljeno blinkal da se mu umakni;
6. vklopi znak "policija - vozi za menoj" in opravi postopek.

Ko se novica razširi, ko opaziš da se za tvojo zjahano škodo tudi BMW-ji in Audiji vozijo na ustrezni varnostni razdalji, bognedaj da bi kdo blinkal, jo pelješ na odpad, opremiš pa do konca iztrošen civilni karavan neke druge firme, in ponovi vajo od vključno točke 3 naprej
Verjetno res na takšen način...

Je pa na "Avto magazin TV" en prispevek na temo AP in nekje možakarja sledita 1km enemu pred seboj, ki vozi 140. In potem razložita v kamero (in ukaželjnemu novinarju na zadnji klopi), da je to 140 minus toleranca 5km/h (ne 5%), kar je 135km/h, kar je preveč in sledi postopek ustavitve in kazen. Ki pa je ne pokažejo...?! Torej te poštenjaki ustavijo tudi za 10km/uro preveč na 130km/h podlage?

Jernej
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
"a res rabimo avtocestno policijo?"
1. rabiš eno civilno, do konca iztrošeno škodo karavan, ki že vsaj 1 leto ni videla avtopralnice;
2. namontiraš kamero spredaj zadaj levo desno, Provido, itd.,...
3. greš na avtocesto ko je največja koncentracija tovornjakov;
4. tovornjake prehitevaš s 135 km/h po navigaciji;
5. v manj kot 5 minutah boš na centimeter varnostne razdalje dobil samomorilskega napadalca ki ti bo neusmeiljeno blinkal da se mu umakni;
6. vklopi znak "policija - vozi za menoj" in opravi postopek.

Ko se novica razširi, ko opaziš da se za tvojo zjahano škodo tudi BMW-ji in Audiji vozijo na ustrezni varnostni razdalji, bognedaj da bi kdo blinkal, jo pelješ na odpad, opremiš pa do konca iztrošen civilni karavan neke druge firme, in ponovi vajo od vključno točke 3 naprej
Ze bilo, ni bilo posebno ucinkovito. Bila je pa civilna stara astra.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Verjetno res na takšen način...

Je pa na "Avto magazin TV" en prispevek na temo AP in nekje možakarja sledita 1km enemu pred seboj, ki vozi 140. In potem razložita v kamero (in ukaželjnemu novinarju na zadnji klopi), da je to 140 minus toleranca 5km/h (ne 5%), kar je 135km/h, kar je preveč in sledi postopek ustavitve in kazen. Ki pa je ne pokažejo...?! Torej te poštenjaki ustavijo tudi za 10km/uro preveč na 130km/h podlage?

Jernej
Nisem videl prispevka ampak ne, nihce nikogar s provido ne ustavlja za 10 na uro prevec. Amak vecinoma provide posnamejo precej drugih prekrskov slovenske AC so tok zabite s prometom da redko kdo razvja neke brutalne hitrosti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zakaj ne bi kar koncentracijskih taborisc zgradili in vse, ki niso ozji druzinski clani vladajoce partije zaprli, poslali na prisilno delo. Cvet inteligence pa postrelili. Dosti enostavneje. Cakaj a niso to ze naredili?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ker zaplenijo sama vozila "višjega cenovnega razreda"?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj pišejo da so avtoceste zabasane. Za limat 2cm zadaj je dovolj tudi 20let stara bmw.
Za kamokaze lahko kar poberejo prostovoljce.