a res rabimo avtocestno policijo?

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Nisem videl prispevka ampak ne, nihce nikogar s provido ne ustavlja za 10 na uro prevec. Amak vecinoma provide posnamejo precej drugih prekrskov slovenske AC so tok zabite s prometom da redko kdo razvja neke brutalne hitrosti.
Saj pravim, da sta očitno morala pokazati novinarjem, da resno delajo. Kar se tiče pa hitrosti, kaj je po novem kaznivo ali vsaj nezaželeno voziti 130km/h po levem pasu, sploh če se pelješ mimo kolone kamionov? Opažam marsikoga (mlad, star, ženska, dec, srednji spol) se pelje cca 103-105km/h in ko končno prehiti tiste tri kamione, se spravi na desni pas in tako na občutek pospeši na 120. Ampak med prehitevanjem pa pelje vedno bolj počasi ;). Ne, na 130 ne pride, tudi če ima vse prazno pred seboj.

Jernej
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.258
113
Saj pravim, da sta očitno morala pokazati novinarjem, da resno delajo. Kar se tiče pa hitrosti, kaj je po novem kaznivo ali vsaj nezaželeno voziti 130km/h po levem pasu, sploh če se pelješ mimo kolone kamionov? Opažam marsikoga (mlad, star, ženska, dec, srednji spol) se pelje cca 103-105km/h in ko končno prehiti tiste tri kamione, se spravi na desni pas in tako na občutek pospeši na 120. Ampak med prehitevanjem pa pelje vedno bolj počasi ;). Ne, na 130 ne pride, tudi če ima vse prazno pred seboj.

Jernej
Ti ne vem, vecine dejanj na AC ne razumem tko da… :)
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Saj pravim, da sta očitno morala pokazati novinarjem, da resno delajo. Kar se tiče pa hitrosti, kaj je po novem kaznivo ali vsaj nezaželeno voziti 130km/h po levem pasu, sploh če se pelješ mimo kolone kamionov? Opažam marsikoga (mlad, star, ženska, dec, srednji spol) se pelje cca 103-105km/h in ko končno prehiti tiste tri kamione, se spravi na desni pas in tako na občutek pospeši na 120. Ampak med prehitevanjem pa pelje vedno bolj počasi ;). Ne, na 130 ne pride, tudi če ima vse prazno pred seboj.

Jernej
To je iz previdnosti, da ne prehitevaš prehitro, če slučajno kakšen otrok skoči izpred tovornjaka :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in jendomen

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ne, ne rabmo avtocestne policije.
delovno skupino rabmo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
a ko je bila ac policija, ni bilo zastojev?

da so ceste preobremenjene pa noben ne omeni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
ja seveda. ceste so preobremenjene.

nikoli nisem ugotovil, kako bi ac policija lahko pripomogla k boljsi pretocnosti.

in me zanima kaj bo tale strokovna skupina ugotovila drugega.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Upam, da ugotovijo, da je končno treba narest/dokončat cesto od Bivja do luke, ki je v načrtu že od kar se je tam (z)gradila avtocesta. Še posebno sedaj, ko se v Serminu gradi nov kamionski terminal za luko in bi se ga s to cesto direktno povezalo z AC. Ampak ne, dejmo narest delovno skupino da se vidi, da kao neki delamo
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888, Pepe in ptice

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Enostavno, sekcijsko merjenje hitrosti uvesti, ker potem, čudežno vsi gredo na vozni pas.
Pa še kakšne kamere za nadzor telefon mojstrov, pa minimalno hitrost uvesti na prihetevalnem pasu.

Pa bo šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in krko