a res rabimo avtocestno policijo?

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ne vem zakaj ne morejo zaseženih avtov predelati v policijske. V tujini delajo tako.
Ker smo v EU usekani na vse sorte predpisov, v Ameriki pa na cesto spustijo boga in pol od še tako razf... avta. Tam se npr. za reči kot so homologacijski predpisi felten in gum 100x manj sekirajo kot pri nas. Cel kup zveznih držav sploh nima tehničnih pregledov ipd.

Pa še en razlog je: ko država nekaj novega kupi, je nekaj prostora še za kakšno provizijo zaslužnim :).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.709
6.288
113
Ksz
A se lahko nehamo opirat na neko fiktivno zapiranje izvozov, ce pa ze, naj mi pa en napise kdo bo te izvoze zaprl, ker bi rad ugotovil v kake fikcije verjamete nekateri tu gor.

Na obmocju cele PU Nova gorica so velikokrat ponoci samo tri patrulje. Zdej pa izvoze prestejte.

Pa ne bo nek avto resil tega, sam nehite se sklicevat na neke pravljicne ukrepe.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Ker smo v EU usekani na vse sorte predpisov, v Ameriki pa na cesto spustijo boga in pol od še tako razf... avta. Tam se npr. za reči kot so homologacijski predpisi felten in gum 100x manj sekirajo kot pri nas. Cel kup zveznih držav sploh nima tehničnih pregledov ipd.
 

Priponke

  • 93su3ch80pi71.png
    93su3ch80pi71.png
    506,1 KB · Ogledi: 153
  • Všeč mi je
Reactions: dufus in sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Saj nisem rekel, da je to nujno vedno in povsod slabo. (Btw., kup Am. zveznih držav ne pozna niti avtošol, najtežji del njihove izpitne vožnje pa je parkiranje.)

Pa pustimo zdaj scene okrog homologiranih dimenzij, ker gre za off-topic na... off-topic.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Ksz
A se lahko nehamo opirat na neko fiktivno zapiranje izvozov, ce pa ze, naj mi pa en napise kdo bo te izvoze zaprl, ker bi rad ugotovil v kake fikcije verjamete nekateri tu gor.

Na obmocju cele PU Nova gorica so velikokrat ponoci samo tri patrulje. Zdej pa izvoze prestejte.

Pa ne bo nek avto resil tega, sam nehite se sklicevat na neke pravljicne ukrepe.
Ja, preprosto.. Nekdo na Darsu, ali pa na policiji, ki ima dostop do njihovega sistema klikne na računalniku in na izbranem izvozu zrastejo iz zemlje taki količki, ki so okoli ameriške ambasade :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Ksz
A se lahko nehamo opirat na neko fiktivno zapiranje izvozov, ce pa ze, naj mi pa en napise kdo bo te izvoze zaprl, ker bi rad ugotovil v kake fikcije verjamete nekateri tu gor.

Na obmocju cele PU Nova gorica so velikokrat ponoci samo tri patrulje. Zdej pa izvoze prestejte.

Pa ne bo nek avto resil tega, sam nehite se sklicevat na neke pravljicne ukrepe.
Hvala za info. Torej tudi M550 ne bo rešil zadeve, če lepo počiva v garaži. To lahko dela tudi RSka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
Ja, preprosto.. Nekdo na Darsu, ali pa na policiji, ki ima dostop do njihovega sistema klikne na računalniku in na izbranem izvozu zrastejo iz zemlje taki količki, ki so okoli ameriške ambasade :)
Potopna "Stinger" ježevka mogoče. Na remote kontrol iz Dars centra. Vem da so ze razmisljal o avtomatskih za preprecitev voznje v nasprotno smer na uvozih, pa niso vedeli kako resiti morebitne intervencije v nasprotno smer.
To sicer ni garancija da jih bodo dobil, bodo pa S8 zagotovo upocasnil.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
In pol se ustavi promet na celi ac ko se na tak način blokira izvoz? Al kak bo na daljavo oni vedo kdaj blokirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a
5. apr 2015
1.337
692
113
Ksz
A se lahko nehamo opirat na neko fiktivno zapiranje izvozov, ce pa ze, naj mi pa en napise kdo bo te izvoze zaprl, ker bi rad ugotovil v kake fikcije verjamete nekateri tu gor.

Na obmocju cele PU Nova gorica so velikokrat ponoci samo tri patrulje. Zdej pa izvoze prestejte.

Pa ne bo nek avto resil tega, sam nehite se sklicevat na neke pravljicne ukrepe.
Damn.. Upam da lopovi ne berejo alterja :D :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
In pol se ustavi promet na celi ac ko se na tak način blokira izvoz? Al kak bo na daljavo oni vedo kdaj blokirat.
Kolikor vem avto ni takoj tisti meter nevozen.
Tako da dvomim da bi blokirali izvoz. Nekatere se še km dalec vozijo po praznih gumah.
Aja izvozi so obicajno pod kamerami in stinger lahko dvignejo nekaj sekund pred prihodom nepridipravov
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.269
113
meanwhile in Germany ( so v Avtodomu )



meanwhile in Nippon

 

Priponke

  • AC policija 1.jpg
    AC policija 1.jpg
    107,2 KB · Ogledi: 104
  • Wow
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.701
113
Dva full primitivna načina kontrole. Ne vem, kateri je bolj primitiven, nemški ali japonski. V časih, ko bi lahko imeli na vsakem stebru ob avtocesti kamero, zadaj SW, ki bi izločil sumljive primer, ki jih nato pogleda še človek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
Saj nasi imajo pa ve transporter, katerega ponucajo se za snemanje protestov. Je pa res da je tisti kombi opazen v ogledalu ce si pozoren. Kar pa obicajno pri gledanju tv in pogovarjanju po gsm nisi..
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Tist Olaf tam v avtodomu bi lahko vsaj varnostni pas uporabljal tako kot je treba. Pa kamionar ga ne jebe. Kdo bi ga pa če ti avtodom žmiga stoj polizei. Pa en bimbo z loparčkom ven maha. Zadnje kar pomisliš je policija, prej pomisliš na vse ostale psihiče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Gonzo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.414
9.161
113
Te modre luci na strehi, bi lahko imeli inegrane zadaj in spredaj. Dalac smo se z logiko.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Zdi se, da hočejo biti vidni. Obenem je za ustavljanje na AC/stanje na odstavnem pasu koristno, da so utripajoče luči čim višje in čim bolj vidne že na daleč.