A greste kaj v dol k južnim sosedom?

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.718
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Spet polno jadoizmov v tej temi ... jamranje, jambranje, jam...karkoli že. Ni konca in kraja. Enkrat je bilo to že obdelano, ampak je šlo za slovenski (!) Bled ...
Kdor ne hodi na Hrvaško, naj ne jamra. Odkar so uvedli naprave za letenje, tako imenovana letala, ni ovir, da ne bi šli kam drugam. celo za nižjo ceno.
Res je, Hrvati nas lupijo, res je, cene imajo navite, res je, so vajenci za uganjanje turizma napram Italijanom, Francozom, .... res je tudi, da imajo lepe plaže. Zdaj pa jaz vas fprašam: kdo vas (nas) sili, da greste (gremo) na hrvaško? Mene noben, za vas ne vem. Je pa to stvar osebne odločitve.
Pa še nekaj, zapisano v enem gornjih postov: ko gremo na hrvaško, se "trudimo" prilagodit njihovemu jeziku, beremo jedilnike v hrvaščini, itd. Ko Hrvati pridejo k nam, spet počnemo enako: govorimo njihov jezik, jedilnike prilagajamo njihovemu jeziku ... in spet jaz vas fprašam: v kom je težava, kdo je v tem primeru "Cankar"? Mi ali oni?


p.s. še fino je tako, kot je. Danes lahko rečem, da sem bil na dopustu na hrvaškem in ne v Grčiji, sosedje si pa mislijo: lej ga, spet je dobil povišico, si lahko privošči Hrvaško :evil::evil::evil:
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.170
113
Hja
Vsak, ki je bil že kaj po svetu, bo vedel povedati, da tako lepega morja, narave, plaž, kot ima Hrvaška pač ni daleč naokrog. Ampak težko je to pojasnjevati nekomu, ki dalje od Istre ne ve.
Torej še ti nisi bil dalje od istre al kaj hočeš povedat? Drugače pa kaj ti bojo morje narava in plaže če je odnos na podnu. Greš "malo" bolj južno in nisi nikjer nobenemu odveč.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.710
113
Pa še nekaj, zapisano v enem gornjih postov: ko gremo na hrvaško, se "trudimo" prilagodit njihovemu jeziku, beremo jedilnike v hrvaščini, itd. Ko Hrvati pridejo k nam, spet počnemo enako: govorimo njihov jezik, jedilnike prilagajamo njihovemu jeziku ... in spet jaz vas fprašam: v kom je težava, kdo je v tem primeru "Cankar"? Mi ali oni? :evil:
Trudim se toliko kot pri severnih sosedih, da bi šprahal po njihovo. In večinoma se mi ne da. Pred leti sem bil na Hrvaškem in se mi ni dalo. Pa sem na recepciji malo boljše nastanitve v Dalmaciji postavil vprašanje kar v slovenščini, čeprav še iz Juge in JLA znam neko "jugoslovanščino". Mladenka je za trenutek postala, ker je prej govorila s Francozom po njegovo, potem pa mi v čisti slovenščini brez naglasa odgovorila. Nič mi ni bilo jasno ...
Drugače pa tisti, ki vas nikjer ne marajo (razen mogoče tam, kjer vas prav nič ne razumejo): ste pomislili, da ni kaj narobe z vami?
Sicer pa je žalostno, da se znamo tako Hrvati kot Slovenci slabo igrati turizem. Opazoval sem na Rogli, za tujce obvestila v angleškem in nemškem jeziku. Budale nesposobne, na Roglo pridejo samo Hrvati in Madžari, zakaj ni v teh dveh jezikih? En je celo uradni jezik v delu naše države. Zadnja leta se je to malo izboljšalo. Moramo se zavedati, da je za tujega turista važno, da ima DENAR in da ga da od sebe in ne da zna nek jezik za katerega mi mislimo, da ga naj zna.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Mi imamo parcelo dol pri Puli. Bil dol pred 27 leti, in mi razbili vse, od prikolice do dreves in ene koče, pač kar sem lahko po njihovi zakonodaji naredil. Od takrat me lepa njihova ne vidi več. Bi radi imeli vse, še naše morje do Kopra. Sem mogoče res starokopiten, ampak tko kot so oni kao ponosni na svojo državo, sem jaz zajeban. Se sploh več ne ukvarjam z njimi glede tega. Tisto parecelo pa naj kar imajo, manj imam z njimi, bolje se počutim. Hrček je tat.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V okolici Pule so malo po vojni zradirali vse, kar je bilo slovensko. In to je (od oka) 95% zemlje tam doli. Največja ironija pa je, da je Rt Kamenjak naravni park... Ampak samo do nekje maja, ko se prelevi v vojaški vadbeni poligon za pešadijo, letalstvo in navtiko. Pol pa spet narodni park... Aja, mimogrede, naravni park so razglasili, ker niso hoteli, da slovenci tam gor kampiramo (četudi povsem zakoniti lastniki parcel). Našli so neko rožico, ki jo nikoli nikdar nobeden prej ni videl, hitro zaščitili in razglasili narodni park, kao da čuvajo naravo. Potem pa sprostili masovni turizem...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Hja
Torej še ti nisi bil dalje od istre al kaj hočeš povedat? Drugače pa kaj ti bojo morje narava in plaže če je odnos na podnu. Greš "malo" bolj južno in nisi nikjer nobenemu odveč.
Probleme z odnosom imate zateženci. Preprosti folk, ki zna uživati na dopustu, Hrvati po rokah nosijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bishop

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Vsak, ki je bil že kaj po svetu, bo vedel povedati, da tako lepega morja, narave, plaž, kot ima Hrvaška pač ni daleč naokrog. Ampak težko je to pojasnjevati nekomu, ki dalje od Istre ne ve.

Ti to pišeš take gluposti pri polni zavesti? Ali to za druge samo predvidevaš, sam pa še nisi bil dlje od istre? Zadnja leta sem obiskal 3 največje mediteranske otoke in da je proti tem Hrvaška kamnita obala najlepša niti v sanjah nebi trdil. In to je samo evropa, kje je še preostali svet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa in RagnarZ

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.529
113
Hrvati imajo najlepše plaže...? :D
S kom pa si jo primerjal? Z Madžarsko, Češko, Slovaško...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.966
5.052
113
Saj Grčija spada pod Evropo, ne... Bi upal trdit da se tam najdejo lepše...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Saj Grčija spada pod Evropo, ne... Bi upal trdit da se tam najdejo lepše...
Se najdejo zagotovo, sploh ko imaš v Grčiji na 10km plaže le 100m umetno ustvarjenega raja, ostalih 99% pa ološ. Hrvaška pa generalno vseeno zmaga, sploh v kombinaciji s kvaliteto vode, naravnimi danostmi ...
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Eni pač ne hodimo z avioni na dopust, ker imamo psa, ki ga povsod vzamemo s seboj. Pa da kdo ne bo mislil, da hodim na dopust samo na Hrvaško. Ne, po celi Evropi hodimo. Je pa Hrvaška dejansko ena cenejših destinacij. Ne hodimo v muzeje ipd., tako da nam obala kar sede. Smo bili dve leti nazaj v Toscani. Res je, da se mogoče bolj turista počutiš kot na Hrvaškem, ampak cene so pa ojoj. V Sieni smo naprimer dali za 5 kepic sladoleda 32€. Ja prav ste prebrali. Na Hrvaškem se res cene spreminjajo iz leta v leto(pa spet ne full), ampak, saj se pri nas tudi. Pa v vseh svojih letih dopustovanja na Hrvaškem nisem imel še enega zapleta. Vedno so bili vsi prijazni, ustrežljivi... Mogoče zato, ker nismo več mulci in ne iščemo problemov, kjer jih ni. Je pa res, da ne hodimo v Istro, ampak od Paga nižje. Letos gremo npr na Pelješac in Korčulo. Gremo pa septembra, ampak je dol še vedno sezona(no ne tista glavna), pa nas pride 14 dni mobilna hiška z vsemi taksami, končnim čiščenjem, za štiri osebe in pes, 614€. Pa da računam še prevoz gor in dol, pa trajekt tja in nazaj, pa smo pod 1000€, kar se meni zdi čisto sprejemljivo. Daljši čas potovanja(avto) pa pač vzameš kot neko doživetje, itak se ustavljaš pa še kaj pogledaš sproti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Vsak, ki je bil že kaj po svetu, bo vedel povedati, da tako lepega morja, narave, plaž, kot ima Hrvaška pač ni daleč naokrog. Ampak težko je to pojasnjevati nekomu, ki dalje od Istre ne ve.

Upam da se zafrkavaš s to izjavo. Ali si star 65 let in stvari vidiš tako z vidika jugo nostalgije ali pa so ti to povedali drugi ki so bili že povsod? Ne rečem da ponekod ni lepo ampak daleč od presežkov da bi sem hodil zaradi lepote in narave. Vedno sem šel na hrvaško zgolj zaradi situacije, ker sem iz danes na jutri spakiral v avto in za nekaj ur bil tam. To pa je tudi vse. Pa verjemi da sem bil že marsikje.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Zakaj hodite k hrčkom? Ne razumem vas, res ne.

Povej pametno alternativo?
Pa upoštevaj, da v šotor/prikolico ne grem (smo probali), ker žena ne prebavlja hude vročine, da si vezan na glavno sezono (zaradi otrok), da smo 4je in po možnosti največkrat zraven vzamemo še psa(2x) (če ne dobim varstva kje pri domačih - no do sedaj sem ga v 4ih letih zgolj 1x uspel :)). Na podlagi tega, mi je južna dalmacija super zadeva (recimo širša regija Splita in nižje). Narava je zelo lepa, z domačini nikoli nobenih težav, se da najti kakšno dobro namestitev, ni pa poceni...ampak tudi druge alternative z takimi okoliščinami niso poceni (razna Sardinija, Korzika, Grčija,...). Pa tudi na hrvaškem ne hodimo na poceni dopust (dnevne namestitve med 100 in 150e na familijo, vsaj tako je bilo zadnje 4 leta). Gledano med price/performance in udobjem/lepoto narave, Hrvaška dejansko lahko veliko ponudi. Se pa zelo strinjam, da je žalostno ker praktično nič ne vlagajo v samo infrastrukturo oz. zelo malo. Njim bi se turizem, z malce več truda in vložka še mnogo hitreje razcvetel. Aja pa da ne bo kdo da kaj drugega nisem videl...predno smo začeli potovati bolj številčno, sva preletala mnoge destilacije kot so Grčija, Turčija, Tunizija, Portugalska, Maroko, Dubaj, Maldivi...tako da nekaj "turističnega" občutka imam.
Bom pa seveda vesel kakšnega pametnega predloga, recimo 2 tedna, v top sezoni, cela familija, za namestitev cca 2.000e, da je kaj drugega kot Hrvaška in da nisem v šotoru ali apartmajem 500m od plaže v 22 kvadratih po možnosti brez klime?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz malo kombiniram. Vsako leto gremo za dva tedna na dopust na hrvaško, a apartma, k znanemu (in prijateljskem) lastniku, kjer je čisto morje 5 metrov od hiše. Sama pot dol mi je avantura oziroma se mi je prav fajn peljat zgodaj zjutraj po magistrali, poslušati kako fajn muziko itd... Na morju je sladoled 7 kun, pivo 18, pizza pa 35. Z hrvati kaj dosti stika nimam (še s kelnerji minimalno), imam pa dol kup znancev (Slovencev). To je zame pač dopust.

Enkrat ali dvakrat na leto pa gremo še kam z letalom, pač malo raziskovat in na oglede.

Probali smo iti tudi na morje v Italijo in Španijo, nam morje ni bil všeč, ali so ogromne plaže z blatno mivko in vrstami ležalnikov, ali pa kakšna kamnita obala, kjer je vse zaprto (Amafli in podobno). Ne glede na vse, so cene višje (verjetno na nivoju Splita, Dubrovnika itd...). Turčija, Grčija še nismo šli, je pa v planu.

Če bi hotel/moral v hotel, gotovo ne bi iskal na hrvaškem, ker potem je pa bistveno več odvisno od osebja, ki zna biti dol ne glede na vse slabo in/ali oholo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Pakul: pasji hotel, ter all inclussive paketi po celem svetu....Karibi, Dominikanska, Azija itd......
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja, pasji hotel te pride minimalno 300e...na Karibe/Azija/Dominikanska..2 tedna, 4je, v sezoni..1700e?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.290
113
Ga ni morja v EU, pa da bi bilo sprejemljivo blizu, kod ga ima Hrvaška!
In tu je konec. To povezuje vse, ki jim Hrvaška pade. Morje.
A ja pa še to. V večini primerov se imajo za Čehe - vse z sabo. Oz čim več z sabo. Pa da imajo otroke in po dva psa.
Naj vam bo tam lepo. Ste spoznali in naštudirali system.