A greste kaj v dol k južnim sosedom?

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.721
113
blizu močvirne prestolnice
In kaj takega je napisal? Imaš lahko dobre ali slabe izkušnje, pa naj si gre za katero koli državo. Ti kot levak, vprašaj svoje zakaj imajo vsi dol vikendice?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Svetovno prvenstvo v jamranju. Zdaj ko se ne da več zamaškov zbirat bi lahko organiziral akcijo zbiranja piksn za tiste res uboge, ki morajo nujno (!!!) hodit na Hrvaško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trenutno sem v Albaniji (Kranea), začeli smo pa na Čiovu, v torek. Torej :

Že nekaj let bojkotiram hrvate, letos smo se pa zmenili, da bomo malce obudili spomine pri Đangotu na Čiovem. Žal mi je, zelo mi je žal. Pa sem vnaprej vedel, da mi bo. V kamp sem pripeljal ob 23h, takrat tudi agregat ustavijo do 6h zjutraj - elektriko imajo na agregat. Naslednje dopoldne ob 11h smo šli naprej, torej nočitev 4 osebe (tri odrasle + eden otrok), kamper, turistična taksa - skupaj 50 Ejev ( !!! ). Brez elektrike, še enkrat. Avtocesta do odcepa za Trogir - 40 Ejev, kar je več kot sem skuril nafte.

Naslednja destinacija je bila Ada Bojana, tam je bila nočitev z vsemi dobrotami vred 22 Ejev. S tem da smo bili izredno toplo sprejeti, kot vedno v Črni Gori. Ok, tudi komarji so nas toplo sprejeli :D , edino za internet pa ti ljudje ne vedo.

Sedaj sem pravkar pripeljal v Kraneo, Albanija. Prvi vtis ob sprejemu nepozaben. Kamp je poln, pa nam je vseeno našel dva prostora, ves support, prijazna beseda.

Kjurc gleda hrvate. Vedno in naj jih še kar !
A si ti z Enčijem doli?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Jaz sem se pred 9 leti nekak zabetoniral na HR obalo. Sem bil v Turčiji, Egiptu, Črni Gori, Albaniji itd... Pa so prišli otroci in smo se zabetnirali. Zraven začeli malo pičit navtiko ipd...
Ampak spomnim se da sem prišel dol pred leti pa je bil pir 12 kun. Pol vsako leto 1 kuno več. Lokal, mize osebje, pa še vedno iste kot leta 2010. Kaj imam torej vsako leto več za 1 kuno? Letos je šlo to gor za 2 kuni. Določena hrana za po 20 kun....
Prej sem hodil čisto vsak dan ven, če ne zjutraj na kafe in travrico, pa potem na kosilo ali zvečer na par pirov...

Res me zanima kam vas je hodilo toliko na Alterju, da je bilo pivo ne tako dolgo nazaj 12 kun. Veliko Karlovačko je bilo v Istri že 15 let nazaj 15 - 20 kun, odvisno od razgleda in se cene dejansko niso kaj dosti dvignile.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Pol leta nazaj sem na karibih dnevno plačeval 30-40$ za kosilo pa tudi 50+ za večerjo. Pa mi ni težko, hrana in postrežba vrhunski, tudi odnos do turistov. Na Hrvaškem sem bil nazadnje en dan v maju ko sem se s črne gore vračal. Takrat še ni bila sezona, postrežba slaba hrana OK račun pa tudi visok. Kaj mora biti šele sedaj. Drugače Pa moj zadnji dopust na Hrvaškem je bil 10let nazaj ko so me kolegi povabili. Ampak takrat nismo nič zapravili ker smo stanovali v apartmajih pri kolegu, on je vse pripeljal iz Šlo edino pir in kruh smo kupoval ker ga je kronično primanjkovalo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pri hrvatih je kakor kje, odvisno od lokacije in predvsem od osebja. Me pa moti, da imajo še kar povsod napisano v nemščini, italijanščini, zdaj morda celo v češkem jeziku, v slovenščini pa ni, kljub temu, da smo najštevilčnejši turisti. Ko pa pride hrvat v ljubljano (zadnje dni jih je ogromno, slišim da zaradi Primarka), pa vsi kelnerji, prodajalci in ostali z njim govorijo hrvaško.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Res me zanima kam vas je hodilo toliko na Alterju, da je bilo pivo ne tako dolgo nazaj 12 kun. Veliko Karlovačko je bilo v Istri že 15 let nazaj 15 - 20 kun, odvisno od razgleda in se cene dejansko niso kaj dosti dvignile.
Točno to. Vsako leto eno in isto jokanje, kako se je vse podražilo pa prideš dol pa že 10 let nobene spremembe.
OK seveda je odvisno al greš na pivo k enmu v leseno brunarco ali pa če je ta bife pod hotelskim kompleksom ali v bližini kakšne boljše lokacije. To je pa čist logično da bo tam več. Pejte v Portorož, Bled, Bohinj pa boste videl kolk je pivo. Isto ali pa še več kot v Poreču v bifeju ob plaži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Vsako leto eno in isto jokanje... Če si prepral moj prvi post, bi ugotovil, da gre za direktbo primerjavo enega in istega lokala, ker pač zahajam v svoje peiljubljene lokale. Torej se ne mešajo hruške in jabke.

In po komentarjih sodeč ste nekateri pač tiste živali z volno, in volno je trba stričt. Jaz pač nisem. In če se nekaj podraži za 10 do 30 procentov, ob nespremenjeni inflaciji, me pač zanima čemu. Valda je tu en kup gobcačev ki kaj drugega kot Macalan sploh ne povohajo... Ima se može se...
Nin čudno, da se je Alenkico toreliralo, saj je sam en pir na mesec manj....
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Vsako leto eno in isto jokanje... Če si prepral moj prvi post, bi ugotovil, da gre za direktbo primerjavo enega in istega lokala, ker pač zahajam v svoje peiljubljene lokale. Torej se ne mešajo hruške in jabke.
Ti že od prvega posta naprej nisi več aktualen v tej temi. Če bi dobro prebral vsaj delček komentarjev v tej temi bi lahko videl kam je ta tema zašla. Itak jih je pa polovica polapismenih tako da itak ne znajo seštet 2+2.
Jaz lahko govorim predvsem za Poreč, ker hodim dol že več kot 40 let in za zadnjih 10 let lahko rečem da se cene niso spremenile (govorimo sedaj za pivo, pica in podobne zadeve) za več kot kakšno kuno dve. V trgovinah cene take ali celo cenejše kot pri nas, da ne govorim da imaš v Lidlu večjo izbiro kot pri nas istih cen. Pa je Poreč znan kot eno najdražjih mest v Istri. Prav tako folk dol zelo prijazen nobenih problemov ne v agencijah, ne z lastniki apartmajev kot ne z samo postrežbo po lokalih, trgovinah... Kot že rečeno kakršen si ti do njih taki so oni do tebe.
So se mi pa zasrali hrvati na splošno, za kar je kriva predvsem politika (tudi naša) in pa naši mediji, ki napihujejo raznorazne stvari.
Toda kakorkoli zasrali so se mi ker so potuhnjeni lažnjivci in ravno zato bi jih bilo treba spravit na realna tla in jih bojkotirat, da bi končno dojeli da smo sosedje in da je treba bit do sosedov še posebej spoštljiv(v političnem smislu). Potem bi mogoče tudi hrvatje začel govorit po slovensko in bili meniji v slovenščini, ne pa da mi pa glupi kot smo se z njimi pogovarjamo v hrvaščini. Če lahko govorijo Ja bite, ja danke, fenk ju, gud baj, gracije :bonk:potem bi se lahko naučili tudi osnovnih slovenskih besed. No ja fora je v tem da jih znajo in razumejo samo nočejo...
itd itd
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Pri hrvatih je kakor kje, odvisno od lokacije in predvsem od osebja. Me pa moti, da imajo še kar povsod napisano v nemščini, italijanščini, zdaj morda celo v češkem jeziku, v slovenščini pa ni, kljub temu, da smo najštevilčnejši turisti. Ko pa pride hrvat v ljubljano (zadnje dni jih je ogromno, slišim da zaradi Primarka), pa vsi kelnerji, prodajalci in ostali z njim govorijo hrvaško.
če pa vsi ti kelnarji gredo na dopust tja in potem malo vadijo... ali pa so tistih južnih korenin in samo govorijo materni jezik...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ti že od prvega posta naprej nisi več aktualen v tej temi. Če bi dobro prebral vsaj delček komentarjev v tej temi bi lahko videl kam je ta tema zašla. Itak jih je pa polovica polapismenih tako da itak ne znajo seštet 2+2.
Jaz lahko govorim predvsem za Poreč, ker hodim dol že več kot 40 let in za zadnjih 10 let lahko rečem da se cene niso spremenile (govorimo sedaj za pivo, pica in podobne zadeve) za več kot kakšno kuno dve. V trgovinah cene take ali celo cenejše kot pri nas, da ne govorim da imaš v Lidlu večjo izbiro kot pri nas istih cen. Pa je Poreč znan kot eno najdražjih mest v Istri. Prav tako folk dol zelo prijazen nobenih problemov ne v agencijah, ne z lastniki apartmajev kot ne z samo postrežbo po lokalih, trgovinah... Kot že rečeno kakršen si ti do njih taki so oni do tebe.
So se mi pa zasrali hrvati na splošno, za kar je kriva predvsem politika (tudi naša) in pa naši mediji, ki napihujejo raznorazne stvari.
Toda kakorkoli zasrali so se mi ker so potuhnjeni lažnjivci in ravno zato bi jih bilo treba spravit na realna tla in jih bojkotirat, da bi končno dojeli da smo sosedje in da je treba bit do sosedov še posebej spoštljiv(v političnem smislu). Potem bi mogoče tudi hrvatje začel govorit po slovensko in bili meniji v slovenščini, ne pa da mi pa glupi kot smo se z njimi pogovarjamo v hrvaščini. Če lahko govorijo Ja bite, ja danke, fenk ju, gud baj, gracije :bonk:potem bi se lahko naučili tudi osnovnih slovenskih besed. No ja fora je v tem da jih znajo in razumejo samo nočejo...
itd itd

Fak stari ej.. Odprem temo in od prvega posta dalje nisem aktualen... Koji vam je spolni organ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ravno pišem iz Primoštena, ležim pod borovci. Po dolgem času na dopustu na hrvaskem (edino zadnja leta mogoce kak vikend akcije s kolegi v istri ker je blizu).

Trenutno pretirane guzve ni, ravno prav. Sva v hotelu s pretezno Francoskimi gosti tako da hrana je verjetno prilagojena njim, bolj sredozemska, pravzprav vrhunska za hrvaski hotel. Cene veni pa kakor kje. Žajfnice ne pijem tako da nimam pojma koliko je kje pir, vse ostalo je rop. Gintonic oglasujejo kao akcija 65 kun. Njihovo posrano malvazijo trzijo kot neko hudo zgodbo po 25-30 kun in gor, kakor kje. Vodica v flaski 0,7L 20-22 kun. Kar se tice hrane izven hotel je bogo. Kakor hitro pise na lokalu "konoba" je takoj vse 30% drazje. Pomfri iz vrecke, lignji iz lidla, przeni lignji so porcije mizerne. Mala salata 30 kun, ampak je res mala, majcena in kljub temu da trenutno zelenjava ni astronomsko draga. Sicer na neprijaznost nisem naletel. Lupijo pa kje gre. Lahko prides skoz poceni ce si v apartmaju 3km od morja, kuhas ali se prehranjujes po pekarnah in kebab stantih.

Proti grkom nimajo za burek.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer pa kar se tice obnasanja, vsak se obnasa do tebe tako in toliko kolikor mu dopuscas. Jaz dudeka kar direktno posljem u p**** ce je aroganten.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
(Sposobna) Slovenka, ki ve, kaj je turizem, ki ve, kaj je dobra ponudba, ki oddaja 8 ali 10 apartmajev, med hišami pa je bazen, je šla letos s ceno apartmaja (hrvaški otok) z 260 na 320 evrov.

Ostarel 75 letni ribič pa ne more oddati apartma niti za 32 evrov, ker:

- ne vlaga
- ker taki, kot si ti, celo za ceno 32€ na dan vpijejo: drago, drago

Se ti ne zdi, da taki, kot si ti, ne pašejo na dopust? Da jim dopust ne pripada, da celo NIMAJO PRAVICE, da gredo na morje...

Ker so:

1. Ali škrtuhi.
2. Ali pa nesposobni, da bi med letom napraskali za dopust 1500 ali 2000 evrov.

Lavor.press.......
Zakaj že ti hodiš potem v Srbijo po oralca za 10 EUR in ne plačaš tukaj lepo 200 EUR.
Taki kot ti, ki si ne morejo prišparat tistih 200 eur za oralca, si ga niti ne zaslužijo, saj so škrtuhi.
Kake neumnosti se tukaj bere od starcev, od katerih bi človek pričakoval nekaj izkušenj.
In za te so vse krivi nesposobni mladi sevede, KATERE SO TI ISTI STARCI VZGOJILI. Bedak.
 
Nazadnje urejeno: