A greste kaj v dol k južnim sosedom?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Verjetno je danes, ko je delo pretežno sedeče, fizično zelo pasivno, nujen aktiven dopust. Kjer se pulz dvigne še zaradi česa drugega kot je mladenka na plaži. Precej velika razlika glede na delo, ki ga je večina opravljala pred nekaj desetletji. Navade glede dopusta pa so bolj ali manj iz tistih časov.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.087
801
113
Gledam registracije vozila i vidim dosta onih koje dolaze iz BH , Slovenije, pa čak i i iz Srbije. Volio bih kada bi malo i tu kategotiju tretirali kao turiste jer oni to jesu. Troše oni dosta bar po onome kako to znamo iz prošlosti. U ostalom, treba nam biti jasno da niko ne dolazi radi toga da nama bude bolje ili ljepše.; svi dolaze da se provedu, odmore, i vide svijeta a mi mislimo da dolaze jer smo mi ovo ili ono. Budimo realni ishvatimo da svako ima svoje interese.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.087
801
113
Jutarnji. Režimski časnik tistega gologlavega "vplivneža". HDZ. Žal mi je, da sem Slovenec v takih primerih, ko te očitno izpodrivajo na drugi tir, no sicer smo drugi po številu nočitev po celi regiji, ampak to je poleg menijev v restavracijah pač še en od dokazov, da jim za prazen nič nosite denar dol. Sicer pa svoje nategujejo, kako ne bodo še nas. Važno, da imajo Indijce in Kineze. Uživajte.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
zakaj nas ne tretirajo kot turiste?... ker johan hodi dol šparat, in so pogruntali da od slovencev ni profita:cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Hah jaz usran Slovenec sem vsaj dvakrat jedel zunaj. Dnevno. Vsi Nemci in jodlarji v okolici so pa nonstop grilali cevape iz Lidla. VEDNO sem dal tudi napitnino in nalasc opazoval Nemce. 70% jih ni dalo nic. Tisto kar pise na racunu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
zakaj nas ne tretirajo kot turiste?... ker johan hodi dol šparat, in so pogruntali da od slovencev ni profita:cheer:

zakaj nas ne tretirajo kot turiste?

pa zato, ker smo brati - to je še iz juge! ker nas je tok dol, da nismo več turisti, ampak pač prebivalci z začasnim prebivališčem tam...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Letos sva z zeno opazila, da ce zacnes z njimi slovensko, lahko tudi kdaj hrvasko, pa vedo, da si slovenec, oni nazaj po anglesko...WTF? 1teden za nami so sli se nasi kolegi in isto.
Kaj to majo kej zmenjeno med sabo, da se tako norca delajo al kaj?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hrčeki itak niso glih ravni. 24.6.1991 si v kampu v trgovini rekel hleb, pa si dobil štruco. 26.6.1991 si v taisti trgovini taisti prodajalki rekel hleb, pa te je gledala ko tele v nova vrata, vzdrževalec, ki je bil ravno takrat tam, ker je šraufal hladilnik, pa je že iskal s katerim šraufcigrom te bo piknil.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Sej prihaja kriza, bodo tošli prazni, Hrvaška pa le še spomin (ne)prijetnih dni skupaj z zapisi tega foruma
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Za zmanjšanje stresa ima lahko pozitivni učinek že zgolj 5 minutna pavza, kaj še le nekaj dnevni skok na morje.

Seveda.

Še leto, dve, pa te bodo delodajalci poslušali, ker si očitno res velik strokovnjak in občasno dodeljevali delavcem 5 minutne pavze, in dvodnevne skoke na morje, namesto 20-dnevnih počitnic, ki edine nekaj zaležejo... :aplauz:

izgorelost

zasvojenost z delom

DSC02441_resize.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Hrvaška pa le še spomin ... ja, res je ... do junija 2020 :evil:

ne še... september je baje še lep - za kakšen podaljašan vikend super termin! ni več gužve, temperature še vedno prijetne... škoda k ni cajta...

123: ne vem kje si najdu zdej ostale sosede? a smo bili z njimi v bivši jugi??
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Sej prihaja kriza, bodo tošli prazni, Hrvaška pa le še spomin (ne)prijetnih dni skupaj z zapisi tega foruma

Tošli večine ljudi so tako POLNI, kot še nikoli od osamosvojitve. V Ljubljani se gradi nekaj tisoč lux stanovanj s ceno kvadrata nad 6000 evrov.

Če investitorji ne bi zelo dobro vedeli, da bodo vse prodali, ne bi gradili...

stanovanja_v_Ljubljani (2).jpg
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
zakaj nas ne tretirajo kot turiste?

pa zato, ker smo brati - to je še iz juge! ker nas je tok dol, da nismo več turisti, ampak pač prebivalci z začasnim prebivališčem tam...

Res je. Obstaja en "poseben" status, ko sicer nisi hrvaški državljan z vsemi ugodnostmi, pač pa si slovensko-hrvaška "dvoživka" z kar nekaj ugodnostmi. Če si letno redno nekaj časa na Hrvaškem, kar pa seveda nihče ne preverja.
Se bom pozanimal in bom poročal...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ne še... september je baje še lep - za kakšen podaljašan vikend super termin! ni več gužve, temperature še vedno prijetne... škoda k ni cajta...

123: ne vem kje si najdu zdej ostale sosede? a smo bili z njimi v bivši jugi??

22. oktobra 2018, ob 10h dopoldne, smo na Lošinju pili kavo ob obali. S seboj sem imel LCD termometer. V senci je bilo 22 stopinj...