A greste kaj v dol k južnim sosedom?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Mojstra, albanijo je lani obiskalo 3 mio ljudi, grčijo 30 mio. Samo toliko, kako jih bodo prehiteli drugo leto

nekaterim vam ni jasno, da vecino turistov na hrvaskem pomenijo ljudje ki pridejo do hrvaske po vecurni voznji. taki se ne bojo peljali v albanijo in crno goro. sej vidite da eni uspejo samo do istre pridit, kjer je drago pa tudi obala ni za prehvalit. pa imajo 1 uro voznje nizje otoke, cenejse kampiranje in lepse plaze.

ampak njim se pac ne da 1 uro vec vozit, ker so do istre ze porabili 10 in vec ur voznje.

tko da drugo leto ne bo vecje razlike. hrvati bojo cene pustili na letosnji ravni, ali pa se malo spustili, folka bo pa isto dol.

pa sploh ne vem kaj vas tok grize kako je letos in kako bo drugo leto. sej je to je zgolj in samo njihov problem. mi smo spakiral kufre in sli. boli nas, a bojo mel za place ali za celo zimo prezivet. zakaj bo se zdej doma obremenjeval za njihovo sezono.

vsak je svoje srece kovac.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Tebe briga, mene pa ne, da pridem v restavracijo in so jedilniki v vseh živih jezikih, v slovenščini pa ne. Pa je recimo v Istri vejretno pol turistov Slovencev.
Pa jaz znam hrvaško, ampak oprosti, če Čeh dobi za isto ceno jedilnik v češčini, potem naj ga tudi meni dostavijo v slovenščini. Ravno tako je z jezikom. Če se z vsemi lomi v njihovem jeziku, potem naj se še v slovenščini. Če pa vsem jebe ježa v hrvaščini, potem bo pa to tudi zame dobro.
En sladoledar je ta mala dva takoj v slovenščini ogovoril, ko je slišal, da smo Slovenci. Ugani, kam smo potem hodili na sladoled, pa je bil čisto izven večernega sprehoda. Pa občutek je bil pri tem čisto drugačen.
In jaz tudi nisem imel nobenih problemov na Hrvaškem, ampak da nekdo lomi češčino, meni bo pa mirno v hrvaščini šprehal, pa hvala lepa. Bo moj denar kdo drug dobil. Drugo je, da bi se opravičil in vprašal, če razumemo hrvaško. Ampak tega še nisem doživel, Slovenci kar moramo razumeti hrvaščino. Jok brate.

Pa to, da me hrvat na hrvaškem ogovori v hrvaščini, ker sem Slovenec, me še ne moti toliko. Da pa pride v Slovenijo in še kar naprej tolče po hrvaško, to pa je kočija. Da ne govorimo o priseljencih v Slo, ki še zdaj po 30ih letih bivanja v Slo ne znajo skupaj spravit enega stavka v slovenščini, in ti v tgrovini npr še kar naprej po hrvaško tolče (ali pa morda srbsko, kaj vem, zame sta oba enaka, ne ločim).
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
nekaterim vam ni jasno, da vecino turistov na hrvaskem pomenijo ljudje ki pridejo do hrvaske po vecurni voznji. taki se ne bojo peljali v albanijo in crno goro. sej vidite da eni uspejo samo do istre pridit, kjer je drago pa tudi obala ni za prehvalit. pa imajo 1 uro voznje nizje otoke, cenejse kampiranje in lepse plaze.

ampak njim se pac ne da 1 uro vec vozit, ker so do istre ze porabili 10 in vec ur voznje.

tko da drugo leto ne bo vecje razlike. hrvati bojo cene pustili na letosnji ravni, ali pa se malo spustili, folka bo pa isto dol.

pa sploh ne vem kaj vas tok grize kako je letos in kako bo drugo leto. sej je to je zgolj in samo njihov problem. mi smo spakiral kufre in sli. boli nas, a bojo mel za place ali za celo zimo prezivet. zakaj bo se zdej doma obremenjeval za njihovo sezono.

vsak je svoje srece kovac.

Če je po 10ih urah prišel komaj do hr istre, in tam dobi kar pač dobi, oprosti, za moje pojme je idiot. Do Korzike potrebuje +-1ura in pride nekam, kjer se vse lepote hrvaške skrijejo v mišjo luknjo. Se mravno na Korziki govoril z družino iz Nemčije. Bili so tudi na hrvaškem, nekoč davno. To je tudi njihovo mnenje.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
Če je po 10ih urah prišel komaj do hr istre, in tam dobi kar pač dobi, oprosti, za moje pojme je idiot. Do Korzike potrebuje +-1ura in pride nekam, kjer se vse lepote hrvaške skrijejo v mišjo luknjo. Se mravno na Korziki govoril z družino iz Nemčije. Bili so tudi na hrvaškem, nekoč davno. To je tudi njihovo mnenje.
ne vem o čem ti bluziš ampak recimo nemec iz stuttgarta rabi do poreča 9 ur medtem ko do korzike recimo 15 ur... kje je tukaj plus 1 ura...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.509
5.506
113
Pa to, da me hrvat na hrvaškem ogovori v hrvaščini, ker sem Slovenec, me še ne moti toliko. Da pa pride v Slovenijo in še kar naprej tolče po hrvaško, to pa je kočija. Da ne govorimo o priseljencih v Slo, ki še zdaj po 30ih letih bivanja v Slo ne znajo skupaj spravit enega stavka v slovenščini, in ti v tgrovini npr še kar naprej po hrvaško tolče (ali pa morda srbsko, kaj vem, zame sta oba enaka, ne ločim).

A niso to malo dvojna merila? Ko greš ti dol, bi rad kaj? Da te ogovori v katerem jeziku? Vse samo ne v njegovem materinem, ki bi ga znal razumeti. Jaz vedno po slovensko oni meni nazaj po hrvaško. Ko pride sem pa mi Hrvat po hrvaško, mi je tudi vseeno. Jaz njemu nazaj po slovensko. Če se ne razumeva čisto lahko probava z drugimi jeziki ali gestami. Na koncu je važno le eno, to je DA SE RAZUMEVA. In ni treba iskati nobenih teorij zarote zadaj. Marsikateri Slovenec bolje razume hrvaško kot pa nemsko/italijansko/angleško. Pol naj pa oba mlatita tuj jezik enako dobro, pa bo sigurno večja verjetnost, da se bosta prav razumela, knede :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in gr69

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.661
258
113
Če je po 10ih urah prišel komaj do hr istre, in tam dobi kar pač dobi, oprosti, za moje pojme je idiot. Do Korzike potrebuje +-1ura in pride nekam, kjer se vse lepote hrvaške skrijejo v mišjo luknjo. Se mravno na Korziki govoril z družino iz Nemčije. Bili so tudi na hrvaškem, nekoč davno. To je tudi njihovo mnenje.

ja ok. sej s tem ni nič narobe...

lahko se pa postaviš pred karavanke in prepričuješ vseh nekaj 100.000 da je na korziki lepše in da naj grejo raje tja.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ne vem o čem ti bluziš ampak recimo nemec iz stuttgarta rabi do poreča 9 ur medtem ko do korzike recimo 15 ur... kje je tukaj plus 1 ura...
Vsa komunikacija med ljudmi na spletu, ampak res čisto vsa, je namenjena temu, da pokažeš, da imaš daljšega od sogovornika...

Hvala lepa za tak splet, za tak internet, za tako pritlehno polje za "bojevanje" in patološko uveljavljanje svojega prav.

Bo dosti bolje, da splet ČIMPREJ ukinejo. Zakaj?

Zato, da bodo ljudje spet začeli razmišljati s svojo glavo, za opise duševnih stanj SPET začeli uporabljati besede (kaj več kot 800 besed, kolikor jih večinoma uporabljajo!), ne pa smajlijev.

In da se bodo ljudje NEHALI metat ven skozi fotografije samega sebe (sebke, selfije) na instagramu, kilogramu, fejstbukovemu in na ostalem spletnem dreku...

Ker če nekdo misli, da je res tako pameten, kot misli da je, naj konkurira za roman (ali esej) leta, ne pa, da nenehno sere po dvorišču, imenovanemu internet...



DSC03082_resize.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in msenjur

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
A niso to malo dvojna merila? Ko greš ti dol, bi rad kaj? Da te ogovori v katerem jeziku? Vse samo ne v njegovem materinem, ki bi ga znal razumeti. Jaz vedno po slovensko oni meni nazaj po hrvaško. Ko pride sem pa mi Hrvat po hrvaško, mi je tudi vseeno. Jaz njemu nazaj po slovensko. Če se ne razumeva čisto lahko probava z drugimi jeziki ali gestami. Na koncu je važno le eno, to je DA SE RAZUMEVA. In ni treba iskati nobenih teorij zarote zadaj. Marsikateri Slovenec bolje razume hrvaško kot pa nemsko/italijansko/angleško. Pol naj pa oba mlatita tuj jezik enako dobro, pa bo sigurno večja verjetnost, da se bosta prav razumela, knede :rolleyes:
jaz jih prav dobro razumem in tudi zelo dobro ločim hrvate, srbe, bosance, črnogorce... se tudi potrudim, da tudi z vsakim posebej govorim v njegovem jeziku, ki vsak ima nekaj posebnosti, ampak od hrvata pa kot turist pričakujem meni v slovenščini
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
Vsa komunikacija med ljudmi na spletu, ampak res čisto vsa, je namenjena temu, da pokažeš, da imaš daljšega od sogovornika...

Hvala lepa za tak splet, za tak internet, za tako pritlehno polje za "bojevanje" in patološko uveljavljanje svojega prav.

Bo dosti bolje, da splet ČIMPREJ ukinejo. Zakaj?

Zato, da bodo ljudje spet začeli razmišljati s svojo glavo, za opise duševnih stanj SPET začeli uporabljati besede (kaj več kot 800 besed, kolikor jih večinoma uporabljajo!), ne pa smajlijev.

In da se bodo ljudje NEHALI metat ven skozi fotografije samega sebe (sebke, selfije) na instagramu, kilogramu, fejstbukovemu in na ostalem spletnem dreku...

Ker če nekdo misli, da je res tako pameten, kot misli da je, naj konkurira za roman (ali esej) leta, ne pa, da nenehno sere po dvorišču, imenovanemu internet...



Poglej priponko 28402
ravno zato ker imamo splet se mi zdi neumestno operirati z napačnimi podatki... ne moreš za nekoda trditi, da je i.diot kot je to naredil uporabnik ob katerega sem se spotaknil potem pa postreči z informacijo ki je nič vredna kot je bila ta njegova +- 1 ura.

in če omenjeni uporabnik nebi uporabil besede id.iot bi zadevo še prebavil tako pa ne in tukaj dolžina tistega o čemer si govoril nima nič s tem
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
jaz jih prav dobro razumem in tudi zelo dobro ločim hrvate, srbe, bosance, črnogorce... se tudi potrudim da tudi z vsakim posebej govorim v njegovem jeziku, ki vsak ima nekaj posebnosti ampak od hrvata kot turist pa pričakujem meni v slovenščini

No, radio Lošinj ima, mislim da vsak dan med turistično sezono, eno uro programa v slovenščini. Kar je seveda pohvalno.

Nikakor pa ne želim, da bi imeli na ljubljanskem radiju eno uro dnevno v albanščini, pa v bosanščini, hrvaščini, srbščini, makedonščini.

Ker potem, če odštejemo glasbo, NE BOMO imeli Slovenci v lastni državi na državnem radiju niti 5 ur pograma dnevno v domačem, uradnem jeziku. :poreden::poreden::poreden:
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
ne pričakujem eno uro programa v slovenščini na radiju, pričakujem pa meni v restavraciji v slovenščini, ker je to jezik turistov, ki po številu obiskov sodijo v kategorijo "must have" pri naših sosedih
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in sad

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
A niso to malo dvojna merila? Ko greš ti dol, bi rad kaj? Da te ogovori v katerem jeziku? Vse samo ne v njegovem materinem, ki bi ga znal razumeti. Jaz vedno po slovensko oni meni nazaj po hrvaško. Ko pride sem pa mi Hrvat po hrvaško, mi je tudi vseeno. Jaz njemu nazaj po slovensko. Če se ne razumeva čisto lahko probava z drugimi jeziki ali gestami. Na koncu je važno le eno, to je DA SE RAZUMEVA. In ni treba iskati nobenih teorij zarote zadaj. Marsikateri Slovenec bolje razume hrvaško kot pa nemsko/italijansko/angleško. Pol naj pa oba mlatita tuj jezik enako dobro, pa bo sigurno večja verjetnost, da se bosta prav razumela, knede :rolleyes:

Ti imaš dvojna merila. Pred mano je človeka ogovoril v nemščini, pa je bil čeh. OK, razumem. Mene je ogovoril v hrvaščini, ker smo se tik pred naročilo pogovarjali v slovenščini. Kje točno so tukaj dvojna merila?
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Da imajo dol tako je pohvalno, pri nas bi bilo pa to grozno.

A ti sploh kdaj bereš za sabo?