A greste kaj v dol k južnim sosedom?

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.484
3.125
113
69032643_2483057108404380_5968275220102905856_n.jpg

Zgleda dober biznis, opoldne ima že skoraj 200 izdanih računov. Pa ravno en dan pred tem je odprl s.p.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
sicer ne vem kaj ima agra sejem z morjem in gostinci tam, ampak vseeno so zasoljene cene... ampak na sejmih je bilo vedno tako...

sej tale tazadn račun ni tok šokanten... pepsi 7,5€ je pa res drago!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A greste kaj v dol k južnim sosedom?

Gremo, čez en teden. Vsega pač ne bomo nesli s seboj (žal nimamo kombija), marsikaj pa... Gremo šparat. :evil:

Kdor ne špara, ni Slovenc... :aplauz:
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
sicer ne vem kaj ima agra sejem z morjem in gostinci tam, ampak vseeno so zasoljene cene... ampak na sejmih je bilo vedno tako...

sej tale tazadn račun ni tok šokanten... pepsi 7,5€ je pa res drago!
ok ne vem kaj ti gledaš ampak za pleskavico 10eur ob kateri moraš vzeti zraven še lipnjo za 1,5 eur ni glih nešokantno.... mešano meso 15 eur kaj hudiča ima gor samo prvo klaso mesa???
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pa še celi internet si na ključek dol potegni, da ti ne bo dolgčas tam brez povezave.

Zakaj toliko sovraštva do drugače mislečega? Malo se vprašaj in pojdi po strokovno pomoč (terapije).

Ker če sovražiš mene, zagotovo sovražiš še koga.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ok ne vem kaj ti gledaš ampak za pleskavico 10eur ob kateri moraš vzeti zraven še lipnjo za 1,5 eur ni glih nešokantno.... mešano meso 15 eur kaj hudiča ima gor samo prvo klaso mesa???

Nekako se ne uspete vživeti v razmišljanje teh ljudi. Jaz se v njohovo razmišljanje vživim dokaj uspešno, ker sem na otoku letno vsaj 3 mesece.

Fakt: sezona traja 60 do 75 dni in potem je zgodba za 10 mesecev spet - končana.

Če bi jaz oodajal na morju le 60 dni, strošek investicije pa bi imel enake, kot nekdo v Ljubljani (recimo kopalnica = 8000 evrov), ne bi bil pripravljen oddajati dve leti, da povrnem stroške samo za kopalnico. Je treba na račun oddajanja spiti tudi kakšno pivo...

Ker kje je še vse ostalo (pohištvo, bela tenhnika, internet, ki je tam mesečno nad 30 evrov), voda, prispevki za "slivne vode" (hudournike), pavšali za smeti...
Pa še kakšne dajatve, za katere ne vem.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.744
2.101
113
Nekako se ne uspete vživeti v razmišljanje teh ljudi. Jaz se v njohovo razmišljanje vživim dokaj uspešno, ker sem na otoku letno vsaj 3 mesece.

Fakt: sezona traja 60 do 75 dni in potem je zgodba za 10 mesecev spet - končana.

Če bi jaz oodajal na morju le 60 dni, strošek investicije pa bi imel enake, kot nekdo v Ljubljani (recimo kopalnica = 8000 evrov), ne bi bil pripravljen oddajati dve leti, da povrnem stroške samo za kopalnico. Je treba na račun oddajanja spiti tudi kakšno pivo...

Ker kje je še vse ostalo (pohištvo, bela tenhnika, internet, ki je tam mesečno nad 30 evrov), voda, prispevki za "slivne vode" (hudournike), pavšali za smeti...
Pa še kakšne dajatve, za katere ne vem.
ne vem sicer kaj ima veze pleskavica v Radgoni z razmišljanjem lastnikov... in mimogrede tudi sam oddajam dol in prekleto jasno mi je kje je meja pri kateri bom imel zasedeno in pri kateri ceni bom imel prazno... vživljanje turistov je popolnoma neumestno, v tej stvari govorijo številke in samo številke. če so se zakalkulirali naj ne pričakujejo, da bo to v nedogled reševal turist. Turist je reševal do določene meje letos pa je očitno rekel dovolj.
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Če komu ni samo za na morje še celinska ideja.Tudi ob Donavi so lepi kraji, pa nobene gneče. Osijek, Kopački rit, Vučedol ( prakultura povezane z lj. kolišlčarji),Vukovar in cene zelo zmerne,hrana pa odlična in poceni. Prenočišče z obilnim zajtrkom za dva 40 eur, pice po 30kn, zrezki 40 kn..
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ne vem sicer kaj ima veze pleskavica v Radgoni z razmišljanjem lastnikov... in mimogrede tudi sam oddajam dol in prekleto jasno mi je kje je meja pri kateri bom imel zasedeno in pri kateri ceni bom imel prazno... vživljanje turistov je popolnoma neumestno, v tej stvari govorijo številke in samo številke. če so se zakalkulirali naj ne pričakujejo, da bo to v nedogled reševal turist. Turist je reševal do določene meje letos pa je očitno rekel dovolj.

Potem pa bo šel tudi grški in španski turizem, posebno tam, kjer je kratka sezona, v franže.

Se strinjam, obstaja kalkulacija in ne gre, da (v Sloveniji/vir Finance) 37 let čakaš, da se ti povrne investicija. Pa oddajaš 11-12 mesecev, na otoku pa dva meseca.
In vmes v 37-ih letih še trikrat zamenjaš belo tehniko in še kaj drugega.

Sprejemljiva doba, da vrneš vložen kapital, je NAJVEČ 20 let.

Torej enkrat višje cene, če želiš vrniti kapital v doglednem času, ne pa dvakrat nižja, ker tako pravi kupec.
Turisti namreč pričakujejo, da bi apartma v glavni sezoni moral stati 20 evrov. V posezoni pa 12 ali 14. Malo morgen.

In tudi restavracije na otokih delajo max 60-80 dni. In potem je, logično, na otoku ribja plošča za dva 240 - 300 kun. Ne more niti biti drugače.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še to. Povprečen državljan v svoji nevednosti čedalje bolj koristi "skoke" na morje po 4 do max 9 dni.

Kar NIMA nobenega pozitivnega učinka na zdravje, na zmanjšanje stresa.

On pa seveda lažje da za 5 dni 250 - 300 evrov, kot za 20 dni 800 ali 1000 evrov.
Govorim o veliki večini, ne o tistih, ki se pohvalijo, da so za dopust pokurili 2500 - 3500 evrov in več.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Idealna dolžina dopusta (po raziskavah) je 8 - 10 dni. Namreč 8. dan (v povprečju) popolnoma pozabimo na službo, medtem ko učinek dopustovanja začne pojenjati po 10. dnevu...