3D tiskalnki

I

Izbrisan uporabnik 474

Kot rečeno, ne sekiraj se. Ko boš naslednjič printal čez ostanke, jih bo potegnilo dol. Pa pred novim printom podlago dobro očisti z IPA ali pa deterrgent in mlačna voda - toliko da razmastiš. Za prihodnjo podlago pa ti priporočam vzmetno jeklo z PEI prevleko.

Sam pa sem ravno zalaufal tole:
20210726_171503.jpg
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
No pa da se še jaz oglasim... danes sem si namislil enderja 3 pro... malo za nadgradnjo hobija pa malo za hec.

Malo prej sem naredil za test prvi print in sem zadovoljen... me pa matra kako hudiča se to pol enostavno spravi dol s podlage? :) Nekako sem tisti pla print dobil dol iz magnetne podlage, samo podlago pa ni šans da čisto spucam. A je to normalno al se bo treba lotit kakih kemikalij?
Magnetno podlogo odlepiš dol s heatbed-a potem pa ni več težko dobit stran print saj je podloga zelo gibčna.
Kar se tiče ultrabase-a tisto je šele "hudič". Jaz sem nabavil original od creality in je zelo težko printe dol dobit saj steklo ni gibljivo...
Lani junija sem preklopil na PEI sheet in mi je top. Isto je magnetna tako da jo lahko daš dol preden print odstraniš.
Jo pa pred vsakim printom obrišem z Isopropoanolom (IPA) isto kar sem počel z vsemi podlogami. Nisem pa nikoli pacal z lepilom po katerikoli...
Imajo pa zdaj tudi "upgraded" verzijo, čeprav nič ne piše kaj naj bi bilo boljše:

Imam pa doma že en nov upgrade in sicer linearna vodila za vse 3 osi gibanja... :cheer:
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Kot rečeno, ne sekiraj se. Ko boš naslednjič printal čez ostanke, jih bo potegnilo dol. Pa pred novim printom podlago dobro očisti z IPA ali pa deterrgent in mlačna voda - toliko da razmastiš. Za prihodnjo podlago pa ti priporočam vzmetno jeklo z PEI prevleko.

Sam pa sem ravno zalaufal tole:
Poglej priponko 47642
Daj prosim napiši malo o tej novi pridobitvi. Jaz imam že nakaj časa ogledenega manjšega bratca:
1628835138229.png

Trenutno je 185€ sem ga pa videl na banggodu že za 150€... To so pa res že zelo nizke cene za SLA printer.
Odlašam z nakupom samo zato ker mi ni do packanja s toksičnimi smrdečimi tekočinami... Ampak printi ki pridejo ven iz teh mašin so pa hudo dobri...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Magnetno podlogo odlepiš dol s heatbed-a potem pa ni več težko dobit stran print saj je podloga zelo gibčna.
Kar se tiče ultrabase-a tisto je šele "hudič". Jaz sem nabavil original od creality in je zelo težko printe dol dobit saj steklo ni gibljivo...
Lani junija sem preklopil na PEI sheet in mi je top. Isto je magnetna tako da jo lahko daš dol preden print odstraniš.
Jo pa pred vsakim printom obrišem z Isopropoanolom (IPA) isto kar sem počel z vsemi podlogami. Nisem pa nikoli pacal z lepilom po katerikoli...

Imam pa doma že en nov upgrade in sicer linearna vodila za vse 3 osi gibanja... :cheer:
Z ultrabase podlage odstopi samo ko se plošča ohladi. Jaz ga mam 3 ali 4 leta, niti enega problema. Tud praha nerabiš obrisat..
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Z ultrabase podlage odstopi samo ko se plošča ohladi. Jaz ga mam 3 ali 4 leta, niti enega problema. Tud praha nerabiš obrisat..
Meni PLA ni nikoli odstopil, se moral tolčt kot zmešan od strani z unim špohtlom, da sem dobil stran...
Je pa mogoče da je bil filament "kriv", da se je tako dobro prijel na podlogo. Ali pa od creality podloga ni enaka drugim "ultrabase" podlgam.
Drugače si ne znam razložit...
(Zdaj ko sem preklopil na Azurefilm PLA bom znova probal kako je s printanjem na to podlogo.)

Moje izkušnje so izključno s tole podlogo:
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
no priloženo magnetno podlago bom hitro menjal za kaj drugega... že v osnovi ni 100% enakomerna, zdaj pa ko sem jo parkrat besno malo preveč zvijal pa je... neenakomerna še malo bolj :D

najbrž bom probal s steklom (kaj takega?, ker pod imenom "ultrabase" ne najdem ničesar za 235x235)... pa tudi tistile flexible PEI heat bed je zanimiv
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
futuristic : pri meni je vsaka stvar odstopila brez problema.. Tudi večji kosi za katere sem pričakoval da bodo res zalepljeni (primerjava z originalno podlago).. filament imam jaz že od prvega dneva trčkov, super kvaliteta, enostavno za tiskanje, nisem imel potrebe po menjavi..

hermann :Čudno da ni anycubica v tej dimenziji... jaz sem našel tole.. z malo ustvarjalnosti bi tudi tole štimalo..

 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Ja jaz sem šel menjat tisto stock magnetno podlogo ravno zato, ker se povsem prilogodi heatbedu ki ni nujno raven. Ponavadi je vbočen na sredini.
Steklo to seveda 100% reši ampak izgubiš malo print površine ob straneh ker moraš imeti tiste sponke. Pa čakat da se plata ohladi tudi ni "my thing"...
PEI sheet je dovolj flexibilna, da z lahkoto dobiš dol print hkrati je pa zelo ravna in je lažje skalibrirat heatbed level...
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
futuristic :pri meni je vsaka stvar odstopila brez problema.. Tudi večji kosi za katere sem pričakoval da bodo res zalepljeni (primerjava z originalno podlago).. filament imam jaz že od prvega dneva trčkov, super kvaliteta, enostavno za tiskanje, nisem imel potrebe po menjavi..
To je res čudno ker jaz sem tudi ves čas uporablljal filament od plastike trček in sicer mat, ker je bolj "gumijast" (vsaj tako izgleda).
Sem bil zelo zadovoljen z njemu, zdja sem preklopil na Azurefilm samo zato ker Trček nima PLA+.
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz imam 300x300, mi tist centimeter od sponke ne pomeni veliko.. Ploščo sem zleveliral na začetku pa mogoče potem še 2x ko sem prestavljal tiskalnik na drugo lokacijo.. Mogoče imam srečo, mogoče je pa plošča res čudežna. Jaz jo z veseljem lahko priporočim vsakomur ker imamo samo dobre izkušnje.. Prav tako kolegi..

Jaz imam od trčka pla in petg, nisem pa probal njegovega mat filamenta.. bom vzel eno rolo naslednjič pa da vidimo koliko je razlike..

verjetno je problem v crealityu, vse ostale dejavnike sva v debati izključila..
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
evo sem pol uspel nati in naročiti creality ultrabase v pravi dimenziji... pa da vidimo kako se steklo obnese
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Mogoče si zajebal.. Jaz sem omenjal ultrabase od anycubica, futuristic z crealityem ni imel dobrih izkušenj..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.775
113
sem razumel oba... kot tudi to, da se futuristicu ne da čakat, da se zadeva ohladi :) pač probal bom pa da vidim...
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Res je, da se meni ne da čakat ampak pri tej podlogi sem čakal, da se ohladi pa je bilo isto...
PEI sheet pa snamem dol takoj ko je fertik print in potem par sekund maham po zraku, da se toliko ohladi da lahko vzamem dol print... :cheer:

Drugače pa dodatke za Enderja se ti splača kupovati na official strani od Creality. Imajo CZ skladišče in free shipping. Dobiš s hitro pošto v parih dneh...
Je pa v komentarjih na tej strani precej takih, ki jamrajo da morejo dobiti dol printa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann