3D tiskalnki

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pa dela ta bambus? (poznam tehnično superiornost, nisem pa spremljal skupnosti okoli tega ali je res kar obljubljajo)

Jst sem na prusi i3 od skoraj samega začetka pa sem zagonil za dva tega bambusa upgradanja v 10 letih. Sedaj z novitetami, recimo radarsko oz. lidarsko tehniko niveliranja mize, pa AI zaznavanjem defektov med printi, bi spet moral iti stopnjo višje kar je spet vsaj 500 eur, ampak me počasi mineva zagnanost. Če sem včasih z veseljem sledil novitetam in zagonil nešteto ur za modifikacije, sem sedaj že malo okorel pa bi rad samo da printa, jbg! :valjamse:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Tole mi zgleda, še zmeraj bolj industrijsko.... res pa da nimajo tistih barvnih "mešalcev" za igrače.

1699642083765.png
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Pa sem opazil, da praktično vsi 3d print youtuberji že kar nekaj časa printajo samo še s Bambu Lab printerji.
In pogosto omenijo, da tudi po večih mesecih uporabe niso imeli nobenih težav... Pa tudi na fb grupah ni nekih pritožb, niti na twiterju.
V bistvu jih vsi samo hvalijo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Pa sem opazil, da praktično vsi 3d print youtuberji že kar nekaj časa printajo samo še s Bambu Lab printerji.
In pogosto omenijo, da tudi po večih mesecih uporabe niso imeli nobenih težav... Pa tudi na fb grupah ni nekih pritožb, niti na twiterju.
V bistvu jih vsi samo hvalijo...
Na redditu kar serjejo... samo, tistemu ki dela bo tiho. Če pa kakšen majhen procent kaj heca, se pa kr zna zgodit da taki grejo potem srat.

Plus, za veliko ljudi je tale bambu prvi printer sploh, da se zgodi nadpovrečno veliko napak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Na redditu kar serjejo... samo, tistemu ki dela bo tiho. Če pa kakšen majhen procent kaj heca, se pa kr zna zgodit da taki grejo potem srat.

Plus, za veliko ljudi je tale bambu prvi printer sploh, da se zgodi nadpovrečno veliko napak.

Ja sej tole me zanima. Enostavno je prelepo da bi bilo res, sploh če si že dalj časa v 3d print sceni. Obljubljajo pa ravno rešitve, ki rešujejo te "senior" probleme. Pa cena koneckoncev je ugodna če vse deluje kot mora.

Začetnik si kupi nek "prusa/whatever klon" in potem vrže v smeti ali pa izgublja desetine ur (in $ modifikacij) s tem ko ima neuspešne printe in se na tem uči.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Creality K1 je celih 405€ na geekbuying. Samo ta je imel pa sploh slabe prve reviewe...
Screenshot_2023-11-10-22-17-03-316_com.geekbuy.geekbuying.jpg
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Bambu lab P1S se pa nič kaj ne ceni...
Jaz sem že tako naveličan konstantnega šravfanja mojih 2 printerjev, da bom v kratkem verjetno nabavil P1S.
(V 14dneh sta mi dva CHC hotenda crknila...)
Da se neham jajcat s 1001 modifikacijo in ga lahko uporabljam kot navaden kos elektronike... Klik in dela...
Na koncu zgleda vsi pridemo do te faze :D

Moj ender tudi miruje že dolgo, ker se mi ne da več tweakat stalno nekaj...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Moj ender je ves zjahan pa zapuščen. Na dva mesca približno, ko kak bolj tehničen kos nujno nucam, parkat zakolnem pa nekako tisto ven spljunem.

Jurja za takega "ki dela" pa tudi ne dam.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Btw, kaj pa kak resin printer? Ma kdo?
Nimam ker moraš delat s:
- tekočino ki zelo smrdi
- je izjemno strupena
- moraš delati v nitrilnih rokavicah in z dobro masko + očala
- na vsak print moraš dodat en kup supportov
- pazit moraš, da vedno delaš votle modele, da tekočina ne ostane v notranjosti modela, ker če bo kdaj stekla ven bo sranje
- rabiš ogromno isopropanola ker moraš vsak print temeljito sprat z isopropanolom (ki ga moraš slej kot prej nekam "deponirat")
- potem moraš še strdit smolo z UV svetlobo, torej rabiš še UV komoro
- potem moraš pa še enege po enega ostranit vseh miljon supportov in pobrusit stike da ni grdo

V glavnem jaz imam veliko raje FDM, kjer samo sprintaš in uporabiš. :zmaga:
Res da ne moreš doseči enakih detajlov kot s SLA, ampak je pa veliko manj dela in smradu...
 
Nazadnje urejeno:

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ja, sej kakor gledam imas tud water washable resin...

Pa tud naj ne bi blo vec tolk strupeno kao kot na zacetku...

Razmisljam, da si nabavim enga zdej... Pa me sam tko zanima, ce je kdo sprobal slucajno...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
ksz..

Bambu Lab ima black friday akcijo:

P1S z AMS: 900€
P1S brez AMS: 660€
P1P brez AMS: 600€
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Ko se vsi nad bambujem naslajajo... se mi zdi, da so tile naredili res napol industrijsko zadevo.

 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ko se vsi nad bambujem naslajajo... se mi zdi, da so tile naredili res napol industrijsko zadevo.

Ta tip še ni skritiziral nobene reči, ki jo je dobil zastonj...
Poglej malo "bambu vs qidi reddit"; nisem našel pozitivnega mnenja...
Je pa tako kot pri vsaki stvari, vedno so najbolj glasni tisti, ki imajo slabe izkušanje...