32-bit vs. 64 bit sistem

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sem malo opazoval zdaj in je daaaleč največ aktivnosti s pagefilom. Rešitev? Ga zmanjšat?

Spreminjanje velikosti pagefila nima nobenega vpliva na paging. Odpraviti moraš vzrok: kupi več RAMa
tongue-1.gif

Če pa nikoli ne pride do konca, več kot 2,5 GB se sploh ne spomnim, da bi mi porabilo. Kaj dela s preostalim?

Če ne bo pa pač treba vrečt 40€ ven za 2x4GB.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imaš pa 4GB RAMa? To je potem čudno, da je dobra polovica zasedena pa že swapa.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Našel sem možnega krivca: integrirana grafika!

Na matični imam ATI Radeon 4250 in v CPU-Z piše: dedicated memory 256 MB. Ker mi winsi pišejo, da je na voljo 3,25GB sem predvideval, da ima teh 256 MB lastnih in ne porablja RAM-a (iger ali kaj drugega grafično požrešnega ne uporabljam). Zdaj pa gledam pod device manager:

Dedicated video memory: 256 MB, Shared system memory: 1407 MB.

Če odštejem od 4GB 1400, pa sem na 2600, na 'maximumu' kar sem kdaj dosegel. Torej si grafika že 'vnaprej' vzame dela RAM-a, tudi če ga ne rabi?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Če ne igraš iger (pa tudi če bi jih je ta grafična zanič) spucaj v BIOSu (no pri bolj naprednih lahko to že v Catalyst centru nastaviš) RAM na grafično na minimum.

Sicer shared pomeni da si deli RAM s sistemom, ampak se ni za zanašat na to da sistem prav deluje oz. da so driverji OK.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sem malo opazoval zdaj in je daaaleč največ aktivnosti s pagefilom. Rešitev? Ga zmanjšat?
Kateri proces ti pa piše v pagefile? To imaš tudi navedeno. Mogoče bi bilo dobro spremeniti nastavitve tega programa, da ne dela stvari v ozadju. Oziroma ga celo odstraniti s comp.

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Dedicated video memory: 256 MB, Shared system memory: 1407 MB.

Če odštejem od 4GB 1400, pa sem na 2600, na 'maximumu' kar sem kdaj dosegel. Torej si grafika že 'vnaprej' vzame dela RAM-a, tudi če ga ne rabi?
Ja, ampak to ni to. Sicer nastavi, da naj ti grafična avtomatsko ravna s pomnilnikom. Drugače pa pojdi na Device Manager | View | Resources by connection - Glej Memory. In hex kalkulator v roke.

Sicer pa imaš pod Resource Monitor tudi lep prikaz porabe Memory. Koliko imaš napisano pod hardware reserved?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hardware reserved 769 mb, in use 1801 mb, modified 59 mb, standby 1384 mb, free 92 mb.

Kaj je s standby-em?

Sicer pa če bi grafična dejansko rezervirala del RAM-a, bi potem to moralo pisat (namesto 3,25 GB usable bi moralo pisat recimo 2,7 GB usable)?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
''Ja, ampak to ni to. Sicer nastavi, da naj ti grafična avtomatsko ravna s pomnilnikom. Drugače pa pojdi na Device Manager | View | Resources by connection - Glej Memory. In hex kalkulator v roke.''

Ne najdem grafike, verjetno je en izmed System board zapisov, ker ni ločena.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Standby memory je spomin v čakanju, ki so ga pred kratkim uporabljale aplikacije, ampak je vseeno na voljo, če ga rabijo druge aplikacije. Recimo neki delaš v powerpointu, shraniš in zapreš program. Aktivni spomin PP bo postal standby. Ko ga čez 10min spet zaženeš, bo zagon veliko hitrejši, kot če bi zagnal sveže. PP bo uporabil podatke v pomnilniku, namesto da nalaga iz trdega diska (če so seveda še tam).

To je res posplošeno...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Vraga, nikjer v BIOSu in v control centru ni nastavitve za pomnilnik od grafične...

Te stvari se navadno dajo spreminjati tudi v uradno priloženih aplikacijah od gonilnikov za grafično (Intelove integrirane vem da imajo to opcijo, za ostale ne bi vedel).