3 krat TV

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Ja, ce bi pa ti imel kaj pojma, bi znal tudi stvari arguentirat. Bom pocakal, mogoce ti bo ratalo dva stavka skupaj spravit zakaj stvari ne bi drzale. Jst sm jih sprobal v praksi. Ti pa zgleda da si g________________.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem že dovolj napisal, na netu je pa tudi dovolj materiala, da se lahko informiraš.

Debilnosti sem pa nehal popravljat, ker enim preprosto ne prebije.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tvoj posiz teme o lcd o akterem se kregata- verjetno zakaj ni izbira omenjenih modelov dobra.

tista tema je hudo predolga, da bi sploh pogledal.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Sej sploh ni blo kreganja, jst sm svoja razmisljanja samo objavil tle, alecki al kdo ze pa neki brezveze odpisal nazaj, Da bi pa misli vklopil pa zgleda ne gre. Poanta je v temu, da starejse plazme, danes ranga do 800Eu imajo res. 1024:768. HD vsebine pa se pricnejo pri 1280:720. Torej taka plazma prikaze to po visini OK, ker 720 gre v 768. Vertikalno pa ne gre 1280 v 1024. In TV, verjetno odbisno od znamke mora te sklepat neke kompromise. Ozat, rezat, ... sliko karkoli ze. Ne bo pa nikoli to ta prava HD. In tudi tv signal, ki ga bos prejemal in bo v razmerju 9:16, se pravi s crnimi robovi spodaj in zgoraj znajo imet tej TVji probleme z lepim prikazovanjem. Razen ce ti je vseeno ce gledas zabuhle frise na TVju. Moj nasvet je da raje kupis Panasonic 42 col za 900Eu FullHD, kot pa Panasonica za 700Eu in mupise HD Ready, kar je po moje vsaj malo zavajanje.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ah....pa te je spravil še enkrat ta bullshit pisat.

Priporočam ti da pišeš vsem proizvajalcem HDredy zaslonov in jim pojasniš, kakšni debili so, ker so po tvoje katastrofalno zajebali vse po spisku....

Kako hudiča kdo kupi kaj takeg.
bonk.gif


Jao, daj vsaj mal preglej ločljivosti, standarde in kaj se zgodi v različnih primerih.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Pa napisi no, kako spravis 1280 v 1024. Ne vem kaj hoces povedat, bi rad mene naredil za bedaka al kaj? Razlozi in lahko debatiramo. Nikjer nisem napisal da tako je. Morda sm pa kaj spregledal in se pustim z veseljem razsvetlit. Do takrat pa zaupam mojim ocem, kar so vidle in zdravi pameti. Lahko pa greva s pc-em v stacuno in se igrava kaj in kako:).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
To ni to in pika. Je (bila) rešitev ampak nikakor ne dobra. Sem tudi že lep čas mnenja, da če se le da se teh variant več ne kupuje.

Se morda spomniš zadovoljstva kupcev ob odprtju ene od trgovskih verig? ... res pa so bile takrat ločljivosti še majše od zgoraj navedenih.
So se ti zasloni v preteklosti dobro prodajali a jim je odzvonilo. Če se tega proizvajalci nebi zavedali bi bili še vedno v proizvodnji... Verjetno niso iz dobrosrčnosti do nas zamenjali proizvodnjih linij in plačevali razvojnega oddelka. ?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
omfg no...saj še sma ne veš kaj bi rad, zato se pa že v LCD temi sploh nisem odzval na tvoje klobase.

Zgleda da ne poznaš ne HDTV standardov, kaj pomeni ločljivost, pixelmapping, TV signalov, katere gledaš ipd ipd...

Ubistvu mu hočeš uturit FHD TV, da bo pol pridobil kaj? Da bo gledal 720x576 SDTV? Se zavedaš kolk pretvorbe je potrebno iz 1080p display-a na 720x576????

Edino pri čemur bi tvoje trditve (seveda, če se miljonkrat preoblikujejo in jih napiše eden, kateri ve o čem govori) držale vodo je pri 1:1 pixelmappingu, kateri je pa težaven le pri recimo 50" plazmah in tudi starih LCDjih, kateri imajo ločljivost 1366x768, izguba ob uporabi 1:1 pixelmappinga je 6 vertikalnih vrstic, ker jih PC ne zna oddat, pa še to le ob uporabi 1:1 pixelmappinga, kar pa marsikdo sploh ne ve kaj je ipd.

Uglavnem....point je, da to kar pišeš je totalen bulshit pri gledanju TVja, tudi HDTVja in ta tvoj "problem" se ne nanaša samo na plazme kot si pisal ampak v enaki meri tudi na LCDje.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Ravnokar si dokazal da nisi sposoben ali brat ali razumetali da se preprosto delas neumnega. Razlozi mi z vsemi tvojimi pixelmappingi in kaj jst vem se vse, kako spravis 1280 v 1024. Lahko pa poskusis z matematiko.

Pa ne mi govorit o tv signalu. Ce nisi se doumel se pogovarjamo o HD vsebinah. Slika na TV je pa seveda se dodatna slabost. Zgleda da se je treba spustit skoraj na nivo otroka, da bos mogoce zastopil.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
And on and on... A si sploh zastopil poanto ojega pisanja. Se enkrat: kako naj gledam HD program 1280:720 na plazmi 1024:768. Na tvojih linkih no odgovora.

P.s. da se razumemo da se gledat, ka pa gledas je druga stvar. Raje HD Ready LCD ki ima 1368:788 al kokrkoli ze kot pa low cost plazmo. Over and out. Prsparaj si cajt men se ne da vec ukvarjaz s tem. Tisti ko hoce razumet bo, tisti ki hoce gonit svojo pa naj jo. Stvar se je zacela samo z enostavnim nasvetom, naj ljudje raje razmislijo pred nakupom taksne plasme. Tvoje pametovanje pa ni se nic dodalo vsemu skupaj.
Pozdrav!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa dej gumpec dojemi že, da če ni 1:1 potem se vedno uporablja overscan/underscan.

Če TV to dober zna je za končnega uporabnika en k**** vseen.

Maš ti doma za vsako ločljivost en TV?
bonk.gif
Na mojih linkih so vsi odgovori, sam povezat jih je treba, pa sem mislil, da je dvomestni IQ dost pa zgleda ne.

PS. Na 1024/768 plazmi se BP gleda tudi 1080p....čudež kajne?
hysterical-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da vaju mal umirim in povzamem.

ene plazme oz eni tv so res nekoč imel ene resolucije, ki som bile pc ok, tv pa ne. in potem je bilo rezanje, robovi ali raztegnjene face.

to mi je jasno. se pravi najprej poberem kaj je hd redy v cifrah in kaj full hd in potem to primerjam s panelom. ali ne?

enkrat sem poslušal enega prijatelja, ki je stranki svetoval, d ane rabi samsunga z digitalnim tunerjem, ker to pri nas ni in ne bo uporabno. verjetno ej bila zadaj povezava mpeg2 in mpeg4 zgodba.

danes ko ga vprašam mi reče 52pfl9703d zate po dobri ceni. vse je to ok, sam a jest to rabim za 2k, če je nekaj drugega dovolj ok za 1k pa še rxv 2700 zraven.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Ali rabiš točno tega Philipsa z vrha trenutne podube ali je za tvoj občutekob sliki morda boljša plasma si boš moral sam razjasnit. Glede na to da je 1080i/p ločljivost, ki postaja standard v praksi je pomoje nakup TV s to resolucijo že nekaj časa smiselen.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
meni je plazma bolj všeč. philips nima plazme 52, samsung tudi ne in mislim, da panasonic tudi ne.

FHD je smiselen, ne glede na standard, če imaš kaj gledat. lastovka verjetno ne bo nikoli to ponujala. filmov pa razen dvix, kak dvd mogoče tudi nimam. nisem filmofil in mi je televizija zaradi otroka in žene nujno zlo. sam je ne rabim.

ampak ne bi pa spet kupoval nekaj slabega in bednega zarad 1k razlike v ceni. 1k, ki ga zagoniš kot bi rekel keks ko rihtaš hišo. je pa neumno zagonit ga za nekaj, kar ne rabiš.

komplicirano.
ko sem gledal eno ob drugi 5, 7 in 9 sem videl koliko odstopa 9 od 5 in 7. zame vredna razlika v ceni. nisme pa imel zraven palzme recimo. najbolje bi bilo, da bi si domov prinesel in gledal, sam komu se da s tem hecat.