Kateri 3D TV kupiti?

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
letošnji prežvečijo vse trenutne standarde, tudi hevc (le tega je že lanska f9000).

in ravno to je point one connecta - čez 5 let, ko/če se bo zamenjal standard (v npr DVBH), se enostavno zamenja cel box, ki vključuje še celoten procesorski del = praktično cel HW in SW laufa preko one connecta
Cez pet let zamenjas tv in to je to... nevem zakaj folk ne dojame da se tvjev vec ne kupuje za 20 let...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
lahko zaradi mene že naslednje leto zamenjaš one connect. in ni point v temu kdaj ampak kaj dobiš s tem...

ti dam primer par primerov:
koliko lanskih modelov podpira usb 3.0?
koliko lanskih tv podpira hevc?
podpira že kateri tv 802.11AF standrad? glede na to da še AC večina ne vgrajuje...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Seveda ne, ker samo Lgje vidiš.

Samsungi, po besedah Makyja, že letos podpirajo HEVC. Ne vidim razloga, zakaj ne bi podpirali tudi v prigodnje...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Seveda ne, ker samo Lgje vidiš.

Samsungi, po besedah Makyja, že letos podpirajo HEVC. Ne vidim razloga, zakaj ne bi podpirali tudi v prigodnje...
Vprašanje je bilo, kateri podpirajo HEVC in USB 3.0. Pa ne najdem nobenega Samsunga, pa tudi ne Philipsa, samo LG in Panasonic.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Vprašanje je bilo moje in je bilo namenjeno Makyju.
In je tudi odgovoril.
Jaz sem ti pa tudi.
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A ni cela tema brezveze, a sploh pride kaj ven v 3D, pa da to ni posilstvo filma?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Modeli 2014, ki podpirajo: 4k, USB3.0, HEVC

https://geizhals.at/?cat=tvlcd...Ultra+HD#xf_top
Zanimivo, da med njimi ni nobenega Samsunga.
ker pri nekaterih ne pišejo nekaj kar je samoumevno da 4K tv podpira... to da se uporablja geizhals za orodje za primerjavo je pa tudi zmagovalno...
rolleyes-1.gif


še bolj pomembno je da pa tudi brat ne znaš. vprašanje je bilo koliko 2013 modelov (lanskih) podpira usb 3.0 in HEVC.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
A ni cela tema brezveze, a sploh pride kaj ven v 3D, pa da to ni posilstvo filma?

Pravih 3D filmov je zelo malo. Spodaj na linku imaš seznam, kjer so ločeni na "pravi" 3D (snemano s stereo kamerami) in "fake" 3D (navadno 2D snemanje in konvertanje v 3D v postprodukciji). Opaziš lahko tudi, da je večino pravih 3D filmov risank - animirane zadeve je namreč zelo trivialno pretvoriti v (pravi) 3D, saj je že v osnovi vse v 3D (modeli ipd.).

http://realorfake3d.com/