Lcd tv za upokojenca

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
Ne kompliciraj, vzemi nekaj s petletno garancijo.
Ne daj več kot 10€/".
To ti naj bo limit. Če ne bosta zadovoljna, jima kupi crt na bolhi.
In ja vzemi cimvecjo kar se spraviš v omaro. Ko se bo pri meni pri okoli 55" ustavilo, bom tv dal na drugo steno, tja pa neke police ali kjaj podobnega
Bo pač tv na steni, kjer so sedaj slike itd...
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik Natko pravi:
Za starša, ki sta stara 70 let kupujem lcd tv. Potrebujem osnovni tv sprejemnik velikosti do 43', ki bo imel dobro in čisto sliko in čim daljši garancijski rok. 3D -ja in podobnih zadev ne potrebujeta.
Gledal sem ta dva:
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-tesla-42s306bf
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-philips-43pfs5301

Kaj bi kupili vi?
Vedno me stisne pri srcu, ko berem, kakšen TV bi "otroci" kupili za svoje starše. Ne zavedajo se tega, da ravno starši potrebujejo TV z najboljšim prikazom slike, z dobrim zvokom, s čim večjo diagonalo, brez raznih nezaželjenih motečih efektov, kar je pogoj, da ne pride do hitrega utrujenja oči, glavobola, pa še čas gledanja bi si lahko precej podaljšali.
Ponavadi se izgovarjajo na stare omare, ki ne dovoljujejo večje diagonale. Ne pomislijo pa tega, da bodo te omare zdržale še najmanj 100 let in se jim lahko zgodi, da ko bodo starejši, da bodo tudi njihovi otroci za njih kupili nekaj, kar bo šlo v to omaro.
Tudi jaz sem upokojenec, star preko 70 in nov TV bom kupil kar sam. Lani so stare omare letele na odpad. Sedaj imam nekaj začasnega diagonala 65", dokler se cene OLEDov ne normalizirajo. Potem pa OLED 65-70"

Brez skrbi. Za starša bom kupil dobro zadevo. Seveda pa se gre lahko tudi v ekstreme, ki jih omenjaš ti. To pa nikoli ni dobro. Če karikiram bi se potem vsi vozili v Hummerjih (ker je menda varen avto), kolo za rekreativno vožnjo pod 5000€ bi bil brezvezen nakup ipd. Vsekakor pa bom staršema kupil best buy zadevo - žal pa nimata tako velike stene kot jo imaš ti. Tja gor gre pač tv do 95 cm širine, morebiti 97 cm.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
Če bi do staršev res bil tak dobri mož, potem ne bi se sedaj gledala crt

Tudi če je bil.29" je bila to tablica v primerjavi z 42. Pa tudi po drugih karakteristikah. Razen v življenju ali dobi pa se zna zgoditi da bo crt
nesel vse po spisku.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Ja pa jade...moja babi ni ločila slike med hd in full hd. Večini starejšim tudi ni to pomembno.
Glede utrujanja oči in glavobolov pa nakladaš u tri prazne. Glede zvoka pa, večina normalnim je vseeno od kje je zvok, pa čeprav pride iz tvja kjer je vse za en drek pri vseh tvjih. Za dober zvok rabiš zunanje zvočnike z recieverjem.
Če bi ti vrgel v smeti, še ne pomeni, da bi drugi radi omare vrgli stran. Pa če jih zamenjaš, moraš nove kupiti.
Ja verjamem, da tvoja babica ni ločila slike med HD in FHD, ker tudi domnevam, da ste pri hiši imeli vedno TV nižjega cenovnega razreda z nizkim kontrastnim razmerjem, ozkim barvnim spektrom, verjetno diagonalo 37" na 4m razdalje, s cvetenjem slike, z zatikanjem pri hitri gibljivosti, s slabimi podnapisi.... Verjamem, da babica ni imela kaj dosti veselja gledati tako sliko. Sicer pa moja babica je bila še na slabšem. Ona ni nikdar gledala televizije, pa tudi večina mojih sovrstnikov ne gledajo več televizije.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Dej nehi nakladat bpfc. Po moje sploh nisi star, kakor praviš...
1.) Današnji TV nižjega ranga ima boljšo sliko kot kakšni lcdji srednjega razreda iz pred parih let
2.) Nizkega kontrastnega razmerja dandanes ni več, imaš pa še boljše dandanes, ampak tako bo vedno.
3.) Ozki barvni speketer? Če ima HDMI kabel??? PA bolje da si tiho!
4.) Cvetenje slike? Kaj sploh je to?
5.) Zatikanja pri hitrih slikah ni nikoli, to je odvisno od tvojega signala ali stb-ja oz. karkoli drugega. Pri boljših TVjih je manj razmazana to je pa to. PA še to je iz leto v leto boljše pri slabših TVjih.
6.) Slabi podnapisi? A dej no, ena stvar je samo in to je možnost nastavljanja velikosti podnapisov.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik Natko pravi:
Brez skrbi. Za starša bom kupil dobro zadevo. Seveda pa se gre lahko tudi v ekstreme, ki jih omenjaš ti. To pa nikoli ni dobro. Če karikiram bi se potem vsi vozili v Hummerjih (ker je menda varen avto), kolo za rekreativno vožnjo pod 5000€ bi bil brezvezen nakup ipd. Vsekakor pa bom staršema kupil best buy zadevo - žal pa nimata tako velike stene kot jo imaš ti. Tja gor gre pač tv do 95 cm širine, morebiti 97 cm.
Ja glede na to, kar si zgoraj gledal, nimam ravno takega občutka. TVeji katerega koli proizvajalca z oznako 5xxx, ali celo nižje, so najslabši, vstopni modeli z najnižjim kontrastnim razmerjem, 6xxx so že nekoliko boljši. Dobra zadeva se začne s 7xxx.