kateri TV - gledanje 3 m stran

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
...pa v trgovini prikazujejo s "PlavegaŽarka" predvajalnika zgoščenk oh in sploh Demo na izložbenih "TV-jih" ... Neke vrste "induced" samohipnoza pred nakupom, pol pa doma priklop na "anteno" in samozanikovanje slabše slike (tudi če je HD na DVB-T) ... :norec: ...
in samohvaljenje vseh software bombončkov, ki jih redko kdo rabi ... pa je šel keš iz bodočnosti (na obroke) iz žepa :evil: ...
No za poročila gledat je Ok :valjamse: in pa z leti se ti ne da več zezat več kot on/off in menjaj kanal med reklamami :zardelalter: ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
Pozabil si se na 3D televizorje. Kako doslo, tako proslo.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Torej, kupuje se lcd televizor, sel bi nekje do 120cm diagonale. Lcd bi uporabljal občasno na hrvaškem, v sloveniji pa uporabljam operaterja t2. Želja je, da bi uporabil tv2go aplikacijo na androidu. Ker je zelo malo modelov do cca 400eur, sem prišel na idejo da bi lahko kupil lcd brez androida in dokupil xiaomi box s. Kaj menite, je box enakovreden sistemom, ki so že naloženi v sam televizor?

Hvala in lp.
 
Torej, kupuje se lcd televizor, sel bi nekje do 120cm diagonale. Lcd bi uporabljal občasno na hrvaškem, v sloveniji pa uporabljam operaterja t2. Želja je, da bi uporabil tv2go aplikacijo na androidu. Ker je zelo malo modelov do cca 400eur, sem prišel na idejo da bi lahko kupil lcd brez androida in dokupil xiaomi box s. Kaj menite, je box enakovreden sistemom, ki so že naloženi v sam televizor?

Hvala in lp.


po moje boš več dobil z xaomijem. Sam mam zidoo ja pa maš svašta zadev gor, tud snemaš lahk. Pa sm zihr da bo škatla zmogljivejša kt TV
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Dobro, pol kupim neko priznano firmo ala lg, samsung ali philips in samo dokupim tv box. To bo najcenejša opcija pol.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
T2 go je aplikacija za zaslone na dotik in je kr mučno upravljanje na android boxu. Tista android Tv aplikacija t2 ti pa na hrvaškem ne bo delovala. Ena od možnosti je castanje iz mobilne naprave na TV ali na box (v bistvu je telefon samo daljinec, kjer izbiraš programe, itd). Bo pomoje boljš kot aplikacija na boxu.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Kako je pa izgleda castanje, ali moram imeti kakšen poseben gsm. Oziroma kaj sploh rabim.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Recimo mibox s in gsm imaš na istem wifi, na gsm gledaš TV na aplikaciji T2go. Klikneš ikono zgoraj desno in ti pokaže naprave v mreži. Klikneš na željeno napravo ( v tem primeru mibox s) in vojla, tisto kar gledaš na gsm je na tv. Nato lahko na gsm zapustiš aplikacijo in delaš kej drugega na njem. Če hočeš recimo spremeniti program, pa moraš spet v t2go in tam program spremeniti. Pa google home aplikacijo si na gsm namestiš in tam nastaviš mibox pod naprave. Nekateri televizorji imajo že to vgrajeno.

recimo en video kak to zgleda

 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Pozabil sem omeniti, da v hiši ni wifija. Torej le gsm mobilne podatke in hotspot ki ga oddajam z gsmom. Imam 7gb podatkov v tujini....to se pol hitro skuri a ne
 
T2 go je aplikacija za zaslone na dotik in je kr mučno upravljanje na android boxu. Tista android Tv aplikacija t2 ti pa na hrvaškem ne bo delovala. Ena od možnosti je castanje iz mobilne naprave na TV ali na box (v bistvu je telefon samo daljinec, kjer izbiraš programe, itd). Bo pomoje boljš kot aplikacija na boxu.


nisem laufal t2 aplikacije z gugla stora, amapk tisto njihovo znotraj horizonta. Upravlja se isto kot na kompu. Stvar laufa okej, sam če nimajo neta bo kriza
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kaj rabiš to samo za dopust al za dlje cajta..
Jest bi se bolj bal. da ti nove opreme ne odnesejo iz vikenda, ko te ni (vlomilci) in nebi kupoval najnovejše robe. Če si bolj poredko tam in ne preveč dolgo, bi jest nabavil (če nisi v kaki luknji) sobno anteno z ojačevalcem in DVB-T dekoder ter rabljeno starejšo TV. Ker če je preobremenjen GSM tower/repeater, ti bo ravno zvečer vse trokiralo! ¶

4G uporabiš samo za stvari, ki jih moraš nujno takoj pogledat "na daljavo", če nočes metat stalno keša za one "paketke" ali postavljat Sat opremo ... lahko pa se tudi motim :fredi: pri takem nasvetu ...
------------------------------------
" Imel promet.nesrečo na inf.avtocesti ... komp se je vsul ... " :bonk:
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Ma v bistvu sem ravno kupil neko stanovanje na hrvaškem, in iščem opcije kako bi prišel tudi do slovenskih kanalov. Uporabljalo se bo skozi celo leto, ne ravno vsak vikend, vsak drug pa zagotovo...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Da si malo izposodim temo.
Ali ve kdo in mi lahko pomaga? Na LG sem imel priklopljen soundbar preko hdmi in je prav lepo delalo, da se je soundbar vklopil in izklopil istočasno s TV. Sedaj pa sem kupil Philips-a in se soundbar samo izklopi istočasno, vklopi pa ne. Soundbar moram vklopiti ročno. Ali je kje kakšna nastavitev ali kaj, da bi delal vklip/izklop istočasno s TV.
Hvala