3 krat TV

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
rabim nasvet, informacijo kaj kupiti.

kupujem tri tv za katere bom opisal parametre, ki jih vem. rabim nasvete, ne toliko o modelih, pač pa karakteristikah

1. gledal se bo z max 3m, priključen na kabelsko (telemach) ali ip televizijo (siol oz t2)
2. gledal se bo s 3-4m, priključen na lastovko, verjetno nikoli kaj drugega
3. gledal se bo s 4,3-5m isto alstovka, verjetno nič drugega

na zadnejga bo šel gor kak dvd, oz blue ray predvajalnik, laptop recimo, pa kak surround sistem. drugi ima opcijo starega video aparata, prvi ne bom imel verjetno nobenih perifernih naprav

rabim hd ready ali full hd, rabim mpeg4 ali je vseeno, rabim 100hz ali ne, ter kake diagonale.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
jaz bi ti predlagal da te tri osebke vpraša koliko so prpravljeni dati za TV, ter potem poiščeš najboljše v tistem cenovnem rangu.

Glede na nezahtevnost uporabnikov, bo verjetno zadostovala diagonala 95 cm oz. 39 inčev.

Pri zadnjem pa bo verjetno boljše 42 ali čez.

Kaj kupit? Pri kakem Philipsu model 7xxx v povprečju ne boš nič zgrešil, da pa se jih dobiti pod 1.000 EUR po kosu.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
še enkrat
ne zanimajo me modeli kot modeli. zanima me kaj rabim, da bo rešen problem tv.

za zadnjega mi priporočajo 52 recimo, všeč mi je serija 9 in verjetno vo vse philips 7 in 9, ali panasonic plazma.

samo me zanima
diagonale
mpeg 4 da ne glede na priključek
dvb t ali c

a 100Hz ali ne, me ne zanima, ker če je denar je 100 če ne pač ni. svetilnost in kontrasti me tudi ne zanima.

vse kupujem jaz, smao da sta dva na eni lokaciji, trtji na drugi. paket pa zaradi ugodnosti in ker so vsi trije začeli nagajti.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
ne pričakuj nekega nasveta katerega bi se lahko držal kot pijanec plota


za trenutno rabo (SD signal) in razdaljo gledanja je dost 42" 720p. Ampak bo kmalu premalo. Za blu raj pa obvezno 1080p. Ampak ko bodo predvajalniki 50-80€ bo ob vsakem ekranu.. Aparat je do konca življenske dobe enak. Pri današnjem razvoju se tega, da si se mal (preveč) zaletu še kako hitro zaveš.

Kar je pod 46" in 1080p nima smisla kupovt neglede na današnje signale. Optimum za HD je 52"+. Dobro si poglaj shemo, ki je linkana zgoraj.
Noben ne more šlogat kaj bo Lastovka oddajala čez par let. Imajo dost pasovne širine na razpolago za 1080i/p HD? Če ni variante kabel definitivno rabiš DVB-T mpeg4 (v TV ali posebaj), da boš lahko digitalno prizemno spremljal. Če bo kabel DVB-C spet tako ali drugače.

TV-ja dost velikga za HD gledat na tvojih razdaljah ni. Bo pa HD tako ali drugače prišel na vse ekrane. Misliš čez 2-3 leti vse ekrane menjat. Mislim da ne. Kaj bo naredil Siol na bakru? Kaj boš sploh lahko dobil na svoji lokaciji. Bo možnost optike ali baker.

sam bi kupil enega za drugim v razmaku kakega (pol) leta - nekaj podobnega sicer tudi počnem ampak zahteve glede na izkušnjo so skozi večje in trenutno je šla zadeva na hold. Za glavni ekran (rotacija za leto star 46" 1080p - bo šel v spalnico kjer je sedaj 32"), ki se bo gledal z razdalje cca 2.5 m bom počakal magari še 2 leti na nekaj okoli 65" primerno mojemu proračunu...

sam 100Hz napram 50 ne opazim razen če sta aparat drug ob drugem
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
1. Panasonic TH-37PX80 650 €
2. Panasonic TH-37PX80 ali 42PX80 800 €
3. Panasonic TH-42PX80 ali pa 46PZ80 če je keš (1350 €) ali pa TH-46PX8 za 1100€.

FHD pri nobenem od teh ne rabiš, tudi pri tretjem ne ampak...če je že pa naj bo, ostale lastnosti so pa itak na nivoju.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
FHD je verjetno full HD?.
teli panasonici so OK. denar je merilo, ampak v irgi je 52pfl9703d za 3k.

zato sprašujem kaj. kere gor s eve, d aje meja denarnica. na dol pa potreba. raje 1400+1600 za druge zadeve, kot 3k za tv.

za 1600 pa surround, ali pa del sedežne.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kabel ni avrianta
siol in optika vprašanje. je treba centralo še narest. mogoče čez nekaj let. po zraku ne bi nič lovil, zato imam lastovko, kjer je vse kar rabim. sma ne vem a za lastovko rabim dvb c ali ne. so oni kabelska, ali ne. pravijo, da so zračna akbelska, a na en sprejemnik, gre en tv oz en kanal. kabelska drugače fura nabor več kanalov na enkrat kolikor vem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja če je meja taka pa napiši....

Pol si pa kupi saj enga kralja TVjev, to je Pioneer 5090....jebeštrga pa 2 cole več, ostal keš pa še v malo sounda.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in kaj dobim s kraljem

načeloma mi je tv metanje denarja, ker ga redko gledam. ne bi pa rad vsake dve leti menjal. zato raje sedaj več.

meril sem dnevno in max razdalja je 5m. kaka diagonala je dovolj, če malce slabše vidim.

vsi mi priporočajo 52, 50 mogoče, ti si prišel ven z 42. in to brez FHD. in zdej sem zmeden v nulo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pri tretji varianti bi jaz vzel vsaj 46"...najbolj racionalne sem pa itak že naštel.

Za dušo bi bla pa dost ena Pioneer 9tka.
cheer.gif


Ampak...jaz bi raje dodal udoben kavč in konkreten zvok.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
berem en link. 144 diagonala za 4.22m če sem si dobr zapomnil. torej rabim po tej logiki že 60 tv.

mogoče sploh en bo slabo, da grem v štacuno in si dma prvlečem od 42 do 52 in se igram cel vikend. sam komu se d azlagat vse nazaj v škatle itd.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
OK da še malce bolj razjasnim...

42tko sem priporočal, ker se za res malo dnarja da super TV dobit, če pa ni FHD materiala oz. gledanja je pa v vsakem primeru brezveze.

Full HD postane smiseln ko gledaš tv po home theater standardih (razdaljah) kar je pa max. 3m od 50" TVja.
grin1.gif
Gledati pa moraš v tem primeru res Blueray filme in pravi FHD material in pri taki razdalji, čene ne boš videl razlike do 720p, za kar je pa že ravno toliko primeren HDredy TV.

Za tistih 5m je za običajno kvaliteto TV signala 42" čisto dovolj, večje diagonale so smiselne ob gledanju kvalitetnejših signalov, boljši je signal bližje lahko sediš oz. večji je lahko TV oz. je smiselno da je.

FullHD forsirajo japiji, ponavadi niti ne poznajo razlike iz prakse, ali pa sami gledajo samo HD material do katerega po napisanem ti skoraj nimaš dostopa, kaj šele da bi tvoril 80% gledanja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jest sem..blond

sem bil v trgovini..in gledal 37-42 iz dobrga metra. povsod sem videl moteče kockice. ko sem šel stran mi je bilo kul.

zdej se doma bojim
kockic
premajhne slike

kockice so prevelika slika, kar je ravnoi kontra od premajhne slike.

sam bi vzel 42, sam če je 52 prav, pa naj bo 52. pa full hd pa mpeg4, sam ne vem kaj lastovka omogoča danes. pravijo da digitalno televizijo. sam a to slab signal digitalizirajo, al je digitalen od začetka.

ker če radijski program posnamem na cd, to ni cd kvaliteta.

a sem napisal dovolj razumljivo.

vsekakor pa če dobim za 500€ to kar rabim bom srečenn, sem se pa pripravil na 3k. vse kar ne dam, je prišparano
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Na hi-def.si si mal preberi mnenja in debate na to temo če si še nisi. Kot sem zgoraj reku je nemogoče nekomu, ki ga niti ne poznaš direktno karkol svetovat. Sam sem se prvič opekel, ker sem se preveč zaletel in mal preveč na € gledal glede na svoje želje in "potrebo" tisti čas.
So pa danes aparati precej drugačni kot pred dobrima 2 letoma zato je srednji rang že zelo sprejemljiv. Fizika glede optimalne diagonale in razdalje gledanja pa je glede na kakovost signala, ki je dosegljiv pač taka kot je. Če si sedežno postaviš tako da si predaleč stran FHD ne vidiš čeprav ga TV prikazuje.
Lastovka je digitalna. Kje kodirajo in kakšne streme pošiljajo naprej ne vem.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Tvoje predlogi za najcenejse 42 plazme niso OK. Glej moj post v LCD temi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jah...če bi ti mel kaj pojma bi to še kaj veljalo, tko pa.... smajli k bruha.