2DIN avtoradio - kateri?

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Sem pred nakupom 2DIN autoradia in potrebujem pomoč. Najraje bi sicer imel zadevo z vsemi gadgeti (radio, navigacija, TV...) ampak ker je budget omejen, moram izbrati med 'slabsimi'.

Rabim pomoč pri izbiri med spodnjimi in bom hvaležen za vsako informacijo. Še najraje bi imel zadnjega, ki ima vse funkcije, ampak je no-name firma in ima vse funkcije za nizko ceno.

OK, izbiram med:
Kenwood 3023
JVC KW AV71BT
PIONEER AVH X1500DVD
ES 1072 BDE

Radio bo večinoma igral glasbo z USB, redko DVD, za navigacijo bom pa očitno kupil kakšnega 'Garmina', ker jo potrebujem morda enkrat letno.
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Najprej pretehtaj kaj sploh potrebujes. Navigacije prav gotovo ne, ze zaradi same podpore proizvajalcev. Ko se bos cez leto peljal po kaksni vuk...jeb..., bos naslednji dan ze mrzlicno iskal nove mape, za katere se bo izkazalo, da jih ni na pasnikih, da folku se ni uspelo odkleniti, in da bos moral imeti prasicka tako polnega, kot je bila cena avtoradia, ce ne se vec za nakup map.

Za USB predvajanje je dober vsak brand radio, ce bi pa res rad zapolnil odprtino na armaturki, si pa omisli kaksen predal ali polnilo. DVD-ja se povohal ne bos, verjemi. Na zacetku je vse oh in sploh, kasneje te zanimanje mine.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Še bolje kot USB je SD vhod na prvi strani.
Navigacija tako, kot je Hinko napisal... se ne splača zaradi podprtosti in pa cene posodobljenih kart. Kupiš garmina pa ga redno lahko posodabljaš, čeprav na pašnikih. Ja, dvd mogoče samo za sopotnika, da med dolgo vožnjo gleda kakšen film, ali pa za otroke, ampak potem rabiš še monitor zadaj.
Mogoče se splača imeti na radiu izhod za kamero, ki jo naštimaš za rikverc vožnjo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz bi rekel, da pojdi na kakšnega kvalitetnega Kitajca z Igo navigacijo gor. Tako težave z mapami odpadejo.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik hinko pravi:
Najprej pretehtaj kaj sploh potrebujes. Navigacije prav gotovo ne, ze zaradi same podpore proizvajalcev. Ko se bos cez leto peljal po kaksni vuk...jeb..., bos naslednji dan ze mrzlicno iskal nove mape, za katere se bo izkazalo, da jih ni na pasnikih, da folku se ni uspelo odkleniti, in da bos moral imeti prasicka tako polnega, kot je bila cena avtoradia, ce ne se vec za nakup map.

Za USB predvajanje je dober vsak brand radio, ce bi pa res rad zapolnil odprtino na armaturki, si pa omisli kaksen predal ali polnilo. DVD-ja se povohal ne bos, verjemi. Na zacetku je vse oh in sploh, kasneje te zanimanje mine.
DVD-ji se tudi odpirajo,ni potrebe po zapolnjevanju luknje.
bonk.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Glede navigacije sem vas poslusal in nabavil Pioneer AVH X2500BT. Ebay ga ponuja za 80€ manjkot ponudniki v SLo, tako da je ze na poti. Hvala za predloge in pomoc.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.257
150
63
V kater avto bi to šlo?

Trenutno je fajn cena za IVE-W530BT - 419 EUR
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Prosim za pomoč.

Kolikor je smešno me je nekdo prosil, da mu priporočim nek 2din radio za Polo 2003, model 9N. Polo je drugi avto poleg novega golfa karvana in želi imeti enako 2DIN zadevo, navigacija, povezava s telefonom, nekaj spomina in podobno bombončki. Koliko stanejo te zadeve? Se splača vzeti neko priznano firmo ali kitajca? Hoče tekoče in zanesljivo delovanje.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Lepo prosim za kakšen link, katerega se priporoča, da bo dobro deloval.

Sovražim to svetovanje drugim ker potem mene krivijo če kaj ne dela kakor so si zamislili in so samo še več dela nakopljem.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
V toy haulerju imam tegale.. Predvaja vse kar sem sprobal, telefonija je na nivoju, vreden vsakega evra.. Cena pred kakimi dvemi leti je bila še nižja.. Bi ga kupil še enkrat? Hell yes! Ni android, dela pa fantastično. Dejansko sem bolj zadovoljen z njim kakor z androidom u shop caru..


Tegale imam v dailyu.. Od začetka je delal fenomenalno, po enepar factory resetih ga včasih opere..


Tega pa nebi kupil še enkrat..
 
Prosim za pomoč.

Kolikor je smešno me je nekdo prosil, da mu priporočim nek 2din radio za Polo 2003, model 9N. Polo je drugi avto poleg novega golfa karvana in želi imeti enako 2DIN zadevo, navigacija, povezava s telefonom, nekaj spomina in podobno bombončki. Koliko stanejo te zadeve? Se splača vzeti neko priznano firmo ali kitajca? Hoče tekoče in zanesljivo delovanje.


uglavn blaupunkt je tud kitajc sam e prosm kt boga stran od njega..drgač pa kt je kamela napisal, panasonic, sony, pionner, clarion, alpine
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
V paketu pride samo radio in nekaj kablov ane?

Mi lahko prosim nekdo pomaga najti še vse kar je za potrebno za pritrditev? Na Orange ne najdem kakšnega kompleta. Torej da je kletka, kakšni kabli in fascia. Pa da je radio lepo poravnan s konzolo. Hvala!!
 
V paketu pride samo radio in nekaj kablov ane?

Mi lahko prosim nekdo pomaga najti še vse kar je za potrebno za pritrditev? Na Orange ne najdem kakšnega kompleta. Torej da je kletka, kakšni kabli in fascia. Pa da je radio lepo poravnan s konzolo. Hvala!!

misliš masko? kakšenavto imaš? maske se dobijo samo model vozila, ter letnico itd morš navest..tko da aradio je že v armaturi. Drati za priklop pa pridejo zravn.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne razumem zakaj (true) kitajca za 200e če maš "kitajca" (Pioneer.....Panasonic) tud za 200e?

www.orangeaudio.si
Zato, ker v pravem kitajcu na aliexpress dobis za 200-300eur ze 8 do 10" zaslone s full hd locljivostjo, povecini na android os, kjer imas potem v bistvu eno veliko multitasking tablico integrirano v armaturo. Za kar pri pioneerju, panasonicu placas krepko preko 1000eur, ce sploh dobis toliko
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Kaka ideja za 7-8 inch kitajca, sam da je "mehanizem" za 1din?

Neki tazga gledam: joyingauto

Bolj je važna uporabnost, tolk da androidauto dela in mal muzka brni :)
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Prosim za pomoč. Kako vem kateri kontektor iz starega radia (črn in rjav) gre v kater slot na kablu od novega radia?


20210429142501copy1024x1.jpg


20210429142515copy1024x1.jpg