kateri router?

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Asus/Buffalo/Linksys/Cisco-Linksys/Apple

ksz
Nekaj od tega vzemi pa bo ok. Meni osnovni asus dela brez problemov že kakih 6 let.
 

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
Jst mam tp-link wr1043d. Vzel sem ga zaradi n frekvenc in gb portov. Najmanj 1x na teden ga moram restartat in ga mam res dovolj. Po starem Linksysu54g sem nad vsakim, ki sem ga nabavil razocaran.
Ker se zelim resiti nezadovoljstva in tezav, sem pripravljen investirati malo vec. Gledal sem Asus RT-AC68U. Kdo pozna ali ima? Ali pa lahko priporoci kaj drugega?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Jz mam Asusa RT-N16 že par mescov, naložen DD-WRT, brez dodatnih konfiguracij

do zdej mi ga še ni blo treba resetirat, dela tko k mora
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Enak problem imam na tplink wdr3600, cca enkrat na teden ga mroem resetirati, ker se obesi. Kateri izmed ostalih fw-jev bi bil najboljši? (openwrt,ddwrt,gargoyle...) Na enem tapoceni tplinku imam sicer gargoyle in sem zadovoljen, ta pa je še v garanciji, tako da se ne bi preveč igral, ampak le enkrat flashal in pustil zadevo na miru.
 

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
Ddwrt sem imel,
Danes sem ga nadgradil na zadnjo verzijo 21061. Bom videl, ce bo kaj bolje. Je pa res, da je vecino tezav imela zena
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
V bistvu vseeno, ker imajo vsi ti za osnovo openwrt. Gargoyle lahko celo namestiš kot web vmesnik na čisto openwrt instalacijo. Skratka izbereš tistega, ki ima najbolj všečen web vmesnik in podpira funkcije, ki jih rabiš.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Ne rabim nobene posebne funkcije, le da bo delal čim bolj stabilno in sheral net preko lana enemu računalniku in preko wifija telefonu in laptopu. Torej kateri izmed teh je najbolj stabilen, da ne bodo potrebni tako pogosti reseti ruterja, kar za 60€ vreden ruter ni sprejemljivo.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Jaz z nobenim do sedaj nisem imel nobenih problemov. Itak imajo vsi za osnovo OpenWRT
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ne drži ravno, dd-wrt in tomato imata bolj malo skupnega z openwrt.

Namesti tistega za katerega obstaja prilagojena verzija za tvoj ruter.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Fantje tisti, ki imate probleme z "obešanjem" določenega modela routerja, dajte si nastavit, da se vam sam sredi noči sam obrne -reboot-a. Brez veze nabavljat nek now HW samo zaradi tega, ker ga morate 1x na dan resetirat.


Lep pozdrav,
Torus
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
Fantje tisti, ki imate probleme z "obešanjem" določenega modela routerja, dajte si nastavit, da se vam sam sredi noči sam obrne -reboot-a. Brez veze nabavljat nek now HW samo zaradi tega, ker ga morate 1x na dan resetirat.


Lep pozdrav,
Torus

Tega na stock firmwaru načeloma ne moreš nastavit. Meni tudi na TP-Link 1043ND zmrzuje redno zmrzuje, je pa precej odvisno od torrentov. Redko zmrzne brez omremenitve (oz. tam 1x na mesec). Če pa laufajo torrenti pa tudi na par dni.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Torrent je nastavljen na 600 povezav, tako da imam še veliko rezerve. Ampak glede na to, da sam od sebe počepne ~1x na mesec, bi rekel da mora bit nek memory leak bug in da mu na dolgi rok zmanjka pomnilnika.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Ne drži ravno, dd-wrt in tomato imata bolj malo skupnega z openwrt.

Iz wikipedije:
Citat:
DD-WRT version 23, released 2005-12-25,[6] was the first version to use the OpenWrt kernel instead of the Alchemy kernel.

DD-WRT tudi uporablje ipkg paketni sistem od openwrt. Še največja razlika je v web vmesniku.