2014 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Ni to to...... KR NEKI
bonk.gif


https://www.youtube.com/watch?v=jS4Dh_EAfJI
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
KSZ

Predvsem jaz gledam formulo na Tvju zaradi zvoka ja. Dej nehite sanjat. Skrajn cajt je bil da se je kej spremenil v smeri motorjev. Jaz komaj čakam da bodo formule v F1 električne. Zaradi sistema v katerem živimo in pri teh lobijih verjetno ne kmalu...
Večji problem so pravila in razni "gumbi za prehitevat" in nevem kake kratice, kot pa sami motorji.

Če bi rad zvok si kup avto al pa glej kak drug šport. Jaz gledam F1 zaradi voznikov ne pa zvoka motorjev.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
feg alert?!
evil.gif


Jaz gledam zaradi tega, kdo bo čim manj goriva porabil.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Mislu sm seveda na vožnjo. Sicer pa taka pravila kot si napisal uničujejo f1 ne pa zvok
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Pa glej potem GP3, GP2, ne vem kaj je tak problem...aja, tam ni Kimija, Alonsa, Vettla, Buttona in vseh ostalih najboljših...

Se strinjam z vsemi, ki menijo, da ta zvok ni podoben ničemur...naj spremenijo to čim prej in naj dajo nazaj V10, ali pa naj gredo na V12...
In brez nekega omejevanja porabe...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Opažam, da je povsod (na vseh portalih, ki jih spremljam) napačna predstava o tem, zakaj se kje varčuje.
Varčevanje (finančno gledano) pri F1 ni osredotočeno na porabo goriva, kot vas večina tu jamra, ampak je vezano na omejitev proračuna zaradi revnih moštev. Da je pa gorivo omejeno, pa nima nobene veze z varčevanjem v F1, ampak je takšna želja dejansko želja proizvajalcev motorjev. Saj je sedaj razvoj (in seveda denarni vložki) veliko bolj koristen za navadno avtomobilsko industrijo. Iščejo se načini, kako zmanjšati porabo, optimizacija motorjev s pomočjo izkoristka toplotnih izgub ...
Lahko pričakujemo, da bo v prihodnje vsa ta tehnologija v osebnih avtomobilih in bo posledično poraba precej nižja.
Ferrari je že vgradil KERS v svoje igrače.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Opažam, da je povsod (na vseh portalih, ki jih spremljam) napačna predstava o tem, zakaj se kje varčuje.
Varčevanje (finančno gledano) pri F1 ni osredotočeno na porabo goriva, kot vas večina tu jamra, ampak je vezano na omejitev proračuna zaradi revnih moštev. Da je pa gorivo omejeno, pa nima nobene veze z varčevanjem v F1, ampak je takšna želja dejansko želja proizvajalcev motorjev. Saj je sedaj razvoj (in seveda denarni vložki) veliko bolj koristen za navadno avtomobilsko industrijo. Iščejo se načini, kako zmanjšati porabo, optimizacija motorjev s pomočjo izkoristka toplotnih izgub ...
Lahko pričakujemo, da bo v prihodnje vsa ta tehnologija v osebnih avtomobilih in bo posledično poraba precej nižja.
Ferrari je že vgradil KERS v svoje igrače.

Se strinjam, da je potrebno iskati načine za zmanjševanje porabe in stroškov. Samo po moje to ni pravi način oz. zato ni potrebno uničiti F1 vso strast in borbo kar jim je letos do končno uspelo !!

LP
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Počasi bomo prišli do zaključka, da so današnji vozniki tako izenačena, da vseeno v čem bi sedeli in ne bi bilo dirkanje nič kaj bolj zanimivo, ker so razlike enostavno premajhne in se izkažejo zgolj v detajlih (živci, mirnost, konstantnost, ... ). Letos še imajo skoraj vsi podobne telesne teže, da ja ne bi bilo prevelikih razlik...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo, po drugi strani pa so samo par s počasnejši od lani.

Se bo treba pač navadit, svet gre naprej.

V končni fazi bodo nekoč itak na štrom...