2 zimski+2 letni gumi

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
mislimd a zakon sam po sebi ni nič zlobiran...

avto na dveh različnih gumah je prava katastrofa!

tako da je bolje da imaš 4 letne kot kombinacijo.

je.bat ga,,,,zimske maš zato na vatu da tsitih par dni ko pade sneg lahko lezeš po cesti (saj plužijo itak ne)...ves preostali čas pa je popolnoma vseeno če so gor letne gume (celo bolje se obnesejo).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ves preostali čas pa je popolnoma vseeno če so gor letne gume (celo bolje se obnesejo).

Po travniku in blatnem kolovozu se zimske tudi poleti bolje obnesejo kot letne.
cheer.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
a gremo testirat? sicer pa kje pise, da je brez profila?
Ni pomemben samo profil v mm! Ampak pred tem še kaj drugega! V nizkih temperaturah se zimka pnevmatika popolnoma drugače obnaša od letne!
Zakaj torej so nalite slabše od tvojih letnih?????
stupid-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ne-ne-1.gif
zakon je s tem poiskal samo sponzorje državi

če vam je tako hudo zaradi obiska vulkanizerja pa si nabavite še 4 jeklena platišča pa jih sami premontirate doma. sicer pa je zakon tak zarad naše varnosti. država nič ne služi s tem.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ne-ne-1.gif
zakon je s tem poiskal samo sponzorje državi

če vam je tako hudo zaradi obiska vulkanizerja pa si nabavite še 4 jeklena platišča pa jih sami premontirate doma. sicer pa je zakon tak zarad naše varnosti. država nič ne služi s tem.

hysterical-1.gif
 

mrzli

Pripravnik
24. jul 2007
41
0
6
Ja državi se gre samo za naše denarnice, so se tega spomnili v slo ?
Sej imaš možnost letne pnevmatike in ketne.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
pol si mnenja, da so zakoni bolj zarad denarja kot zarad varnosti? lahk še pojasniš to?
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
ej fantje dokler se kregate o tem pri katerih temp. je katera guma boljša je še dober. Zadnjič mi je eden na suxu trdil, da je šel čez zasnežen prelaz z letnimi brez problema
uf-1.gif


Citat:
Tocno tako. Se popolnoma strinjam z napisanim. Ta zima je 5-ta zapored na letnih gumah, pa nikoli nic strasnega, niti blizu temu. Pa sem sel z AX-om, Cliom tudi po Dolomitih cez prelaze, predlansko zimo je bil Passo S. Pelegrino v totalnem metezu + zasnezen, pa je slo s Cliom na letnih gumah (pozabu kere, vem samo, da so ble nekje srednja cena, ampak zelo dobro vozne) brez tezav preko. Saj ne recem, v dolocenih kriticnih pogojih se prava zimska definitivno pozna, ampak se vedno sem mnenja, da je prvi sofer. Ce ves kaj delas, vsaj malo predvidis situacijo se ne bi smelo nic hudega zgodit, sploh pri zadnjih zimah, ki so vse samo zime ne. Oz. ce ne ves kaj in kako, te tudi guma ne resi. Po suhem, mokrem bojo pa letne 'drzale' kot morajo, v to ne dvomim. Mi je pa popolnoma jasno, da zdaj, ko mam Scenica se ne bom kaj veliko igral preko prelazov. Je le cisto drug avto, kot prejsnje igracke in ce bo treba (led, poledica, zameti) grejo zimske gume gor, sploh ni vprasanje. Ceprav dvomim, da bo to potrebno.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:

seveda, ker dobre gume se mel nisi na avtomobilu
grin1.gif




In ta tvoja z 2 mm je sigurno najboljša, sploh v dežju.
confused-1.gif






Res ne vem kaj se toliko bunite. Jaz sem letos nabavil nove letna in sedaj še nove zimske, pa bo sedaj za nekaj časa mir. Ne kupujem najdražjih in tudi ne najcenejših, vse imam na platiščih tako da ko pride 15. samo previjačim in konec.

Ne vem, prav smešno mi je to jamranje, res. Če nimaš za gume in zavore, pač prodaj avto.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
KSZ
Upam da maš SP vsaj max 2-3 leta stare
grin1.gif

Tist je pa res beton po enih 3-4 sezonah
grin1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ni problema. Sem jaz tudi s Pirelli P3000 marsikam zlezel. Čez zasnežen Vršič, po Pohorju... Pnevmatika ima lamele in gre tudi po snegu. Seveda ne po 30cm svežega snega. S Potenzo se tega pač ne grem več, ker na snegu popolnoma odpove, zato je pa na mokri ali suhi in precej mrzli cesti boljša od zimskih.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ah ja. Jaz malo po 1. 11. vsako leto gor poknem zimske gume in me boli patak za prvi sneg. Imam par srednje smotanih klancev do doma in je hitro problem. Še največji, ko je treba navzdol po zasneženi cesti. Gor gre ali ne gre. Dol gre pa vedno, le da ne nujno po cestišču..
Kupim pa najboljše, Dunlop Wintersport 3D. Grabi super, poraba klinc kaj večja, edino na mokri cesti pri speljevanju opazim, da ASR zagrabi prej kot pri letnih Michelinkah. Pri zaviranju pa po drugi strani niso nič slabše, zanimivo.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz po skoz vozim zimske. pa na 3 leta menjavam. pa kdo bo mel šest platišč v garaži, pa take gume, pa one gume, pa te pi*darije, pa one. ma naj se lepo hebejo z zakoni.
bonk.gif
naslednje kupim M+S, vozim se itak samo po ravnem, če pa pade sneg, pa grem na vlak.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
jaz po skoz vozim zimske. pa na 3 leta menjavam. pa kdo bo mel šest platišč v garaži, pa take gume, pa one gume, pa te pi*darije, pa one. ma naj se lepo hebejo z zakoni.
bonk.gif
naslednje kupim M+S, vozim se itak samo po ravnem, če pa pade sneg, pa grem na vlak.

Mimogrede, M+S je oznaka za zimske gume
grin1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
zanima me, če imaš spredaj 2 zimski(profill 7 mm) ter zadaj 2 novi letni gumi......a morem met zimske verige v prtljažnike al ne....

pogon je spredaj
Dohtar ,dohtar ti si pa še slabši voznik kot politik
hysterical-1.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
zanima me, če imaš spredaj 2 zimski(profill 7 mm) ter zadaj 2 novi letni gumi......a morem met zimske verige v prtljažnike al ne....

pogon je spredaj
Dohtar ,dohtar ti si pa še slabši voznik kot politik
hysterical-1.gif

hehe...neki me zanima....
a če dobavim še 2 zimski gumi, a morete biti enaki model gum oz znamke, al lahko katerekoli, recimo da maš 2 savini, pa 2 goodyear zimski gumi gor....???

a to gre??
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
mislim da tudi to vec ne gre, morajo biti enakega proizvajalca in enak model.
 
Nazadnje urejeno:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
eni ste slabš k cigani. še cigani so začel letne pa zimske menjat. pa čeprov z nalitimi.

lp