2.0 hdi brez moči

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Lp
Kot že omenjeno imam Xsaro 2.0 hdi letnik 2003. Včeraj sem prvič opazil, da mi je med vožnjo naenkrat kar zmanjkalo moči in avto ni več vlekel kot ponavadi. Pred tem sem cca. 15 km vozil v koloni(60km/h) in je bil avto kar dobro segret. Turbo bi se normalno moral vklopit pri cca. 1800 obratih, vendar se ni, ko pa so obrati prišli do 3000 pa je potegnil kot sam hudič(3.prestava). V 4.prestavi je vse delalo normalno. Danes zjutraj ko je bil ohlajen pa je vse spet delalo po starem tako kot mora.

Strokovnjaki prosim pomoč oz. nasvete kaj narediti.

Aha še to, avto ne kadi, tako da turbina verjetno ni kriva(govorim kot nepoznavalec)!!!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.372
302
83
Najprej na tester ker je avto najbrž vrglo v zasilni program in je napaka zabeležena.
potem preveriti:
- tesnost sistema, da ni kje kaka cev sneta
- N75 ventil oz. el.magn. ventil za reg. turbine( tu je spredaj takoj za ventilatorjem, če pogledaš dol je DESNI, levi je za dušilno loputo na sesalnem kolektorju

Sam stavim na zatikanje VTG lopatic na turbini (sneti izp.del turbine in očistiti zadevo) ali pa na N75 ventil.
Pogosto je kje kaka cev tudi sneta ali pa zabit FAP filter (če ga ima jasno) - BTW, filter mora na prostem teku imeti do nekje max 25mbar, če ima več je zabasan - pogledati v parametre na testerju, prav tako preveriti LMM in tlak polnjenja (ta avto ima nekje do 1.2Bar nadtlaka)

V glavnem, na tester:)
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Pozabil sem omenit da ima avto 300.000km in je na njem še praktično vse prvo in do zdaj brez težav, le redni servisi ipd. je bilo delano zelo redno!
Je kaj na tem?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Ti kar pelji k Korenjaku na Ptuj če si že s Ptuja, pa kar pol plače pripravi če že ne celo. Človek ni normaln, bo pa ti sporihtal.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.259
113
Kolega ima v vročih dneh že pet let enake težave na tem motorju. Citroen servis ni nikoli našel vzroka. Res pa je, da kolega ni ravno vztrajen. LMM definitivno ni. Cevke niso snete, saj bi potemtakem nagajal tudi hladen (razen če gre za manjšo razpoko, ki se na vročini odpre). Jaz bi tudi rekel da štekajo lopatice (nisem pa vedel, da čiščenje pomaga).