1.7 CRDi motor

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Pol pa naj Kia da cev s klime v zracni filter, mal sprogramira avtomatiki da ob pravi twmperaturi.... 😊

hysterical-1.gif




Hanzi, care
zmaga.gif
Hvala, jaz sem ti dal tak nasvet zaradi posnetka ki bi ga ob tem naredil. Pa si ugotovil nekaj drugega. Tudi v redu. Da ti pa povem kaj je narobe pa 5*ne bo dovolj.
wink-1.gif

Takrat bom račun izstavil kia corporation ker tega ne zna rešiti
evil.gif
 
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
a gre tud kak črn dim, trdni delci iz auspuha ko to narediš na mestu? ..
Črn dim in DPF ne gresta skupaj.

vem da ne gresta skup. Saj zato sm vrpaša ali ima filter trdnih delcev, sicer gre pa črn dim ven. če j efilter zabašan zn anagajat. Glih tko nagaja če nima filtra in se trdni delci naberejo n aturbini po ceveh itd

samo filter se sščisti s post vbizgom nad določenimi vrtljaji, ono tadrugo pa z nekoliko višjimi vrtljajii
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:

Hanzi, care
zmaga.gif

Zgleda da ti je povsem pomagal
grin1.gif


(javi še na oni angleški oforum boš verjetno marsikoga razveselil - morda celo inženirje, da bojo znali laže poiskat kje tiči zajec..ups...cukec
grims-1.gif
).

Lahko pa še nadgradiš preizkus...probaj 2 x pritisnit do konca na gas po tem ko daš kontakt in še ne vžgeš motorja (samo ne mi dat 1 zvezdice če ne bo efekta
grin1.gif
)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, enako kot pri meni, samo, da je tam 2.0 CRDi http://www.hyundai-klub.si/forum/viewthread.php?forum_id=26&thread_id=4964

Rešitev s 3X na gas do 2000 obratov pri meni 100% deluje. Vedno po vžigu dam 3X na gas in ni problemov. Včeraj pa sem šel po mulca k frendu in so seveda bili še ostali pred bajto in smo malo debatirali. Potem vžgem avto in ker nisem hotel izpasti čuden, ko tam po gasu nabivam, sem se mirno brez "mojega postopka" odpeljal naprej in cukanje se je takoj začelo. Opravil sem moj ritual 3X in cukanje je izginilo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
jaz bi vseeno šel delat remap.zelo verjetno da bo potem ok pa še kar nekaj konjev več boš imel pod havbo da boš lahko spodobno premikal kio
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Bom sprobal ko bodo temperature padle. Zanimivo da se pri meni to dogaja le od 15 do 22 stopinj, tako da zdele ze kaksen mesec ni bilo nobenega cukanja. Tako da do tega prihaja le spomladi in jeseni
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Evo mal updatea...
danes zjutraj je bilo malo megleno, 18 stopinj, torej idealno za cukanje. Ampak avto ni cukal, pravzaprav že zelo dolgo ni. Pa sem malo razmišljal med potjo kako bi ga pripravil na cukanje in sem ugasnil klimo. Avto je v istem momentu začel cukati. Vklopim nazaj klimo, avto nič ne cuka. Sem probal še večkrat dopoldne in vedno enak rezultat. Torej pri meni je očitno cukanje povezano z ugasnjeno klimo.
Ko se mi bo dalo iti do servisa, se bom pozanimal kaj je vzrok temu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
a ni tako da ko klimo prizges tud mal obrati narastejo ker ECU kompenzira nivo goriva zarad dodatnega porabnika (klime)....

torej nekaj okol kolicine goriva bi moglo bit...???
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Pa kia je narejena za vroče Azijsko podnebje, so don t touch clima buton
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, sedaj mi je Kia stala par dni, ker sem se vozil z drugim avtom in sem šel po par dnevnem mirovanju na vožnjo in je cukalo še bolj, kot ponavadi. Ni pomagalo niti 3X po gasu, nič. Cukanje se je nehalo, ko je motor dosegel delovno temperaturo.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Sem danes se enkrat probal in je enako. Ce izklopim klimo zacne cukati pri neznem gasu.
Ali mas ti ugasnjeno klimo?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Si ze kaj probal? Od kar imam skos prizgano ni bilo niti enega cukanja
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Se opravičujem za pozen odgovor....sem probal z vžgano klimo in je isto
rolleyes-1.gif