1.7 CRDi motor

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja mislim da svaki taj trzaj (cukanje) može polagano oštetiti i mjenjač i nosač motora . Jer je to veliki trzaj za takav auto i ne može biti normalno. Meni su u servisu rekli da to može raditi automatski mjenjač,ali kad je ručni ondato nije razlog.Ali zato ovo može pokvariti mjenjač.Ili griješim?

Meni je kvarilo predvsem psiho in zivce...:evil:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dobil sem 16000€...dal sem 19700€...avto je imel 47kkm. Avto je bil kupljen nov z 0km. Cukal je od novega.
Kasneje..mislim da nekje 2018 sem bral na nekem forumu, da je nekdo popizdil in zahteval denar nazaj in ga je dobil. Najverjetneje je dosegel to z dobrim odvetnikom in mucos jebanja.
In ja, s pogodbo sem bil zadovoljen...
 

LAV-LAV

Zelenc'
8. jun 2020
15
1
3
Dobil sem 16000€...dal sem 19700€...avto je imel 47kkm. Avto je bil kupljen nov z 0km. Cukal je od novega.
Kasneje..mislim da nekje 2018 sem bral na nekem forumu, da je nekdo popizdil in zahteval denar nazaj in ga je dobil. Najverjetneje je dosegel to z dobrim odvetnikom in mucos jebanja.
In ja, s pogodbo sem bil zadovoljen...
Ja sam svog platio 27000 €. Meni je taj Hyundai odličan auto,sve je na njemu logično napravljeno,moćan je auto.Ali me to izluđuje. A za ovaj povrat novca... jasam neki dan čitao da mozes tražiti drugi auto ili povrat novca u roku 2 godine. Tako kaže zakon,ali ne znam nikoga tko je to i napravio. Da sam prije znao za to ,možda bi i ja tako napravio.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Pojdi do nekega aftermarekt chip tuning-a in zahtevaj "remap".....na več HP.....in povej kje je problem...in bodo sigurno zrihtali/eleminirali softwarsko ta problem!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Romzi

LAV-LAV

Zelenc'
8. jun 2020
15
1
3
Pojdi do nekega aftermarekt chip tuning-a in zahtevaj "remap".....na več HP.....in povej kje je problem...in bodo sigurno zrihtali/eleminirali softwarsko ta problem!
Bio sam na razgovoru na tu temu s ljudima koji to rade. Kaze mi da bi remap trebao napravizi Hyundai servis i usporediti original softwer . Ako bi radio čipiranje postoji mogućnost da bi cukanje bilo još jače. Ovo je bio samo razgovor jer imam garanciju,a i on kaže da mu nije jasno zašto to Hyundai ne riješi??? Usput mi je spomenuo par mogućih problema,a u Hyundaiju nemaju čak niti ideju za to (čast izuzetcima)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Ja.....isto ti je povsod....ker OEM servisi NE SMEJO misliti "out of the box".......neki RSR ili sličan.....lahko to reši "neoriginalno" za 5 minuta ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Točno tako. Najverjetneje pa je problem v 100 in eni loputi za zrak, ventilih, pa EGR-u, pa kurcihpalcih, pa 3rd piston na visokotlačni pumpi, pa še kaj se najde.
Vse za 2g manj CO2 ja na prevožen kilometer.
Pri nekih robnih pogojih (zunanja temperatura, pozicija pedala za gas, ...) pa prihaja do nekakšnih štorastih preklopov omenjenih iz enega v drugo stanje in kontra.
Zato remap, nekaj bojo že našli, na katerem sklopu je vzrok kolcanja in zadevo spimpali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

LAV-LAV

Zelenc'
8. jun 2020
15
1
3
Točno tako. Najverjetneje pa je problem v 100 in eni loputi za zrak, ventilih, pa EGR-u, pa kurcihpalcih, pa 3rd piston na visokotlačni pumpi, pa še kaj se najde.
Vse za 2g manj CO2 ja na prevožen kilometer.
Pri nekih robnih pogojih (zunanja temperatura, pozicija pedala za gas, ...) pa prihaja do nekakšnih štorastih preklopov omenjenih iz enega v drugo stanje in kontra.
Zato remap, nekaj bojo že našli, na katerem sklopu je vzrok kolcanja in zadevo spimpali.
Da li je netko pitao za mišljenje majstore koji čipiraju aute i rade remap ? Ja jesam,ali ne znam što o tome misle drugi majstori koji to rade?