Drugi avto - popust pri zavarovanju?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Se da kako zrihtat, da imam tudi na drugi avto 50% popusta? Ali pa če lahko kdo zrihta 50%, če na ženo pišem avto?
grin1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Do agenta pojdi pa vpršaj kako se da naredit ... jaz imam na AS družinski bonus.

Prvi moj avto ima 50% bonifikacije, ta drugi pa 50% popusta .... (vendar je še vedno v premijskem razredu 0% bonusa)

Tako da na drugi avto se da dobit 50% popusta, ni pa to bonus
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Da se urediti, da se tudi na drug avto pridobi polni bonus PR4, v primeru da imata na enem avtu že dosežen tak bonus.
(ne govorim o popustu kot je pri AS, temveč o bonusu)
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Se da kako zrihtat, da imam tudi na drugi avto 50% popusta? Ali pa če lahko kdo zrihta 50%, če na ženo pišem avto?
grin1.gif

lahko vse zrihtamo na Tilii načeloma, sporoč podatke pa te bo agent poklicu
wink-1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Predvidevam, da morata oba biti na Tilii?
No, jst bom sklenil Mojavto km, da bi drugo leto lahko prišel na PR4 (2 razreda dol).
Sej že mal zamaujam za 2 dni, a enostavno ni časa it to uredit na zavarovalnico v CE.
Sem jim danes poslal preko neta, da bi me agent na delovnem mestu obiskal. Bomo vodli jutri, če bodo kaj kontaktirali.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Bom kaj sporočil, za enkrat še ni ta drugega avta. Sicer je kolega tud rekel, da lahk zrihta, bom pa videl, kaj bo res, ko bo zadeva v postopku
grin1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Evo, pa je Narodnjak držal obljubo in zrihtu kontakt kolega.
priden.gif

Sem sicer vzel malo več kot predvideno
smile-1.gif
A je skupaj z ugodnostmi bla kr v redu končna cena. Pa zrihtal na daljavo. Ob priliki pridem še pa osebno pogledat.
Upam, da bo drugo leto podobno
cool-1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Em, a so kakšne težave s podjetjem njegovega kolega?
Sej zavarovanje je klasično AO, AO+ in mala asistenca. Tokrat brez kasko.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Se to dejansko da? Mamo 3 avte, dva sta na 50% bonusa, en pa na 10%, so pa vsi na Tiliji. Torej bi lahko dobil tudi 50% na tretji avto, če prav razumem?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Bi lahko dobil ja, ampak komercialni popust, ki ti poteče ob izteku zavarovanja. Zavarovalnice že prenose bonifikacij nerade odobravajo, kje bodo kar podarjale oz. kopirale bonifikacije, dajte ga no srat (beri = nehajte že zavajat folk...pa to se ne nanaša nate Miikech)

Je pa še ena opcija in sicer da ti zastopnik dejansko da PR1-4 na polico ampak taka zadeva gre nato 100% v reklamacijo in če pride do škodenga dogodka bo stranka kar lepo doplačala zadevo oz. takoj, ko to ugotovijo pa tudi če bo to čez leto dni ali več. Na to je verjetno ciljal tudi Matej v enem od postov višje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zavarovalnica ERGO multiplicira bonus. Zadeva je povsem legalna in po pravilih. Enak premijski razred kot imaš na enem avtu, ga dobiš tudi na ostale. Tudi če je na ženo avto pisan.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pri Tilijo bi tudi naj šlo. Vsaj tako sem že slišal od katere od strank. Tudi medo10, če sem prav razumel, so mu ravno to na Tilijo zrihtali.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Zdravo,
ja, sem sklenil pri Tiliji, samo sem dobil samo 2 razreda manj kot sedaj, kot pač majo v ponudbi. Da bi pa kr iz 7 na 4 šel pa žal ne. Sem pa še nekaj komercialnega popusta dobil. Za drugo leto pa tudi upam, da ga bo kaj. Ker osnovno premijo nimajo ravno najnižjo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pri Tilijo bi tudi naj šlo. Vsaj tako sem že slišal od katere od strank. Tudi medo10, če sem prav razumel, so mu ravno to na Tilijo zrihtali.

No pri Tiliji ne gre, stanke, od katerih si dobil ta info pa so zavedene in ne vejo kaj govorijo in so verjetno dobile velik komercialni popust ali pa so bile v PR6 in so potem bile vse presrečene ker so že v PR4 torej klasično dol za 2 PR. Je to potrdil tudi Medo z zgornjim postom, kjer je lepo povedal, da je napredoval za 2 PR, kar je pri Tiliji klasika. Vedno pa se doda še nekaj komericalnega popusta, da je ponudba še boljša. Reklamiranje kopiranja PR pa ni nič rugega kot svojevrsten način pridobivanja strank, ki seveda potem vseeno naredijo zavarovanje pri tebi, tudi če ni v igri kopiranja PR, samo da je ugodna premija.

Če pa še kdo trdi, da je kopiranje bonifikacije pri Tiliji možno pa prosim za dokaz v obliki številke police, kjer se je takšno kopiranje izvedlo. Lahko 1-2-3 preverim zadevo na sedežu zavarovalnice. Če bi ta zadeva šla čez tako, kot eni tukaj gor pišete, bi bil jaz med prvimi, ki bi to tržil naokoli. Pa temu ni tako.

@Medo10 - osnovno premijo za AO imajo vse zavarovalnice tam-tam (t.j.čist previsoko) potem pa je vse odvisno od nadaljnih paketnih, komercialnih in drugih popustov.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
To,da greš za 2PR ima Tilita vedno ob podaljšanju, ali samo na začetku, ko prideš k njim in skleneš pri njih prvo zavarovanje?