KLIMA - NAKUP

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Resno razmišljam o nakupu klime, prvenstveno zaradi gretja, verjetno so sedaj ko ni ravno sezona tudi cene "boljše" ali pa se morda motim ...oz. če zna kdo svetovat ali je primeren čas za nakup ?
Glede na prebrano pa sem se nekako omejil na Daikin, Mitsubishi, fujitsu ali toshiba.............
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
Živjo!

Čas je primeren, ker ni neke panike z montažami. Cene pa so načeloma zelo podobne kot sredi poletja (dobro vsaj pri meni, ker se tudi v sezoni prilagodim in za Alter userje prištimam rabat, kot se spodobi)
smile-1.gif
Tudi uvozniki nič ne spustijo cen. Cene spustijo kvečjemo kakšni trgovski centri, ki želijo počistiti zaloge, ampak tam ne boš našel klim višjega cenovnega razreda.

Ja kar se se pa proizvajalca tiče, si pa kr dobro izbral...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
trenutno je idealni čas za nakup klime ker smo na pragu kurilne sezone..torej se ti do spomladi (sicer odvisno od izolacije objekta...če je ni potem:) četrtino ali tretino vložka že povrne.

pa če je govora o ogrevanju..potem kupi najbolše modele (to ti bo Igi lahko svetoval ker je na domečem terenu) - torej dober COP, neslišno delovanje, dobro upravljanje...upoštevaj dap ri ogrevanju bo delovala praktično 24 ur dnevno (naj bi, če želiš kaj prihranit na ogrevanju) kar pomenida sploh ne veš vedeti da zadeva deluje razen curka toplega zraka, ki prihaja od nje.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
nekje sem zasledil , da naj bi bile za gretje primernješi(boljši) talni modeli(notranja enota), čeprav iz teh.podatkov tega ni videt....kako je s tem ?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik MihaM pravi:
Kakšne so kaj coolwex klime igi?

hladijo in tudi grejejo... tako kot tudi gorenje, matrix, samsung,...
smile-1.gif


Ne vem kaj ti naj rečem. Delajo, ni pa to nek višek tehnologije...

glede na to, da si iz foha, ali ahko mal na kratko napišeš značilnosti ali pa + in - zgoraj omenjenjih "premium" proizvajalcev....oz. njihovih klim.
Naekje sem zasledil celo ocene , ko jim jih dali:
DAIKIN 5/5
MITSUBISHI 4,5/5
TOSHIBA 5/5
FUJITSU 4,5/5

kako je z oblikovnega stališča?Tako iz katalogov in slik mi delujeta dokaj prepričljivo MITSUBISHI MSZ-E, LG artcool in maestro in DAIKIN Emura, ostalo mi deluje saj kar sem videl bolj ali manj povprečje.

Kaj porečeš o Gree(Kitajci, s katerimi se je združil DAIKIN, v njihovih tovanah pa izdelujejo tudi Daikinove modele....) , LG(nekje sem zasledil , da so največji svetovni proizvajalec klim).

Upam da nisem prevč siten in ni preveč vprašanj , ampak v poplavi modelov, različnih karakteristik, oblik,.......res človeku ni jasno kje naj se loti izbirat,poleg tega ime očitno ni vse in si ga lahko hitro pokvarijo(Pansonic).
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik MihaM pravi:
Kakšne so kaj coolwex klime igi?

hladijo in tudi grejejo... tako kot tudi gorenje, matrix, samsung,...
smile-1.gif


Ne vem kaj ti naj rečem. Delajo, ni pa to nek višek tehnologije...

glede na to, da si iz foha, ali ahko mal na kratko napišeš značilnosti ali pa + in - zgoraj omenjenjih "premium" proizvajalcev....oz. njihovih klim.
Naekje sem zasledil celo ocene , ko jim jih dali:
DAIKIN 5/5
MITSUBISHI 4,5/5
TOSHIBA 5/5
FUJITSU 4,5/5

kako je z oblikovnega stališča?Tako iz katalogov in slik mi delujeta dokaj prepričljivo MITSUBISHI MSZ-E, LG artcool in maestro in DAIKIN Emura, ostalo mi deluje saj kar sem videl bolj ali manj povprečje.

Kaj porečeš o Gree(Kitajci, s katerimi se je združil DAIKIN, v njihovih tovanah pa izdelujejo tudi Daikinove modele....) , LG(nekje sem zasledil , da so največji svetovni proizvajalec klim).

Upam da nisem prevč siten in ni preveč vprašanj , ampak v poplavi modelov, različnih karakteristik, oblik,.......res človeku ni jasno kje naj se loti izbirat,poleg tega ime očitno ni vse in si ga lahko hitro pokvarijo(Pansonic).

uf ja, zdej si mi zastavil nehvaležno vprašanje...

Ne vem kje začeti.
- Oblikovno je tako, da tiste z dobrimi karakteristikami ponavadi niso lepe (recimo mitsubishi FD)
- LG je nekaterim lep. Tudi izdelava je kvalitetna. Reklamacij pravijo, da ni. Karakteristike, pa niso prepričljive.
- Toshiba je ime, ki je precej znano v klimatizaciji. Karakteristike so dobre, deluje zanesljivo, rezervni deli niso problem tudi za stare enote. Oblika je povprečna, kvaliteta izdelave (sploh pri višjih modelih) je dobra. Nekatere moti po karakteristikah glasnejša notranja enota, ki pa se v praksi skoraj ne opazi (smo namensko poslušali)
- Čez daikina nimam pripomb. Karakteristike so dobre, izdelava tudi, oblikovno ima nekaj zanimivih modelov. Je pa cenovno relativno visok.
- praviš GREE. Ja poznam zadevo in tudi nekaj delam z njimi. Predvsem za stranke, ki želijo nizko cenovne klime, zato jemljem najcenejše modele. Delujejo. O karakteristikah ne ve nihče nič. Na klimah ni napisno nič konkretnega, tudi katalogi dobaviteljev so bolj površni. Ampak še enkrat so poceni in delujejo! Izdelava je boljša kot kakšno "gorenje", ali "matrix", ali.... Da je to v bistvu Daikin, ne vem... Pred časom so se hvalili, da je notri kompresor od toshibe (ampak ko ga pogledaš nikjer ne piše)
wink-1.gif
Dražjih modelov ne jemljem, ker za podoben denar potem dobim Mitsubishi.

Kaj bi izbral jaz?

Če bi kupoval klimo za premagati 14 dni vročine sploh nebi razmišljal o ničemer drugem kot o ceni. Še za inverter vprašanje, če bi se odločil. Bi pač potrpel glasno delovanje. Pri elektriki pa tudi nebi nič prišparal.

Če pa kupuješ za dalj časa, imaš namen s klimo ogrevati, želiš boljše čiščenje zraka, neslišno in nemoteče delovanje, predvesm pa nizko porabo elektrike, potem ni dvoma. Vzameš TOP model po posamezni blagovni znamki. Razlike med proizvajalci so minimalne in vse top klime so odlične.
Sam imam Toshibo super daiseikai, pri "žlahti" so Mitsubishiji FD. Z obema proizvajalcema se ogreva preko cele zime. Moti me, da nimajo tedenskega tajmerja!

Ob predpostavki, da denar ni problem, bi razmislil o daikinu ururu sarara, ki skrbi za vlažnost zraka.

Največ pa se stranke odločajo za Mitsubishi FD in Toshibo super daiseikai.

To je na "kratko". Vsak proizvajalec pa ima kakšno zadevo, ki pritegne stranke.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
lepo napisano !
No klimo kupujem primarno zaradi gretja stanovanja čez celo zimo, saj je "nafta" postala nemarno draga.
Ker bo zadeva torej v obratovanju takorekoč več kot polovico leta, mi je normalno da gledam v višjem kakovostnem razredu, da ne bi potem bilo kakšnih presenečenj, in pa sevda , da klima nudi ustrezen komfort(da ni recimo brezveznega hrupa, pihanja...).

Počasi ožam izbor.....nižje/osnovne modele tudi od "znanih" firm sem odpisal.
Tudi URURO SARARA sem gledal ...., zanimiva , samo se mi zdi je vseeno "malce" draga
smile-1.gif
,............. ne vem če nudi toliko več , kot je razlika v ceni ...

Zanimive karakteristike in cena se mi zdijo pri novem modelu FUJITSU ASYG 12 LTC...kaj meniš?
Nasploh mi je FuJITSU zanimiv, ponekod ga kar ne morejo prehvalit(npr. po Avstralskih forumih sem zasledil v glavnem debate DAIKIN ali FUJITSU....mogoče ni najboljša referenca, ker v AU verjetno v glavnem hladijo, ampak vseeno, že to da ga direktno primerjajo z DAIKONOM mi je zanimivo , o ostalih se ne piše toliko.)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
S fujitsu nimam izkušenj iz prakse sploh pri gretju (za hlajenje ga srečam v kakšni server sobi) in ne bi podal mnenja. Naj bi bila precej OK zadeva, kolikor berem...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
igi ti bo najraje prodal micko, kar pa se mi ne zdi nic narobe.
Meni je pred 3leti hc, letos ge za drugo lokacijo. Letos jo je montiral 180 km dalec, ceneje od lokalcev. Je pa res da jo je montiral spotoma ko je bil v tistem koncu.
hc na prvi lokaciji letos ni pihala vec tako hladno (hlajenje od maja do oktobra), vendar sem se junija selil tako da....nisem reseval tega, niti igi.

ce ima lepota prednost pred drugim potem ne bom svetoval ker imajo vsake oci svojega malarja.
Za GE lahko recem da je solidna, tudi hc kot prva moja klima je lahko recem zadovoljila in mi je zal da je nisem kupil takoj ob nakupu stanovanja.

jaz bi na tvojem mestu vzel fd. samo odloci se kako mocno (povrsina, toplotne izgube objekta) ce nisi ob morju potem vabh model ki greje tudi pri nizji temperaturi.

Tedenski timer znas pogresat, sploh ce zelis znizat T ko te ni doma. Micka ima baje nek modul ki ga lahko.dokupis za ta namen.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik drejzzzy pravi:
Kaj pa klimca Panasonic CS/CU-E12NKE-3.. bi to blo ok za ogrevanje ?---

http://www.pricaraj.si/index.p...=com_virtuemart

Ogrevanje v prehodnih obdobjih brez težav. Mi pa pri Panasonico niso včečne "rešitve", ki jih proizvajalec pogrunta ko so klime že montirane:
"Kot veste, imajo nekateri Panasonic DE-LUXE modeli klimatskih naprav ( tisti z ionizatorjem )
vgrajen poseben grelec za kompresor v zunanji enoti.
Gretje kompresorja preprečuje zgostitev olja, olajša mrzli zagon in bistveno pripomore
k daljši življenski dobi kompresorja, saj je ohišje kompresorja vedno ogreto na nekaj stopinj nad ničlo.

Je že res, da je kompresor dobro zvočno in toplotno izoliran, vendar kljub temu gre lahko nekaj elektrike v nič,
če je taka klima naprava vseskozi pod napetostjo, oziroma ugasnjena samo z daljincem,
stranki pa nihče ni povedal, da mora med daljšim mirovanjem izvleči 220 V vtikač,
oziroma da je dobro izklopiti varovalko za klimo čez zimo."

Pa še kakšna stvar iz preteklih sezon bi se našla, zaradi česar sam načeloma nisem na strani Panasonica. (čeprav novi modeli naj bi bili OK) Jih pa na željo stranke tudi dobavim!

lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kar se ogrevanja tiče...lahko iz lastnih izkušenj potrdim da je mica zakon! Treba je vzet najboljši model, potem pa pozabiš nanjo..smeje se ti edino pri razliki v porabi (sploh če se greješ na olje) med prej in pol.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
kako je s poprodajnim servisom , rez. deli in garancijami za posamezne firme ?
Menda ima DAIKIN po svetu to najbolje urejno, kako je s tem pri nas ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
kako je s poprodajnim servisom , rez. deli in garancijami za posamezne firme ?
Menda ima DAIKIN po svetu to najbolje urejno, kako je s tem pri nas ?

Toshiba ni problematična in se dobi tudi material za starejše modele. Za aktualna modele je po navadi v nekaj dneh, za starejše pa se počaka tudi do 14 dni. Enako tudi pri mitsubishiju. Cene materiala pri izvengarancijskih popravilih so v mejah normale. Pri daikinu še pa nisem nikoli nič rabil
smile-1.gif


Pri panasonicu so cene materiala višje. Starejše modele je skoraj ceneje kar zamenjati!
 

drejzzzy

Pripravnik
4. jun 2008
42
0
6
Trenutno imam dve klimi tipa DAIKIN RX35JV FTX35JV vendar se mi zdi, da pozimi ne grejeta dovolj !.

Kaj naj vzamem ,da bo efekt gretja vsaj 20-30% boljši ..... pogledal sem si COP pri novih in je dokaj višji !

Malo sem oko vrgel na MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH vendar je cena kr visoka.
Gree je itak Daikin, Panasonic mi kr diši vendar praviš ,da ne...

Rabim pa dokaj hitro...
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik drejzzzy pravi:
Trenutno imam dve klimi tipa DAIKIN RX35JV FTX35JV vendar se mi zdi, da pozimi ne grejeta dovolj !.

Kaj naj vzamem ,da bo efekt gretja vsaj 20-30% boljši ..... pogledal sem si COP pri novih in je dokaj višji !

Malo sem oko vrgel na MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH vendar je cena kr visoka.
Gree je itak Daikin, Panasonic mi kr diši vendar praviš ,da ne...

Rabim pa dokaj hitro...

jah glej imaš vstopne modele Daikina... pri največji moči zmore 4.8kW gretja. Pri kateri zunanji temperaturi pa imaš ti težave z ogrevanjem?

Zdaj če vzameš kakšno toshibo SUPER DAISEIKAI 6 imaš že pri 2.5kw modelu ogrevanja do 6.6kw. Pri 3.5 modelu pa 7.7kW. Pri mitsubishiju FD35 pa dobiš ven do 6.3kW. Ne vem, kaj potrebuješ in kakšen prostor ogreva, ker da ti tile daikini ne folgajo je kr mal čudno.


Drugače pa daleč od tvoje trditve, da je GREE enako DAIKIN. DALEČ, DALEČ narazen je to....