Strižna kosilnica AL-KO BM 875 II - mnenja?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
365
83
Hej vsem. Ker imam za kosit kar precej trave (5000m2), večina klanca (od tega je precej goric), sem sprva mislil vse kosit na nitko, sedaj pa vedno bolj gledam grebenske (strižne) kosilnice. Zanima me, če imate kakšne izkušnje z AL-KO BM 875 II? Je ta motor vredu? Je za klance? Videl sem, da nima prestave nazaj, kar mi ni najbolj všeč. Pa ni mi najbolj všeč, da nima spredaj tistih "špicov", ki varujejo rezilo... Jo ima mogoče kdo in lahko pove kaj več? Všeč pa mi je, ker je majhna in bi lahko kosil tudi med goricami...

Ali je takšno stvaa za kupit rabljeno, če je stara dve leti?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Meni že vizuelno ni všeč.

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je takale zakon:

3372-Bucher_MOTORM-845094-0.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Nimam konkretnih izkušenj. Predvideval pa bi, da bo podobno kot pri običajnih vrtnih motor neproblematičen in bodo vse druge stvari vprašljive, če so dovolj robustne.
Ali se zavedaš, da bo travo skoraj zagotovo potrebno pograbiti, če boš naslednjič v isti sezoni želel kositi s strižno? Strižna kosilnica se maši, ko pride v že pokošeno travo ali ostanke prejšnje košnje. Izjema so izvedbe z dvojnim rezom, kjer se gibljeta tako rezilo kot protirezilo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
365
83
@krimec, tudi pri cenah ga ni čez BCS
wink-1.gif
Saj vem, da je to prava roba...
@Pepe, vem, da bom moral pograbit travo, saj jo mislim kosit mogoče 2x letno...

Skrbi me tudi (kot je Pepe rekel), kako je kaj robustno narejena? Gledam eno rabljeno, staro 4 leta in b jo dobil za dokaj majhen denar (200eur), pa se mi vseeno zdi, da bi bila vredna tega denarja...

Ne bi pa rad kupil nekaj, kar je totalni klump...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Mogoče ti jo prodajalec kot resnemu kupcu za nekaj 10 € posodi, da poskusiš kak ar pokositi. Boš najbolj vedel pri čem si...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Meni že vizuelno ni všeč.

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je takale zakon:

3372-Bucher_MOTORM-845094-0.jpg

Če misliš dalj časa kosit, ne sam sezono pol te bo pa minilo, res raje poišči kakšno takšno buherco, ohranjeno. To so bili še pravi stroji. Tista al-ko je verjetno neka cheap varianta s kitajske.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Evo iz prve roke; imel sposojeno od kolega prav z namenom da jo preizkusim preden jo kupim. Bila je sporaj nova.
Kljub nabrušeni kosi je kosila slabo, se pozna da nima tistih špicev (prstov) spredaj . Veliko travo je skoraj nemogoče kositi zaradi ene same brzine ki jo premore, pa še rikverca nima. Sploh pa če jo boš potreboval za v klanec.Zelo nerodno. Pogon kose ima preko jermena; izdelano zelo amatersko, lufta kot da je stara 10let. Edino motor je res lepo vžigal in lavfal (B&S motor). Ostalo pa res plastik fantastik in škoda denarja za nakup.
Moj namen jo je bil kupit da bi zamenjala 25 let staro Muto, ki malce težje vžiga, vendar se ne more primerjati z AL-KO-tom, tako da zdaj še naprej uporabljam. Koso nabrusim 2x letno, z njo pa kosim travo vsaki drugi/tretji dan za potrebe 2 prašičev.

Moj nasvet je da poišči kakšno rabljeno Muto z Acme motorjem in boš sigurno bolj zadovoljen, plus tega imaš še potem na voljo zraven cel kup pripomočkov. Jaz uporabljam še frezo in pa plužno desko pozimi. Tudi komplet s priključki lahko dobiš za pametno ceno.
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Z AL-KO kosilnico nimam izkušen ... sem pa lani vidu da jo je daljni sosed nabavil za košno travnika na ravnini. (rumene barve model)

Ker se vozim mimo travnika sem večkrat opazil kosilnico v visoki travi, parkirano .. moža pa nikjer
smile-1.gif


Ko sem ga srečal sem reku kako kaj s tem .. pa je reku da stran vržen denar ... prešvoh, slabo kosi visoko travo, se štopa, trava blokira rezilo .... ni bil zadovoljen ... zato jo je vsake toliko kar pustil na travniku in se vrnil ko ga je minila jeza, da je dokončal delo
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Čez BCS ga ni.

To praviš, ker s čim drugim še nisi kosil.
evil.gif


Nekateri za košnjo teras še zdaj uporabljajo tole prastaro zadevo:

2 tedna nazaj je dobila generalni servis.
Pol pa v akcijo
cheer.gif

img183.jpg

Čeprav tudi z BCSko gre, samo je muka
uf-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
BCSka zdrsuje in se moreš ves cajt zafrkavat s popravlanjam smeri, Alpina teh težav nima.