Mercedes Razred V

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če so imeli 400k, potem si merodajen za podajanje mnenja.
si pa en redkih, ki pohvali.

Ce bi me Audiji jebali in bi jih še kar naprej kupoval bi pa res bil budalo oz. bi skodil samemu sebi... Saj pravim problem je v tem da imajo pri nas vsi rabljeni avti max. 160t km...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja... kaj ti naj rečem na to? Bad luck?

Ista zgodba z Stronic menjalniki, vsak zna povedat da se "kvarijo" in da prste stran. Ok.... pa vprasam sorodnika ki je glavni mehanik na enem izmed Porschejev pri nas, koliko je kaj teh težav. Odgovor je bil da so imeli primer ko so neke lamele menjavali ampak menda je clovek nonstop prikolico vlekel. Dobro vem kaj bos rekel, avtomatika sraufat ne gre nihce na pooblascenca. Dobro. Jih pa vozijo firme, vsi v garanciji ki je tudi do 5 let ter veliko jih pripelje vsaj na diagnostiko... Skatka kaj ti hočem povedat, ne gre tako zlahka stvari posploševat ter vlečt sklepov....
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Na TV vertijo reklamo za novi X class, piše pa na koncu da se gre za B razred.
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zlahka ne gre, ampak jaz ti povem za giv, v, vi, bencin, diesel, potem uni nesrečni luftmesserji, stric je imel 4 škode, od nove do 100k in vsem je to šlo. pa še kaj drugega.

pa prjatu s passatom pa nerešeno zgodbo dsg, pa dsg v caddyju, pokleknil pri 100k, pa šobe, turbine..

potem so roke, pa spet nazaj vse sorte senzorjev.

pač veliko preveč težav za mnogo premlada vozila.

ti sedaj skačeš iz statistike.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
To je dejstvo pa če je AvtoFunu všeč ali ne.
Vw kvaliteta je porazna odkar so šaltali iz 1.9 na 2.0 sploh pa potem kasneje pri prehodu na cr.
Včasih od TDi-ja nisi pričakoval nič majn kot pol mio z menjavo olja. Zdaj lahko sanjaš
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kar se tiče 10 let nazaj in raznih LMM-jev, AGR ventilov in podobnega sranja, če je to zate problem in je zato avto "jajc" potem imaš resen problem. Ti zgoraj naštevaš VW modele, jaz govorim o Audijih. Čeprav je Golf ljudski avto za širše množice in je delan da "gre". Prav tako je bila doma VW Bora 1998 od novega do 200t km in ni bilo nobenih izrednih okvar. Da bi komu šle šobe do 100t km še tudi nisem slišal razen če so tankali v Bosni jasno
smile-1.gif
Kar se pa tiče turbin pa je treba znati z njimi vozit, če nočeš imeti problemov. Držim se nekaj osnovnih pravil pa čeprav kupujem rabljene avte še nisem zamenjal nobene turbine... zopet naključje?

Bom pa drugače poskusil... v eni drugi temi sem tudi zasledil da si naštel enih 10 znamk ki so jajce... Torej kaj ni jajca da res gre in je to to?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
To je dejstvo pa če je AvtoFunu všeč ali ne.

Hja ne rabiš bit posebej pameten da ugotoviš da če je stvar prešla iz 1.9 90PS na 2.0 200PS da ne bo trajala enako dolgo
smirk-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kar se tiče 10 let nazaj in raznih LMM-jev, AGR ventilov in podobnega sranja, če je to zate problem in je zato avto "jajc" potem imaš resen problem. Ti zgoraj naštevaš VW modele, jaz govorim o Audijih. Čeprav je Golf ljudski avto za širše množice in je delan da "gre". Prav tako je bila doma VW Bora 1998 od novega do 200t km in ni bilo nobenih izrednih okvar. Da bi komu šle šobe do 100t km še tudi nisem slišal razen če so tankali v Bosni jasno
smile-1.gif
Kar se pa tiče turbin pa je treba znati z njimi vozit, če nočeš imeti problemov. Držim se nekaj osnovnih pravil pa čeprav kupujem rabljene avte še nisem zamenjal nobene turbine... zopet naključje?

Bom pa drugače poskusil... v eni drugi temi sem tudi zasledil da si naštel enih 10 znamk ki so jajce... Torej kaj ni jajca da res gre in je to to?

lmm, egr itd ne sme odpovedat, če ne je to jajce.
zame je avto orodje. od orodja za 20 in več tisoč pričakujem, da dela glede na neke normative. neki normativi so, do 150kkm redni servis, do 200kkm se lahko kaj zalomi, od 200 naprej kaj bolj. v principu pa, če je predpisano menjanje olja na 20kkm, turbine vsakih 250kkm, šob 400, potem hočem tako menjat in vozit. sovražim ideje, da mi avto crkne nekje na poti.

ko sem vzel 22 dci sem vstopil v amzs. rabil nisem, je crknil ene trikrat, doma oz sem dosegel servis.
na pathfinderju mi je počil element hladilnega sistema, izgubil sem vso vodo v minuti, dveh, mogoče 4..bistvo je, da sem jo izgubil pred garažo, na dvorišču, ko sem čakal, da se odpre in da sem avto v garaži ugasnil. če bi se to zgodilo med vožnjo bi ribnil in nič drugega. to je no go.

orodje ima serviserje, intervale in če ga servisiram ma da dela. če ne mi dela izgubo in skrbi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
... Torej kaj ni jajca da res gre in je to to?
Tole pa tudi mene zanima.
Imam 1.9 tdi pa kot sem zvedel po nakupu (na osnovi rafunov ki sem jih dobil po nakuou) in spoznavam sedaj je motor sicer bulletproof, precej okoli njega pa.....na nivoju zastave iz pred 30 let.....pa se o tem ne oise prevec po forumih, www, pa ceprav je to splosni problem....in ni samo moj ker bi bil sestavljen v petek pred praznikom ali ker ne bi bil vzdrzevan ali pa totalko razbit nekajkrat
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Moj namen je ponujanje VIP prevozov na bližnja letališa, po Sloveniji in tujini. Zato se odločam tudi za V razred, ker je od kombijev še najbolj luksuzen. Primarno so mi prevozi zaključenih družb in poslovnežev, in ne shuttla, ko so GoOpti, iGo, itd.
Premajhen trg. Ce ne bos vozil vseh ne bos prezivel.

Rabis pa licenco za prevoz potnikov v javnem prometu. Pa se nekaj omejitev je glede voznika (poglej v zakon). Tehnicnega mas na pol leta.

Renault traffic z vso opremo bo boljsa izbira. Dve leti garancije brez omejitve km. In na dve leti menjas. Razlike v ceni nikoli ne bos dobil notri.

Lazje bos VIP vozil z E ali S classo kot pa s kombijem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Da bi komu šle šobe do 100t km še tudi nisem slišal razen če so tankali v Bosni jasno
smile-1.gif

pa kaj ti misliš da ti bojo v merkatorju na oglasno desko napisali za vsakega ko so mu shodle.
Valda so tiho. šobe grejo to ni šank debata to je realnost. Egr ventili spustijo vodo. Vsak ki šraufa te polizdelke to ve in ti ob 4 ponoči napamet zrecitira postopek menjave. Za ta jeben egr na 1.6 in 2.0 TDI sem si orodje brusil in predeloval, da sem ga menjal brez da odmaknem DPF. Tolko se jih je menjalo. Po več kot enem letu še zdaj zaprem oči in na pamet vem kaj gre najprej in kaki podalek in nastavek uporabit za keri šrauf.
Potem so meli en čas še probleme z loputami v sesalnem kolektorju. sploh v6 tdi. To se je relativno elegantno z nekimi nosilčki rešlo.
Kje so še glave ki so pokale.

pa ne primerjaj bore 98 letnik z modernimi motorji. Ker tisto je bilo še neuničljivo če je bila dizel.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Moj namen je ponujanje VIP prevozov na bližnja letališa, po Sloveniji in tujini. Zato se odločam tudi za V razred, ker je od kombijev še najbolj luksuzen. Primarno so mi prevozi zaključenih družb in poslovnežev, in ne shuttla, ko so GoOpti, iGo, itd.
Premajhen trg. Ce ne bos vozil vseh ne bos prezivel.

Rabis pa licenco za prevoz potnikov v javnem prometu. Pa se nekaj omejitev je glede voznika (poglej v zakon). Tehnicnega mas na pol leta.

Renault traffic z vso opremo bo boljsa izbira. Dve leti garancije brez omejitve km. In na dve leti menjas. Razlike v ceni nikoli ne bos dobil notri.

Lazje bos VIP vozil z E ali S classo kot pa s kombijem.
Ne nisem mislil, da ne bom vozil vseh ampak primarno bom vozil zaključene družbe in ne bom vsaj na začetku ne, imel linijskega prevoza. Pri S razredu je problem sam operativen strošek in na koncu pride cena na kilometer skoraj 1.60 EUR. Imam pa dolgoročno vizijo, da bom nekoč poleg V Razreda imel tudi S Razred v ponudbi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Dej se ti kratkorocni viziji posveti - prvo se poduci kaj je to linijski prevoz. Goopti podprevozniki izvajajo tocno take prevoze kot bi jih rad ti - vnaprej dogovorjene od tocke A do B ob vnaprej dogovorjenem casu in ne po razporedu.

A ves ti kaj so zakljucene druzbe? Npr. tipi ki gredo na fantovscino - ce jih bo vec kot 8 jih ne mores peljat. Kolikor jih bo, jim je vseeno za usnje, ti samo vozi. Pa se pobruhajo ti lahko avto.

Ruske druzine? Ki bi imele VIP prevoz? Limuzina. V kombi se ti tudi vsedli ne bodo. Govorim o vec realnih primerih, ki so se zgodili slovenskim prevoznikom. Pa mas lahko ti v kombiju zlate sedeze, za njih kombi pac ni VIP.

Ti se posla lotevas z zgreseno predstavo o strankah oz potrebah na trgu. Ce bi rad vozil potnike s kombijem ne sanjaj o nekem VIP ker z njim ne bos prezivel.

Pa ce si na cesti videl mercedesov minibus s tablico LJ VIP to se ne pomeni, da res VIP prevoze vozi. Je kar na realni postavki za minibus (pustiva tezave ki jih ima ce ima poln minibus in imajo vsi prtljago).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Nisi mi odgovoril na zadnji odstavek

ne vem.
vw koncern ne
bmw ne
opel ne
renault ne. francozi ne

če sem iskren se mi zdi, da od tašče jazz, 2005 letnik, bencin, dela bp
pa mondeo 98 letnik je delal bp. tut bencin
subaru?

in ja, lahko se pokvari, ampak ne pred predvideno menjavo. če je pa vse lifetime, pol pa nej dela ta lifetime, ne da je konec pri 160kkm.

ponavljam. avto je orodje in mora imeti servise in delat med njimi. če ne dela, pa nej ne dela tisto brez česa preživiš, ne pa da te pusti na cesti
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ufff sprva sem mislil da imaš kak resen odgovor/argument v rokavu zdaj pa vidim da se zafrkavaš, primerjaš predpotopni 13 let star bencinski jazz in subaru z avtomobili ki so svetlobna leta pred njimi po vseh parametrih. Jasno da imajo vsi ti parametri svoj davek. In tudi novi Jazz se lahko danes pokvari brez problema, danes ko se zadeve štancajo v serijah brez omejitev... tvoje razmisljanje glede tega da avtomobil mora iti bi razumel če bi delal miljarde z volanom in bi ti bila vsaka minuta velik izpad dohodka, danes pa je to pri boljših znamkah porihtano skor realtime z nadomestnimi avtomobili enakega razreda da ni težav... Sicer pa spoštujem tvoj pogled...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pa G2 je tudi zanesljiv.
Subaru zanesljiv? Tega pa ne bi pricakoval od softija ki je www razgledan.

Avti bodo za mene zanesljivi ko bos za cas popravila v garanciji/jamstvu dobil podoben nadomestni avta, asistenca pa uporabna tairat ko bos za cas cakanja na rezervne dele in popravila dobil nadomestni avto. Ne pa za dan ali dva. Ti pa mesec ali dva brez avta.
bonk.gif


Recimo da avtor kupi V, pa malo butne ali pa nekaj crkne pa je en mesec brez avta. Kaj naj pocne tisti mesec. Naj z nadomestnim starim A vozi premium stranke? Ali mu bodo za dan ali dva dali neko E klaso.

Iz AO zavarovanja bi zadevo se izsilil (ce ne drugace pa refundacijo najema naknadno preko sodisca, ker AO pokrije VSO skodo ti je nastala, in ce avta dva mesca ne mores uporabljat je pac to skoda) pri kasku oziroma kombinacijah kasko zavarovanja pa ne vem.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ufff sprva sem mislil da imaš kak resen odgovor/argument v rokavu zdaj pa vidim da se zafrkavaš, primerjaš predpotopni 13 let star bencinski jazz in subaru z avtomobili ki so svetlobna leta pred njimi po vseh parametrih. Jasno da imajo vsi ti parametri svoj davek. In tudi novi Jazz se lahko danes pokvari brez problema, danes ko se zadeve štancajo v serijah brez omejitev... tvoje razmisljanje glede tega da avtomobil mora iti bi razumel če bi delal miljarde z volanom in bi ti bila vsaka minuta velik izpad dohodka, danes pa je to pri boljših znamkah porihtano skor realtime z nadomestnimi avtomobili enakega razreda da ni težav... Sicer pa spoštujem tvoj pogled...

kakih boljših znakah?
sedim v avtu in grem v Leskovac, Kraljevo, Čačak, ali pa samo v Sarajevo, mogoče Han Pijesak..in crkne avto. ure pozneje ne bo noben zrihtal free čevapov, kaj šele nadomestno vozilo.

a delaš mrd km, ali 10k mesečno je vseeno. avto mora delat in vsaka minuta šteje, sploh tiste nepričakovane. za 20, 50 tisoč se ne sme to dogajat.

rečeš predpotopne avte, ki so delali primerjaš z novimi. ti novi bi morali še bolje delati, ali je v imenu napredka dovoljeno prodajati polizdelke?

greš k moreli, operacija očesa, napredek svetlobna leta, cena piškavih 3k, kar je 10% avta..in ti zajebe oko. pač napredek ni uspel pri tebi.
greš v klinični operirat kilo, pa med operacijo super miza za 50k pade dol in ti zareže v tiča. pač se ti več ne dvigne zarad napredka. če bi vedel, bi te operirali na tleh.

je res zaradi napredka vse dovoljeno, ali pa avto industrija rine napredek prehitro naprej za voljo obračanja denarja in prodaje, vse ostalo pa je postranskega pomena? si res lahko ta industrija privošči vsake dve leti, 4 nov model, vau oprema, ne dela pa osnosno, motor in kar je treba za premik od A do B?

zdej si me spomnil na Z1010 gsm, eden prvih 3G. sem ga imel. stari, net dela, vse dela full hitr. sam ker ni bilo oddajnikov je bil večino časa v centru LJ nedosegljiv, ker je menjal baze al kaj vem kaj. po enem tednu so vzeli telefon nazaj in vrnili kupnino.

in še bi lahko našel kak poskus prehitevanja realnosti z napredkom.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Dej se ti kratkorocni viziji posveti - prvo se poduci kaj je to linijski prevoz. Goopti podprevozniki izvajajo tocno take prevoze kot bi jih rad ti - vnaprej dogovorjene od tocke A do B ob vnaprej dogovorjenem casu in ne po razporedu.

A ves ti kaj so zakljucene druzbe? Npr. tipi ki gredo na fantovscino - ce jih bo vec kot 8 jih ne mores peljat. Kolikor jih bo, jim je vseeno za usnje, ti samo vozi. Pa se pobruhajo ti lahko avto.

Ruske druzine? Ki bi imele VIP prevoz? Limuzina. V kombi se ti tudi vsedli ne bodo. Govorim o vec realnih primerih, ki so se zgodili slovenskim prevoznikom. Pa mas lahko ti v kombiju zlate sedeze, za njih kombi pac ni VIP.

Ti se posla lotevas z zgreseno predstavo o strankah oz potrebah na trgu. Ce bi rad vozil potnike s kombijem ne sanjaj o nekem VIP ker z njim ne bos prezivel.

Pa ce si na cesti videl mercedesov minibus s tablico LJ VIP to se ne pomeni, da res VIP prevoze vozi. Je kar na realni postavki za minibus (pustiva tezave ki jih ima ce ima poln minibus in imajo vsi prtljago).
Dobro, ampak kakor sem se pogovovarjal z 2x, ki imasta oba kombije (V Razred) sta mi rekla, da je za S razred še manj povpraševanja. Oba imaste ceno do Zagreb-a 170.00€ kar je (1.25€/km).