Kia attacks again

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Verjamem, da nekaterim avtomobili tipa SUV s prednjim pogonom niso všeč, a takšnih vas je precej malo. SUV modeli zajemajo že pri marsikateri znamki več kot 50% vse prodaje. In prav vse znamke si jih želijo imeti v ponudbi, celo najbolj konzervativne, kot recimo VW, kjer bodo tudi kmalu predstavili nov SUV. Po tem kar berem, pa naj bi zgolj v naslednjem letu prodali pri nas prek 800 Stonicov. To, da višje sediš in imaš boljši pregled nad cestnim dogajanjem je ljudem všeč, saj se počutijo bolj varni, pa tudi to, da lažje zapelješ čez kakšen robnik in pri tem ne podrsaš podna, ni zanemarljivo. Se bo treba navaditi...hahahaha
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Ob brzinah, ki jih dosegajo ati, ki vozijo takele mini suve?

Kvečjemu med nabiranjem gob na Pohorju. Čeprav tam so baje najbolj na udaru bremze.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mislim da ne razumete najbolj razmišljanja ljudi: "SUV" se kupuje zaradi višjega sedenje (ni se potrebno tako skloniti ko se usedeš) in zaradi boljše preglednosti nad cesto. Taki ljudje so prej kupovali enoprostorce, ki pa niso po godu vsakomur, tako da sedaj počasi prehajajo na "terence" (kar se vidi tudi po tem da je enoprostorcev precej manj kot pred par leti). Vse skupaj pa nima dosti zveze z terensko vožnjo.

In ja, ljudje so pripravljeni plačat nekaj več in trpeti malo višjo porabo za nekaj, kar jim prinaša nekaj, kar jim prinese očitno in potrebno prednost, niso pa pripravljeni plačat še nekaj več in trpeti še večjo porabo za to da bi imeli 4x4, zaradi katerega se (v veliki večini voznih razmer) nič bolje ne peljejo, ni lepše ne sedijo in avto ne izgleda nič bolje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Pa glede na to da nimamo ravno velemest...in da si že iz Lj po 10minutah na poddeželju...bi rekel da je pozimi 4x4 dost uporaben...oz skoraj vsakič ko pozimi na periferiji zaviješ iz glavne ceste...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
glede na ceste(ne mislim zdaj regionalke-ceprav sote tudi povečini v kurcu) je potrebno imet malo dvignjen avto z robustnejšim podvozjem.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
da grem jaz danes po SUV-a bo tudi brez 4x4... to je samo nepotrebna tumarija vsaj na našem pomurskem koncu....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Mislim da ne razumete najbolj razmišljanja ljudi: "SUV" se kupuje zaradi višjega sedenje (ni se potrebno tako skloniti ko se usedeš) in zaradi boljše preglednosti nad cesto. Taki ljudje so prej kupovali enoprostorce, ki pa niso po godu vsakomur, tako da sedaj počasi prehajajo na "terence" (kar se vidi tudi po tem da je enoprostorcev precej manj kot pred par leti). Vse skupaj pa nima dosti zveze z terensko vožnjo.

In ja, ljudje so pripravljeni plačat nekaj več in trpeti malo višjo porabo za nekaj, kar jim prinaša nekaj, kar jim prinese očitno in potrebno prednost, niso pa pripravljeni plačat še nekaj več in trpeti še večjo porabo za to da bi imeli 4x4, zaradi katerega se (v veliki večini voznih razmer) nič bolje ne peljejo, ni lepše ne sedijo in avto ne izgleda nič bolje.

Točno tako...enostavno ljudje želijo normalno vstopati in izstopati iz avtomobila. V tujini so tovrstna vozila blazno v porastu pri nas pa z nekam zamika tudi.
Ta segrment pokazatelj kako se ljudem je.. za ekologijo..avti načeloma porabijo manj z vsemi možnimi pomagali in so bolj čistejši..a kaj ko se kupuje avtomobile, ki imajo že po defoltu višjo porabo
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa glede na to da nimamo ravno velemest...in da si že iz Lj po 10minutah na poddeželju...bi rekel da je pozimi 4x4 dost uporaben...oz skoraj vsakič ko pozimi na periferiji zaviješ iz glavne ceste...

Kolegica živi na Zaplani, pa nimajo doma nobenega 4x4 avta. Ponavadi so ceste pri njih prej in bolj prevozne kot recimo v Ljubljani.

Povprečen voznik se itak preveč boji vsega (najbolj pa ga je strah za avto), da bi izkoristil 4x4.
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Še malce na temo 2WD ali 4WD.
Osebno se sicer strinjam, da je prednji pogon za takšen avto, kot je Stonic, povsem OK in da ne rabi 4WD.

https://www.consumerreports.org/cro/2012/12/2wd-awd-or-4wd-how-much-traction-do-you-need/index.htm

Is AWD safer? Not necessarily…
One of the reasons many people buy a traditional sport-utility vehicle is for the extra security and traction of four-wheel drive. Many drivers don't realize the limitations of AWD and 4WD, however. Though having power delivered to all four wheels increases straight-line traction, it does nothing to improve cornering or braking.

Drivers are often fooled when driving in slippery conditions with an AWD or 4WD vehicle, not realizing how slippery conditions may be when driving, only to discover they are going way too fast when trying to stop. Because the added traction of 4WD can allow a vehicle to accelerate more quickly in slippery conditions, drivers need to be more vigilant, not less. Slippery conditions demand extra caution, no matter what you drive.

In many cases, having good tires is more important than the drive wheels. Winter tires, for instance, actually do help you turn and stop on a snowy road—things that AWD doesn’t help with.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
yebo vas 4x4 v teh gajbah...če so ti avti bolj dvignjeni od tal, še dolgo ne pomeni da bo kateri izmed njih sploh kdaj videl višji hrib od krtine zraven ceste. Te gajbe so delane za mesto in je neki offroad izgled pač aktualen. Razumeti, zakaj nekdo to kupi, pa še zdaj ne morem in verjetno tudi nikoli ne bom. Kolega je nabavil nekega novega opla v napihnjeni izvedbi. Ko to tak gledam, se mi zdi da je napihnjena corsa, ampak folk pada na marketing da popyzdiš in to on zdaj koristi kot družinski avto. Corso!! Sosed ima za družinski avto Capturja - Clio!! Ko grem mimo avta in pogledam koliko ima prostora med otroškim sedežem in sprednjim, me srat prime. Ga skorajda ni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Mogoče ima pa normalne otroke. Torej ne predebele in normalno gibčne, kar je danes res bolj redkost. Pred desetletji me je kot srednješolca en vzel zraven na morje. Šli smo s fičakom, ker smo imeli dovolj prostora, je vzel še dva cca desetletnika od kolega, ki je potoval z družino in nekaj njegove prtljage.
Ko sem imel dva otroka, sem imel yugeca. Dovolj.
Clio je povsem dovolj velik avto za štiričlansko družino z malimi otroci, kjer se pač odpovejo temu, da je treba pol opreme iz stanovanja peljati nekam zraven, da sonček ne bo česa pogrešal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.789
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Mogoče ima pa normalne otroke. Torej ne predebele in normalno gibčne, kar je danes res bolj redkost. Pred desetletji me je kot srednješolca en vzel zraven na morje. Šli smo s fičakom, ker smo imeli dovolj prostora, je vzel še dva cca desetletnika od kolega, ki je potoval z družino in nekaj njegove prtljage.
Ko sem imel dva otroka, sem imel yugeca. Dovolj.
Clio je povsem dovolj velik avto za štiričlansko družino z malimi otroci, kjer se pač odpovejo temu, da je treba pol opreme iz stanovanja peljati nekam zraven, da sonček ne bo česa pogrešal.

Se podpišem pod tole. Amen.

l 2002 ko sem jest mladino dobil smo se 3 prevažali v clio II. brez problema, voziček, plenice, krama, pa na Hvar na morje.

Ravno nekaj dni nazaj se pogovarjam z sodelavcem, ki ima 2 meseca starega froca. Trdno je prepričan, da je zdajšna laguna premalo in da more na vrat na nos vzeti oktavijo karavan, ker ima laguna prenizek prtljažnik. No, čez pol leta bo pa tak sam tisto marelo zraven vozil. Sem mu zadeve malo razložil, pa me je kr čudno gledal, da je to tako.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ravno nekaj dni nazaj se pogovarjam z sodelavcem, ki ima 2 meseca starega froca. Trdno je prepričan, da je zdajšna laguna premalo in da more na vrat na nos vzeti oktavijo karavan, ker ima laguna prenizek prtljažnik. No, čez pol leta bo pa tak sam tisto marelo zraven vozil. Sem mu zadeve malo razložil, pa me je kr čudno gledal, da je to tako.

Ma ti pa tud ne štekaš...njegovi ženski je prtljažnik prenizek,ne pa njemu...njegovi ženski!!
evil.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
LOL, mi se tudi brez problema vozimo s coupejem, razen če je kakšen dež je malo bolj nerodno, ko moram tamalo dajati zadaj skozi prednja vrata
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Hahaha... RoFL

Zelo dober test. Vprašanje če so naši sposobni spraviti skupaj kaj tako resnicoljubnega, Pa vozim sam VAG, samo ga ne imam za nekaj, kar ni.

Če pogledamo nekatere izjave:

-Arteon je v osnovi vseeno samo zelo dolg Golf.
-Arteon znotraj izgleda kot službeni passat mojega svaka.
smile-1.gif

-VW izgleda lepo, a je treba klub visoki ceni še drago doplačati barvo, feltne itd...
-Arteon je znotraj 1:1 Passat
-V avtu za 50 jurjev je Head Up displej izveden zelo neugledno (omenja nekaj v zvezi z hokejeskim pakom, ali šipco...)
-VW, radio zgleda res lepo, a dajte nam PROSIM nazaj gumb za nastavljanje jakosti (za tipkanje po +- tipkah je treba pogledati dol, pa še radio je nameščen prenizko)
-Arteon ima sicer dober motor, podvozje in zavore, a vse skupaj nekako ne paše v to klaso - manjkata dva cilindra
-Princip, da se vse jemlje iz iste police v tem primeru pač ne deluje
-KIA ima 7 let garancije, medtem ko Arteon ostaja pri zakonskem minumu.

Najboljša je pa ta: Arteon ist enifach zu fiel Golf fur ist Geld (Arteon je enostavno preveč Golfa za svoj denar).
evil.gif


Zmagovalec je lahko samo en in to je KIA Stinger!

Pa še moj komentar: šel sem gledat in sta ceni avtov podobni, ko pa Arteona opremiš z vsem potrebnim, gre precej višje. Na youtubu so posnetki zvokov motorjev in KIA res lepo "poje", medtem ko gre pri VW pač za še enega "generika".

Edini pameten razlog za VW je da se bo verjetno bolje prodal in pa nekaj nižja poraba (v tej klasi to ne bi smel biti več velik faktor).

Z Arteoni sem po ljubljani itak videl samo prodajalce, tako očitno neke briljantne prodaje ni.