Bencin tudi pri Hoferju :)

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
In potem svizec....
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Kanta (ter bencin tudi) se lahko s temperaturo razteza oziroma krči.
grims-1.gif
Vem....
Vse je bilo natoceno in merjeno v priblizno enakih vremenskih pogojih. Mislim da enkrat spomladi.
Ce to ne bi naredil bi v vrocini imel v kanti vec bencina. Kot vem se v vrocini kanta napihne( bencin vecji raztezek kot kanta). Tako pa je bila visina goriva na vseh crpalkah do iste visine.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Edini kar me prepriča Hofer je 1l manjša poraba

sej ne boš verjel, sicer uporabljam šele tretji Hoferjev tank ampak s tem zadnjim tankom sem naredil 950km in se mi bo vsak trenutek prižgala rezerva....prej pri Petrolu in OMV sem moral na 850km že tankati, ker sem bil v rezervi.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Edini kar me prepriča Hofer je 1l manjša poraba

sej ne boš verjel, sicer uporabljam šele tretji Hoferjev tank ampak s tem zadnjim tankom sem naredil 950km in se mi bo vsak trenutek prižgala rezerva....prej pri Petrolu in OMV sem moral na 850km že tankati, ker sem bil v rezervi.
Sicer sam opazam razliko pri bencinih, samo take razlike so malce absurdne, nekako ne gre skupaj s kemijo in fiziko.
17758-icon_confused.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Se strinjam. 1 liter na 100 km zaradi goriva je noro in po moje ni možno pri nas.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Edini kar me prepriča Hofer je 1l manjša poraba

sej ne boš verjel, sicer uporabljam šele tretji Hoferjev tank ampak s tem zadnjim tankom sem naredil 950km in se mi bo vsak trenutek prižgala rezerva....prej pri Petrolu in OMV sem moral na 850km že tankati, ker sem bil v rezervi.
Sicer sam opazam razliko pri bencinih, samo take razlike so malce absurdne, nekako ne gre skupaj s kemijo in fiziko.
17758-icon_confused.gif

Se strinjam...sicer tankam dizla ampak bom lahko kaj več povedal po še kakih dveh dodatnih tankih... trenutno samo opažam razliko, to je dejstvo, prvič bom s 50+7L tankom prišel preko 1000km, do zdaj mi še ni ratalo ker sem moral ponavadi pri 850-900km že tankati, ko sem bil orenk v rezervi.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Edini kar me prepriča Hofer je 1l manjša poraba

sej ne boš verjel, sicer uporabljam šele tretji Hoferjev tank ampak s tem zadnjim tankom sem naredil 950km in se mi bo vsak trenutek prižgala rezerva....prej pri Petrolu in OMV sem moral na 850km že tankati, ker sem bil v rezervi.
Sicer sam opazam razliko pri bencinih, samo take razlike so malce absurdne, nekako ne gre skupaj s kemijo in fiziko.
17758-icon_confused.gif

Se strinjam...sicer tankam dizla ampak bom lahko kaj več povedal po še kakih dveh dodatnih tankih... trenutno samo opažam razliko, to je dejstvo, prvič bom s 50+7L tankom prišel preko 1000km, do zdaj mi še ni ratalo ker sem moral ponavadi pri 850-900km že tankati, ko sem bil orenk v rezervi.

Morda pa ima hofer bolj poštene ročke za gorivo in dejansko natočijo toliko kolikor napišejo
sprasujem se.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Edini kar me prepriča Hofer je 1l manjša poraba

sej ne boš verjel, sicer uporabljam šele tretji Hoferjev tank ampak s tem zadnjim tankom sem naredil 950km in se mi bo vsak trenutek prižgala rezerva....prej pri Petrolu in OMV sem moral na 850km že tankati, ker sem bil v rezervi.
Sicer sam opazam razliko pri bencinih, samo take razlike so malce absurdne, nekako ne gre skupaj s kemijo in fiziko.
17758-icon_confused.gif

Se strinjam...sicer tankam dizla ampak bom lahko kaj več povedal po še kakih dveh dodatnih tankih... trenutno samo opažam razliko, to je dejstvo, prvič bom s 50+7L tankom prišel preko 1000km, do zdaj mi še ni ratalo ker sem moral ponavadi pri 850-900km že tankati, ko sem bil orenk v rezervi.

Morda pa ima hofer bolj poštene ročke za gorivo in dejansko natočijo toliko kolikor napišejo
sprasujem se.gif

Sej ne pravim, da ima Hofer kvalitetnejše gorivo. Pravim samo, da sem tokrat naredil precej več kilometrov kakor sem jih delal v zadnjih treh letih. Konec koncev me briga kje tiči razlog, meni je važno, da naredim več kilometrov z enakim tankom.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Podpis pri meni je isto, ali je gorivo boljša ali ročke umerjene ampak meni se pozna 1l manjša poraba zadnje 2 kestla.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Podpis pri meni je isto, ali je gorivo boljša ali ročke umerjene ampak meni se pozna 1l manjša poraba zadnje 2 kestla.

jaz sem ravnokar tankal, prej sem imel med 6.0 - 6.2L porabe na 100km, tokrat 5.5L/100km. Seveda govorim o realni porabi, ne o porabi, ki jo prikazuje računalnik, ki ni tako natančna. Ne vem v čem je štos, bomo videli kako bo v naslednjih tankanjih s porabo. Beležim vse vnose v poraba.com pa da vidimo ta hec... Vsekakor pa takoj ovržem teorijo o slabši nafti o čemer govori aviator
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Podpis pri meni je isto, ali je gorivo boljša ali ročke umerjene ampak meni se pozna 1l manjša poraba zadnje 2 kestla.

Tudi pri ročkah ne more biti takšne razlike, 1L je preveč, to je 10 do 20%, nemogoče, pa če bi tankal človek nafto v romuniji.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Še sam nisem vrjel sem še slikal števec kjer sem naredil 750km in sem preračunal poraba točno 8 , OMV zadnje 3 leta vedno poraba 9+ vožnja ista večinoma mestna
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Poskusi še MOL, omv in petrol bi naj itak bila iz istih cistern. MOL pa bi naj bil najboljši.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Jaz imam tudi manjšo porabo, tankam na omv 95 oktanski benz, iste relacije edino klime nimam prižgane. Mogoče je to, ker koliko vidim je trend da se novi bencini tržijo spomladi ali pa jeseni .
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Edini kar me prepriča Hofer je 1l manjša poraba

sej ne boš verjel, sicer uporabljam šele tretji Hoferjev tank ampak s tem zadnjim tankom sem naredil 950km in se mi bo vsak trenutek prižgala rezerva....prej pri Petrolu in OMV sem moral na 850km že tankati, ker sem bil v rezervi.
Hudiča, pa res.
Jaz tudi naredim cca 900 km z enim keslom, ko tankam na lokalnem OMV-ju. Ko pa tankam na Petrolu v Tepanjah, pa naredim z njihovo nafto pot le do Bologne in nazaj do ene izmed pump na AC, kaj kmalu čez mejo.
Tako da odslej tankam le na OMV-ju, ker naredim z njihovo nafto vsaj 150 km več....
cheer.gif